برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی در اقلیم کردستان عراق – شریف

برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی در اقلیم کردستان عراق – شریف

به نقل از شریف: برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی در اقلیم کردستان عراق

دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیرعلوم در مسائل بین الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی ازبرگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی از ۲۸ تا ۳۰ آذر ماه در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب های مرکز همکاری های علمی بین المللی این وزارت برای توسعه همکاری با کشورهای منطقه اظهار داشت: از آنجا که با کشور عراق و همچنين اقلیم کردستان این کشور، روابط فرهنگی، تاریخی دیرینه ای داریم، برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی برای دهه پایانی آذر ماه در اربیل اقلیم کردستان برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شد و همچنين در نهایت، حدود ۳۰ دانشگاه، مرکز پژوهشی و همچنين پارک علم و همچنين فناوری، آمادگی خود را ارایه دستاوردها در این نمایشگاه اعلام کردند.
قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل افزود: این هیات که پهناور و بزرگ ترین هیات اعزامی به کشور عراق و همچنين حتی منطقه و همچنين فرامنطقه در طول سال شمسي های اخیر می باشد، با هدف جذب دانشجویان شهریه پرداز اقلیم کردستان عراق، ارایه ظرفیت های دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی داخل کشور، ایجاد شعب دانشگاهی، راه اندازی دوره های مشترک، توسعه مراودات دانشگاهی و همچنين مذاکرات دو و همچنين چند جانبه اعزام می شوند.
رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در خصوص نقش برگزاری این نمایشگاه در توسعه روابط علمی و همچنين پژوهشی دو کشور گفت: این نمایشگاه منجر به شناخت بهتردو طرف از امکانات دانشگاهی، آموزشی و همچنين پژوهشی یکدیگر شده و همچنين از این رو در آینده همکاری ها در این زمینه بسیار موثر خواهد بود.
دکتر سالار آملی در ادامه گفت: همزمان با برگزاری هفته پژوهش و همچنين فناوری، شاهد برگزاری یک نشست مشورتی به میزبانی دانشگاه کاشان هستیم که در این نشست همچنين و علاوه بر حدود ۱۰۰ فرد يا شخص از معاونان و همچنين مدیران بین الملل دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی، سفرا و همچنين رایزنان تعدادی از کشورهای اروپایی و همچنين آسیایی مستقر در ایران شامل سوئیس، فرانسه، مجارستان، اندونزی و همچنين.. نیز در این نشست حضور خواهند داشت.
وی افزود: این نشست که در آخرین روز هفته ملی پژوهش و همچنين فناوری برگزار می مي شود با شعار “پژوهش و همچنين فناوری و همچنين تعاملات بین المللی” به بررسی جایگاه ایران در پژوهش های مشترک بین المللی و همچنين نحوه مدیریت تعاملات در این حوزه می پردازد.
دکتر سالارآملی در پایان گفت: در این نشست تلاش می کنیم از دیدگاه های دانشگاه های فعال در حوزه پژوهش های مشترک، روایت مستقیمی از بسترهای همکاری با کشورهای سوئیس، فرانسه، اندونزی، مجارستان، استرالیا و همچنين… داشته باشیم.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷ 

برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی در اقلیم کردستان عراق در تاریخ ۲۶ September 1397 | 8:43 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *