امروزه تلاشمان این است تا درب دانشگاه‌ها به روی مدارس باز مي شود – شریف

امروزه تلاشمان این است تا درب دانشگاه‌ها به روی مدارس باز مي شود – شریف

به نقل از شریف: امروزه تلاشمان این است تا درب دانشگاه‌ها به روی مدارس باز مي شود

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم گفت: امروزه تلاشمان این است که درب دانشگاه‌ها به روی مدارس باز مي شود تا دانش‌آموزان بتوانند در دوره نوجوانی در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند و همچنين از امکانات موجود آن هم بهره بري و استفاده و همچنين بازدید نمایند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم و همچنين رئیس ستاد ملی هفته پژوهش در جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و همچنين فناوران برتر دانش‌آموزی که امروز (شنبه ۲۴ آذرماه) همزمان با آغاز هفته پژوهش در دبیرستان یاس نبی (ص) برگزار شد، اظهار داشت: هفته پژوهش امسال نیز همچون سال شمسي‌های قبل از مدارس آغاز شده است چراکه معتقدیم پژوهش در دانشگاه‌ها از مدارس آغاز می‌مي شود.
وی با بیان اینکه پژوهش یک فرهنگ است و همچنين امروزه برای نشر و همچنين نهادینه‌شدن آن هم در جامعه تلاش می‌کنیم، افزود: وقتی به دنبال فرهنگ‌سازی پژوهش در جامعه می‌رویم بر ما واجب است تا آن هم را از مدارس و همچنين دانشگاه‌ها آغاز کنیم.
دکتر برومند در ارتباط و رابطه با اهمیت توجه به حوزه پژوهش در مدارس بیان کرد: دانش‌آموزانی که با فعالیت گروهی و همچنين مشارکت علمی در مدارس رشد می‌کنند در آینده نگاهی متغاير و متفاوت به جامعه و همچنين محیط اطراف دارند و همچنين توانایی درک کاستی‌ها و همچنين یافتن راه‌حل برای آنها را در زمان کوتاه‌تری نسبت به اشخاص عادی کسب می‌کنند.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم با اشاره به اینکه پژوهشگران ثروت‌های ملی کشور خواهند بود و همچنين اگرچه گاهی آنچنان که شایسته است دیده نمی‌شوند، تصریح کرد: امروزه این عزیزان که ریشه آنها در مدارس شکل گرفته است، علی رغم برخی از معظلات و مسائل و مشکلات مسیر خودشان را ادامه می‌دهند.
دکتر برومند گفت: در صورتي که ما به دنبال تربیت اشخاص ریسک‌پذیر و همچنين با جسارت در حوزه آموزش و همچنين پژوهش هستیم که قابلیت انجام کار تیمی و همچنين حل چالش‌ها را نیز داشته باشند، باید به مدارس بیش از پیش توجه کنیم.
وی با تاکید بر اینکه امروزه تلاشمان این است که درب دانشگاه‌ها به روی مدارس باز مي شود تا دانش‌آموزان بتوانند در دوره نوجوانی در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند و همچنين از امکانات موجود آن هم بهره بري و استفاده و همچنين بازدید کنند، افزود: جهت تحقق این هدف، بیش از هرزمانی نیازمند همکاری و همچنين هم‌افزایی بین وزارت علوم و همچنين وزارت آموزش و همچنين پرورش هستیم.
رئیس ستاد ملی هفته پژوهش با اشاره به اینکه در حال حاضر آموزش در مدارس و همچنين دانشگاه‌ها نیازمند بازنگری اساسی است، عنوان کرد: توجه و همچنين بازنگری در حوزه آموزش، جزو وظایف وزارت عتف و همچنين وزارت آموزش و همچنين پرورش است لذا مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا نسبت به آن هم احساس مسئولیت بیشتری کنیم زیرا آنچه آموزش عالی دریافت می‌کند، حاصل کار مدارس و همچنين وزارت آموزش و همچنين پرورش است.
دکتر برومند با اشاره به برگزاری جشنواره عکس، فیلم، کاریکاتور و همچنين انیمیشن در حوزه مدارس و همچنين دانشگاه‌ها از سوی دبیرخانه شورای عالی عتف، گفت: بزودی آثار موجود در این جشنواره که شامل دو هزار و همچنين چهار صد اثر است، ارائه می‌مي شود تا همه اشخاص ظرفیت‌های این عزیزان را ديدن کنند.
در پایان این مراسم، دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم، رضوان حکیم‌زاده دست يار آموزش ابتدایی وزیر آموزش و همچنين پرورش، فرهاد کریمی رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و همچنين پرورش و همچنين عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و همچنين پرورش شهرستان تهران ضمن رونمایی و همچنين اهدای تندیس پژوهشگران و همچنين فناوران برتر دانش‌‌آموزی، از ۲۸ پژوهشگر برتر تجلیل کردند.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷ 

امروزه تلاشمان این است تا درب دانشگاه‌ها به روی مدارس باز مي شود در تاریخ ۲۴ September 1397 | 2:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *