توسعه مراکز دانشگاهی استان کردستان جزو سیاست های موکد وزارت علوم است – شریف

توسعه مراکز دانشگاهی استان کردستان جزو سیاست های موکد وزارت علوم است – شریف

به نقل از شریف: توسعه مراکز دانشگاهی استان کردستان جزو سیاست های موکد وزارت علوم است

دست يار آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه توسعه مراکز دانشگاهی استان کردستان جزو سیاست های موکد این وزارت خانه است، گفت: باید تصمیم گیری های منطقه ای و همچنين استانی در حوزه آموزش عالی جایگزین تصمیمات متمرکز مي شود و همچنين دانشگاه کردستان به عنوان دانشگاه مادر استان در این راستا نقش محوری ایفا نماید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، دکتر مجتبی شریعتی نیاسردر حاشیه نشست مشترک روسای دانشگاه های استان کردستان که در دانشگاه پیام نور سقز برگزار شد، درخصوص رتبه بندی دانشگاه ها اظهار داشت: این رتبه بندی هم کمی بوده و همچنين هم کیفی؛ در بحث کمی بیشتر امکانات و همچنين جمعیت دانشجویی و همچنين تیپ دانشگاه ها بررسی شده و همچنين در بحث کیفی نیز دستاوردهای پژوهشی و همچنين علمی مدنظر بوده است.

وی افزود: سیاست وزارت علوم بر توسعه دانشگاه ها و همچنين کیفی سازی آموزش بوده و همچنين با تکیه بر آمایش آموزش عالی، آن هم را ادامه می دهیم.

دست يار آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه حدود صدهزارنفر دانشجوی دکتری و همچنين ۲۴ هزار فارغ التحصیل دکتری در سطح کشور داریم، تصریح کرد: سالانه در بهترین حالت امکان جذب ۳ تا ۵ هزار فرد يا شخص از این اشخاص وجود دارد و همچنين بقیه این اشخاص سرنوشت نامعلومی به لحاظ جذب در مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی خواهند داشت.

وی ضمن انتقاد از رشد بی رویه دانشگاه ها در دهه ۸۰، گفت: تعداد فارغ التحصیلان حوزه مهندسی در کشور ما بسیار بالاتر از سایر کشورها بوده و همچنين بعد از روسیه و همچنين امریکا، مقام سوم جهان را داریم.

دکتر شریعتی نیاسر خاطرنشان کرد: باید رویه ما در توسعه آموزش عالی و همچنين نگاه به مقوله تحصیل تغییر کند و همچنين متناسب با نیاز جامعه و همچنين بازار کار، آموزش های عالی را متحول نماییم.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

توسعه مراکز دانشگاهی استان کردستان جزو سیاست های موکد وزارت علوم است در تاریخ ۳۰ September 1397 | 6:20 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *