تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان از اولویت های مهم وزارت علوم است /همکاری گسترده دانشگاه ها با قسمت و بخش صنعت – شریف

تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان از اولویت های مهم وزارت علوم است /همکاری گسترده دانشگاه ها با قسمت و بخش صنعت – شریف

به نقل از شریف: تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان از اولویت های مهم وزارت علوم است /همکاری گسترده دانشگاه ها با قسمت و بخش صنعت

دکتر منصور غلامی،وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در شورای اداری استان سمنان گفت: تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان از اولویت های مهم وزارت علوم است و همچنين در این خصوص با قسمت و بخش های صنعتی و همچنين خدماتی قرارداد های متعددی برای گذراندن دوره کارورزی دانشجویان در این مراکزمنعقد شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در شورای اداری استان سمنان که شامگاه دیروز با حضور فرماندار، امام و پيشوا جمعه سمنان، نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه سمنان و همچنين جمعی از مسئولان محلی در دانشگاه سمنان برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه بیش از سه هزار مرکز آموزش عالی در کشور وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به گسترش کمی بیش از حد مراکز آموزش عالی در کشور هم اکنون با کاهش داوطلبان وارد شدن به دانشگاه ها روبرو هستیم و همچنين برخی از ظرفیت های دانشگاه ها خالی مانده است.
وزیر علوم افزود: در این راستا در یک سال شمسي قبل برنامه جذاب و جالب و خوب ساماندهی آموزش عالی در قالب استانی طراحی و همچنين مشخص شد که هر استان باید چه میزان پذیرش دانشجو داشته باشدکه به زودی این طرح اجرایی خواهد شد.
دکتر غلامی گفت: در یک سال شمسي قبل همکاری های خوبی با وزارت نفت در خصوص بهره بري و استفاده از مهندسين و متخصصين دانشگاهی برای کشف و همچنين استخراج نفت و همچنين میعانات گازی داشتیم، با وزارت دفاع نیز همکاری های خوبی گرفته شده و همچنين با نهاد حفاظت محیط زیست هم پروژه بزرگی به صورت کنسرسیوم با چند دانشگاه کشوررا آغاز کرده ایم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر نمی قدرت بر روی رشته های سنتی متمرکز شد و همچنين باید به علوم و همچنين رشته های جدید توجه مي شود، گفت: در این راستا بیش از هشت هزار عنوان درسی دوره های کارشناسی و همچنين کارشناسی ارشد در چند سال شمسي قبل مورد تجدیدنظر و همچنين بازنگری قرار گرفته است.
وزیر علوم بر اهمیت ارتباط دانشگاه با صنعت تاکید کرد و همچنين گفت: در این خصوص طرح گذراندن دوره خدمت سربازی برای دانش آموختگان دوره دکتری دربخش صنعت نیز تدوین و همچنين اجرایی می مي شود.
وی افزود: هم اکنون ۴۳ پارک علم و همچنين فناوری در کشور فعالیت می کنند و همچنين شرکت های دانش بنیان از درون همین پارک ها خارج می شوندو توجه به این شرکت ها نیاز کشور را به محصولات وارداتی کمتر و همچنين در عین حال اشتغال زایی ایجاد می کند.
دکترغلامی در خصوص برنامه جذاب و جالب و خوب های سفر استانی هیئت حکومت به سمنان گفت: پیش از این سفر استانی، رییس جمهور به تمامی وزیران گفتند که حرف و همچنين وعده ای بدون برنامه جذاب و جالب و خوب به شهروندان و مردم شهر ندهند و همچنين حتی توصیه کردند که از کلنگ زدن طرح ها خودداری مي شود چرا که کلنگ زنی وعده نسیه است و همچنين طرح های نقد یعنی افتتاح و همچنين بهره برداری ها را اطلاع رسانی کنیم.
دکتر غلامی افزود: دشمنان انتظار داشتند که با کارشکنی خود ایران اسلامی به معظلات و مسائل و مشکلات جدی مواجه مي شود، ولي بايد توجه داشت حکومت با اقتدار و همچنين تحت رهبری مقام معظم رهبری مسائل را مدیریت کرد.
وی با بیان اینکه حکومت امسال با معظلات و مسائل و مشکلات زیادی با توجه مسائل داخلی و همچنين بین المللی دست و همچنين پنجه نرم کرد، گفت: بسیاری از مسائلی که ممکن بود بحرانی مي شود مدیریت شد ولي بايد توجه داشت این به این معنی نیست که تمام معظلات و مسائل و مشکلات حل شده است.
دکترغلامی افزود: برای کاهش دخل و درآمد حاصل از فروش نفت در لایحه بودجه تمهیداتی اندیشیده شده تا کشور با مشکل مالی روبرو نشود.
وی در خصوص بودجه سال شمسي آینده نیز گفت: در بودجه سال شمسي آینده به قشر حقوق بگیر توجه زیادی شده و همچنين در عین حال تکمیل طرح های عمرانی در دستور کار است.
وزیر علوم افزود: با چکش کاری لایحه بودجه توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سال شمسي پیش رو سال شمسي صرفه جویی و همچنين به هدف رساندن طرح ها خواهد بود.
دکتر غلامی که به عنوان نماینده حکومت در شورای اداری استان سمنان حضور یافته بود یه مسئولان این استان اعلام کرد که تمام پیشنهادها و همچنين تقاضاهای مکتوب آنان را برای رسیدگی تقدیم رئیس جمهوری می کند.
همچنین در این جلسه مسئولان استان سمنان دیدگاه ها، پیشنهادها و همچنين تقاضاهای خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان از اولویت های مهم وزارت علوم است /همکاری گسترده دانشگاه ها با قسمت و بخش صنعت در تاریخ ۱۴ September 1397 | 10:49 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *