بررسی نهایی جزئیات اساسنامه دانشگاه D۸ در همدان – شریف

بررسی نهایی جزئیات اساسنامه دانشگاه D۸ در همدان – شریف

به نقل از شریف: بررسی نهایی جزئیات اساسنامه دانشگاه D۸ در همدان

دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم و همچنين رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی این وزارت ازبررسی نهایی جزئیات اساسنامه دانشگاه D۸ با حضور نمایندگان رسمی ۸ کشور پهناور و بزرگ اسلامی، روز دوشنبه در همدان خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی در این خصوص اظهار داشت: چارچوب این اساسنامه در نشست وزرای امورخارجه ۸ کشوربزرگ اسلامی که ماه قبل در استانبول برگزار شد، به تصویب رسید.
وی افزود: بر این اساس، دانشگاه D8 در سال شمسي آتی میلادی با حضور دانشجویانی از کشورهای مسلمان در همدان آغاز به کار مي کند. دکتر سالارآملی گفت: تحصیل دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی، انجام پروژه های مشترک و همچنين حضور استادان برجسته مسلمان از دیگر کشورها، از اهداف عملیاتی این دانشگاه می باشد و همچنين انتظار می رود با راه اندازی این دانشگاه، گردش علمی و همچنين ارتقای سطح کیفی کشورهای عضو و همچنين در مرحله بعدی جهان اسلام را شاهد باشیم.
اعضای D8 شامل: جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، پاکستان، مالزی، اندونزی، نیجریه، مصر و همچنين بنگلادش می باشند که جمعیت آن هم بالغ بر ۱ میلیارد فرد يا شخص است و همچنين بیش از ۸۵ قسمت و بخش تولیدات علمی جهان اسلام را به خود اختصاص داده اند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

بررسی نهایی جزئیات اساسنامه دانشگاه D۸ در همدان در تاریخ ۱۸ September 1397 | 10:38 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *