تاکید وزیر علوم بر پیشرفت عملیات اجرایی شبکه ملی علمی کشور – شریف

تاکید وزیر علوم بر پیشرفت عملیات اجرایی شبکه ملی علمی کشور – شریف

به نقل از شریف: تاکید وزیر علوم بر پیشرفت عملیات اجرایی شبکه ملی علمی کشور

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به اتصال ۴۰ دانشگاه و همچنين موسسه آموزش عالی و همچنين پژوهشی به شبکه علمی کشور گفت: باید عملیات اجرایی این شبکه با اقتدار و قدرت و همچنين سرعت پیش رود و همچنين اجرایی شدن آن هم به رفع همه معظلات و مسائل و مشکلات بودجه ای و همچنين زیرساختی موکول نشود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در شورای اجرایی فناوری اطلاعات وزارت علوم که امروز شنبه در محل وزارت علوم برگزار شد، دکتر منصور غلامی با بیان اینکه اختصاص ردیف بودجه متمرکز برای شبکه ملی علمی کشور امری زمانبر است، اظهار داشت: این شبکه باید با امکانات موجود سرويس ها و خدمات خود را به دانشگاه ها ارائه کند تا به تدریج معظلات و مسائل و مشکلات فعلی رفع و همچنين هدف نهایی ترسیم شده برای این شبکه تحقق یابد.
دکتر غلامی تاکید کرد: با تببین مزایای شبکه ملی علمی کشور، قطعاً تعداد بیشتری از دانشگاه ها و همچنين موسسات پژوهشی به آن هم ملحق خواهند شد و همچنين با تقویت محتوای درون این شبکه، بخشی از هزینه های آن هم از محل ارائه سرويس ها و خدمات تامین خواهد شد.
وزیر علوم در خصوص دستور جلسه دوم نشست روز شنبه شورای فناوری اطلاعات وزارت علوم که در زمینه سامانه پیشخوان مجوزهای کشور بود، تاکید کرد: پیگیری های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای پیوستن دانشگاه های تهران، شهید بهشتی وصنعتی امیرکبیر به این سامانه انجام مي شود.
دکتر حسین میرشجاعیان حسینی، دست يار مسائل اقتصادی وزارت مسائل اقتصادی و همچنين دارایی در این نشست، با اشاره به اینکه تمام مجوزهایی که دستگاه های اجرایی حکومت ارائه می دهند باید در سامانه پیشخوان مجوزهای کشور ثبت مي شود، گفت: وزارت علوم در قالب این سامانه ۲۷۵ مجوز و همچنين استعلام به دستگاه های اجرایی و همچنين نهاد های دیگر می دهد که بیشترین تعداد مجوز مرتبط به مدرک تحصیلی است.
وی افزود: با رفت و آمد و مراجعه به سامانه http://g4b.ir اشخاص حقیقی و همچنين حقوقی می توانند به صورت متمرکز و همچنين در کمترین زمان ممکن درخواست های مجوز و همچنين استعلام خودرا ثبت کنند.
وی گفت: به جز چند دانشگاه کشور، تمام دانشگاه ها و همچنين موسسات وابسته به وزارت علوم، اطلاعات خودرا در سامانه مجوزهای کسب و همچنين کار وزارت مسائل اقتصادی و همچنين دارایی ثبت کرده اند.
در ادامه این نشست، دکتر علیرضا عشوری، رئیس نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران گفت: به تا حال ۱۱ مرکز استان و همچنين ۴۰ دانشگاه به شبکه علمی کشور متصل شده اند و همچنين با رفع معظلات و مسائل و مشکلات بودجه ای و همچنين همکاری شرکت مخابرات و همچنين زیر ساخت پیشرفت این شبکه با سرعت بررسي کننده و پروهشگر خواهد شد.
وی افزود: با توجه به معظلات و مسائل و مشکلات زیر ساختی اتصال دانشگاه ها به فیبر نوری، انعقاد تفاهم نامه با شرکت همراه اول و همچنين بهره بري و استفاده از امکانات اتصال سراسری به نسل چهارم تلفن همراه به عنوان گامی برای حل معظلات و مسائل و مشکلات شبکه ملی علمی کشور در دست اقدام است.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

تاکید وزیر علوم بر پیشرفت عملیات اجرایی شبکه ملی علمی کشور در تاریخ ۱۰ September 1397 | 2:19 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *