انجام تحقیقات و همچنين پژوهش‌های علمی و همچنين تخصصی در حوزه زنان، زمینه‌ساز توسعه در این حوزه است – شریف

انجام تحقیقات و همچنين پژوهش‌های علمی و همچنين تخصصی در حوزه زنان، زمینه‌ساز توسعه در این حوزه است – شریف

به نقل از شریف: انجام تحقیقات و همچنين پژوهش‌های علمی و همچنين تخصصی در حوزه زنان، زمینه‌ساز توسعه در این حوزه است

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، در نشست تخصصی «زن و همچنين پژوهش» که با حضور دکتر معصومه ابتکار دست يار محترم رییس جمهور در محل باغ نگارستان برگزار شد، گفت: شرط مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري هر اقدامی منطقا پژوهش است و همچنين بدون آن هم نباید تصمیم‌گیری کرد و همچنين در صورتي که قرار است این اقدام راجع به حوزه زنان که قسمت و بخش ارزشمند وتعیین کننده‌ای در تمام شئون است انجام گیرد این ضرورت دو چندان می‌مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین میرزایی عصر سه شنبه در این نشست که به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم برگزار شد، با بیان اینکه باید حرفی برای گفتن داشت تا مسیرهای پرسنگلاخ را به خوبی طی کرد، اظهار داشت: تا زمانی که مسائل حوزه زنان و همچنين ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و همچنين مزیت‌ها آنها را شناسایی نکنیم، نمی‌توانیم سیاستگذاری‌ها و همچنين تصمیم‌گیری‌های صحیح داشته باشیم.
دکتر میرزایی ادامه داد: حوزه مطالعات زنان در ایران در حدود دودهه پیش آغاز شده، ولي بايد توجه داشت نتوانسته است گسترش یابد و همچنين در مقاطعی دچار توقف‌های جدی شده است.
وی تصریح کرد: در بحث مطالعات زنان در صورتي که در قبل در قسمت و بخش آموزش عالی به خوبی کار می‌کردیم، پاره‌ای از چالش‌ها در حوزه زنان در آموزش عالی را شاید می‌توانستیم چاره اندیشی کنیم.
دانشیار جامعه شناسی دانشگاه تهران افزود: در خصوص تعداد دانشجویان و همچنين فارغ التحصیلان و همچنين اساتید زن در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم مطالعاتی را انجام داده‌ایم و همچنين از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌ها به صورت کارهای مشترک بهره بري و استفاده خواهیم کرد تا با این حداقل‌ها بتوانیم اثرگذار باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد که تمام پژوهش‌ها برای بهبود وضعیت بانوان، کاهش آلام و همچنين افزایش آرامش در مسیر توسعه جامعه و همچنين زنان باشد و همچنين پژوهش زنان کمک ویژه‌ای به این موضوعات داشته و همچنين مطالعات محدود به زنان نیست و همچنين ثمراتی برای کل جامعه خواهد داشت و همچنين همه در آن هم سهیم خواهند بود.
دکتر میرزایی خاطرنشان کرد: امیدواریم با انجام تحقیقات و همچنين پژوهش‌های علمی و همچنين تخصصی زمینه توسعه در حوزه زنان فراهم مي شود و همچنين این موضوع با همکاری تمام نهادهای ذیربط ممکن است.
وی در قسمت و بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه مشکل ما در مواردی عدم انجام بدیهیات است گفت: من ضرورت انجام بدیهیات عقلی را به موفقیت‌های کوچک مورد اشاره همکار گرامی دکتر محمد فاضلی پیوند می‌زنم و همچنين پیشنهادم این است که این موفقیت‌ها و همچنين اقدامات کوچک را در خصوص حمایت از زنان و همچنين خانواده به صورت مستمر رونمایی کنیم؛ چرا که این موفقیت‌های کوچک روحیه جامعه را بهبود می‌بخشد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

انجام تحقیقات و همچنين پژوهش‌های علمی و همچنين تخصصی در حوزه زنان، زمینه‌ساز توسعه در این حوزه است در تاریخ ۲۸ September 1397 | 3:38 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *