باید دین اسلام را درست و همچنين منطبق با نیاز شهروندان و مردم شهر تبیین کنیم – شریف

باید دین اسلام را درست و همچنين منطبق با نیاز شهروندان و مردم شهر تبیین کنیم – شریف

به نقل از شریف: باید دین اسلام را درست و همچنين منطبق با نیاز شهروندان و مردم شهر تبیین کنیم

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه باید دین پیامبر(ص) و همچنين مذهب امام و پيشوا صادق(ع) را با بیانی برای شهروندان و مردم شهر بیان کنیم که عاشق اسلام شوند، گفت: معنویت، برهان و همچنين استدلال اسلام همه را جذب کرده و همچنين به سمت خودش می‌کشاند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار با جمعی از وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنين مسئولان کشوری و همچنين لشکری به مناسبت میلاد با سعادت نبی اکرم (ص) و همچنين امام و پيشوا جعفر صادق (ع) با تبریک این روز به همه مسلمانان جهان و همچنين ملت ایران، اظهار داشت: میلاد پیامبر اسلام (ص) بهترین و همچنين والاترین تولد در تاریخ بشریت است؛ شخصیتی در این روز به دنیا آمد که جهان را منقلب و همچنين متحول کرد و همچنين شهروندان و مردم شهر آثار وجودی آن هم بزرگوار را تا قیامت در جهان شاهد خواهند بود.

رئیس جمهوربا بیان اینکه اعماق معارفی که پیامبر (ص) برای جامعه به ارمغان آورد توسط امام و پيشوا باقر (ع) که شکافنده همه علم ها و همچنين دانش های اسلامی بودند برای شهروندان و مردم شهر تبیین شد، خاطرنشان کرد: در دوران امام و پيشوا صادق (ع) سخنگوی اسلام زیاد شد و همچنين در هر گروهی، یک فرد يا شخص به عنوان سخنگوی اسلام غالباً سخنانی ناروا، غیردقیق و همچنين نادرست بیان می کرد؛ ولي بايد توجه داشت آن هم صدای صادقی که نهایتاً به گوش مسلمان ها و همچنين جهانیان رسید، صدای امام و پيشوا صادق (ع) بود.

دکتر روحانی افزود: آن هم امامی که سخن راستین پیامبر (ص) و همچنين اسلام را توانسته بود برای شهروندان و مردم شهر تشریح کند، امام و پيشوا صادق (ع) بود. رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امام و پيشوا صادق (ع) اصول اسلامی را حفظ و همچنين راه اجتهاد را تبیین کرد، گفت: در صورتی در خط نبوت مصلحت الهی بررسي کننده و پروهشگر می مي شود که به دنبال آن هم یک اجتهاد درست جایگزین مي شود؛ یعنی گروهی بتوانند آن هم مطالبی که پیامبر، انبیاء و همچنين ائمه هدی (ع) گفتند را با اجتهاد دقیق وابسته به شرایط، نیاز و همچنين خصوصیات زمان تبیین کنند.

دکتر روحانی ضرورت اجتهاد پویا را با توجه به تفاوت های زمان کنونی با قبل حائز اهمیت دانست و همچنين افزود: باید اصول اجتهاد را حفظ کنیم ولي بايد توجه داشت در عین حال پویا باشیم و همچنين امام و پيشوا صادق (ع) این راه را به خوبی تبیین کرده و همچنين به ما نشان دادند.

رئیس جمهور با اشاره به وارد شدن دین مبین اسلام به ایران، گفت: اسلام از آغاز با زور و همچنين بگیر و همچنين ببند همراه نبوده است، در ایران همه داوطلبانه مسلمان شدند و همچنين در شمال، شرق و همچنين شمال شرق ایران لشکری وجود نداشت و همچنين شهروندان و مردم شهر این منطقه ها و مناطق خودشان مسلمان شدند و همچنين تنها در بخشی لشکر اسلام آمد و همچنين بعد از آنهم اسلام به شرق، غرب وعالم توسعه پیدا کرد.

دکتر روحانی با بیان اینکه در بسیاری از منطقه ها و مناطق، شهروندان و مردم شهر با عشق این مذهب و همچنين دین را درک کردند، تصریح کرد: نباید به گونه ای اقدام کنیم که شهروندان و مردم شهر از دین و همچنين مذهب، بیزار شوند؛ دین اسلام را برای شهروندان و مردم شهر سخت نکنیم و همچنين آن هم را درست و همچنين منطبق با نیاز شهروندان و مردم شهر تبیین کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به تحریم و همچنين فشار دشمنان و همچنين شرایط سخت شهروندان و مردم شهر، اظهار داشت: خبر خوش این است که در ماه آبان نسبت به ماه های قبل، تورم یک ماهه یک سوم شد؛ پیش بینی هم این بود که در صورتي که درست عمل کنیم، باید از ماه آبان تورم به تدریج شروع به سیر نزولی کند و همچنين تا حد امکان در ماه های بعد هم روند کاهش و همچنين مهار تورم را ادامه می دهیم.

دکتر روحانی با اشاره به سفر اخیر هیات حکومت به استان آذربایجان غربی و همچنين تاکید بر اینکه شهروندان و مردم شهر ما مردمی صبور و همچنين خوب خواهند بود، افزود: شهروندان و مردم شهر علیرغم گرانی و همچنين اینکه در فشار و همچنين مضیقه خواهند بود، ولي بايد توجه داشت از روی بزرگواری، لطف و همچنين احترام کسی اعتراضی به زبان نیاورد و همچنين البته این برای من خیلی سنگین بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه شهروندان و مردم شهر هنگامی که می فهمند حکومت برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات تلاش خود را در حد توانش انجام می دهد، این احساس و همچنين واکنش را دارند، گفت: امروز برخی جناح بندی های عجیب و همچنين غریب در کشور وجود دارد که می خواهند همه معظلات و مسائل و مشکلات را گردن یک عده خاص بیندازند و همچنين یا صرفاً بگویند که حکومت خوب کار نکرد.

دکتر روحانی با اشاره به تک رقمی شدن نرخ تورم در حکومت یازدهم، ادامه داد: این حکومت، آن هم حکومت یازدهم و همچنين این ملت، آن هم ملت است؛ آن هم موقع شرایط بهتر و همچنين امید به آینده بیشتر بود ولي بايد توجه داشت امروز شرایط یک مقدار سخت شده است و همچنين شهروندان و مردم شهر به دلایلی نسبت به آینده نگرانی هایی دارند.

رئیس جمهور تاکید کرد: در صورتي که نگرانی نسبت به آینده رفع مي شود و همچنين بتوانیم در عمل بار را از دوش شهروندان و مردم شهر به گونه‌ای برداریم که آنها احساس کنند قدم به قدم، شرایط خوب می مي شود؛ شهروندان و مردم شهر تحمل می کنند و همچنين از این مقطع عبور خواهیم کرد.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

باید دین اسلام را درست و همچنين منطبق با نیاز شهروندان و مردم شهر تبیین کنیم در تاریخ ۴ September 1397 | 9:20 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *