تاثیرگذاری نمایشگاه های تقاضا محور در رفع نیاز ارگان ها – شریف

تاثیرگذاری نمایشگاه های تقاضا محور در رفع نیاز ارگان ها – شریف

به نقل از شریف: تاثیرگذاری نمایشگاه های تقاضا محور در رفع نیاز ارگان ها

وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی گفت: برگزاری نمایشگاه‌های تقاضا محور که در آن هم دستگاه‌های دولتی و همچنين غیر دولتی نیازهای خود را مطرح می‌کنند در علوم بین رشته‌ای موثر خواهند بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی درخصوص مزیت نمایشگاه‌های تقاضا محور «معرفی تقاضای ساخت و همچنين تولید تجهیزات، قطعات، مواد و همچنين سیستم‌های مورد نیاز صنایع (تستا)» گفت: برگزاری نمایشگاه‌های تقاضا محور که در آن هم دستگاه‌های دولتی و همچنين غیر دولتی نیازهای خود را مطرح می‌کنند در علوم بین رشته‌ای بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

وی افزود: در اهمیت و همچنين ضرورت این چنین نمایشگاه‌ها شکی وجود ندارد و همچنين ایده خوبی است؛ همچنین برگزاری این مدل نمایشگاه‌ها بهترین کار است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه «تستا» به عنوان اولین نمایشگاه تقاضا محور، تفاوت‌های اساسی با مدل‌های رایج نمایشگاهی دارد، خاطر نشان کرد: علي رغم مدل‌های رایج که در آن هم شرکت‌ها، توانمندی‌ها و همچنين مزایای رقابتی خود را در قالب کالا و همچنين یا سرويس ها و خدمات عرضه می‌کنند در این نمایشگاه، متقاضیان کالا و همچنين سرويس ها و خدمات (دستگاه‌های دولتی و همچنين خصوصی) با حضور در غرفه‌های نمایشگاه و همچنين ارائه تقاضای خود در جهت رفع تقاضای خود اقدام می کنند.

قاضی زاده هاشمی درخصوص مزیت نمایشگاه‌های تقاضا محور گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی و همچنين دارویی هر ساله نمایشگاه‌های خاصی با محوریت وزارت بهداشت به صورت تقاضا محوری برگزار می‌مي شود. به عنوان مثال در قسمت و بخش تجهیزات پزشکی چنین نمایشگاهی داریم. در قسمت و بخش دارو هم نمایشگاه‌های به این شکل برگزار می‌مي شود.

وزیر بهداشت افزود: همچنين و علاوه بر نمایشگاه‌هایی که هر سال شمسي برگزار می‌مي شود، کنگره‌های متناسب با رشته‌های مخلف پزشکی داریم که در آن هم متقاضیان کالا و همچنين سرويس ها و خدمات (دولتی و همچنين غیردولتی) نیازهای خود را به تولیدکنندگان منتقل می‌کنند.

همزمان با هفته پژوهش در تاریخ ۳ دی ۹۷، نمایشگاه «معرفی تقاضای ساخت و همچنين تولید تجهیزات، قطعات، مواد و همچنين سیستم‌های مورد نیاز صنایع (تستا)» توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و همچنين فناوری (عتف) برگزار می مي شود.

ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

تاثیرگذاری نمایشگاه های تقاضا محور در رفع نیاز ارگان ها در تاریخ ۲۸ September 1397 | 9:07 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *