تاکید وزیر علوم بر نقش خانواده‌ها در افزایش فعالیت‌های دانشجویی – شریف

تاکید وزیر علوم بر نقش خانواده‌ها در افزایش فعالیت‌های دانشجویی – شریف

به نقل از شریف: تاکید وزیر علوم بر نقش خانواده‌ها در افزایش فعالیت‌های دانشجویی

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، با تاکید بر اینکه خانواده‌ها برای تشویق دانشجویان به حضور در انواع فعالیت‌های سیاسی و همچنين اجتماعی و همچنين فرهنگی دانشگاه‌ها نقش موثری دارند، گفت: دانشگاه‌ها به دانشجویان برای افزایش مشارکت در فعالیت‌های دانشجویی کمک کنند.

ه نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایسنا، دکتر غلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب به رویکرد وزارت علوم در خصوص روز دانشجو و همچنين فعالیت‌های سیاسی دانشجویان اشاره و همچنين اظهار کرد: هر ساله خوشبختانه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوعی در دانشگاه‌ها به بهانه روز دانشجو در ماه دانشجو – من آذر را ماه دانشجو می‌نامم- برگزار می‌مي شود. در واقع با توجه به تعدد و همچنين تراکم برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی که دانشجویان در دانشگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف کشور برگزار می‌کنند و همچنين این برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها در موضوعات متنوع و گوناگون و مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنين… برگزار می‌مي شود، حرکت و همچنين جنبش بسیار خوبی را در بین دانشجویان شاهد هستیم که در کنار مشغله‌های درسی نگاه و همچنين تفکرات آنها را در مورد مسائل کشور در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف به اشتراک می‌گذارند.
وی در ادامه تصریح کرد: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين فعالیت‌های دانشجویان در آذر ماه و همچنين روز دانشجو فرصتی را فراهم می‌کند تا آنها به بهانه‌های متنوع و گوناگون و مختلف پای صحبت اساتید و همچنين صاحب نظران متنوع و گوناگون و مختلف بنشینند و همچنين قطعاً این یکی از برکات است و همچنين برای نسل جوانی که آینده کشور در دست آنهاست فرصت مغتنمی را فراهم مي کند و همچنين ما باید کمک کنیم این شرایط به خوبی با آرامش خاطر فراهم مي شود.
وزیر علوم درخصوص دلایل بی‌تفاوتی یا بی انگیزگی دانشجویان برای حضور در انواع فعالیت‌های دانشجویی و همچنين سیاسی گفت: خوشبختانه بالا بودن تعداد دانشجویان در دانشگاه ها، دانشجویان فعال نیز زیاد داریم ولي بايد توجه داشت شاید گاهی این بحث صورت می‌گیرد که جمعیت کمتری از دانشجویان ما در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و همچنين سیاسی شرکت می‌کنند که بخشی به شرایط اجتماعی و همچنين نسل جدید و همچنين اینکه خانواده‌ها تمام تلاش خود را گذاشته‌اند که درس بخوانند و همچنين از دوران کودکی کمتر برای حضور در فعالیت‌های اجتماعی تشویق شدند. طبعاً این عادتی که در بین آنها شکل گرفته در دوره دانشجویی نیز تاثیرگذار خواهد شد.
دکتر غلامی خاطرنشان کرد: قطعاً دانشگاه‌ها کمک خواهند کرد تا فرصت فراهم مي شود که دانشجویان حضور بیشتری در فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و همچنين فرهنگی دانشگاه‌ها داشته باشند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: برای مراسم روز دانشجو هر دانشگاهی که دعوت شوم در آن هم دانشگاه حضور پیدا می‌کنم، ولي بايد توجه داشت با توجه به اینکه رئیس جمهور در این هفته به سفر استانی خواهند رفت بنابراین ممکن است در یکی از دانشگاه‌های استان محل سفر رییس جمهور حضور پیدا کنم.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

تاکید وزیر علوم بر نقش خانواده‌ها در افزایش فعالیت‌های دانشجویی در تاریخ ۱۳ September 1397 | 10:10 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *