جشنواره ملی حرکت، حلقه اتصال ایده های نو با قسمت و بخش صنعت است – شریف

جشنواره ملی حرکت، حلقه اتصال ایده های نو با قسمت و بخش صنعت است – شریف

به نقل از شریف: جشنواره ملی حرکت، حلقه اتصال ایده های نو با قسمت و بخش صنعت است

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، برگزاری جشنواره ملی حرکت را حلقه اتصال ایده های نو و همچنين اندیشه های پویا با قسمت و بخش صنعت دانست و همچنين گفت: این جشنواره به سمت کاربردی کردن نتایج علمی در کشور پیش می رود

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی روز دوشنبه در آیین آغاز به کار یازدهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: این جشنواره از ۱۲ سال شمسي قبل در وزارت علوم اجرا می مي شود و همچنين رویداد خوبی است که روز به روز کامل تر می مي شود.

وزیر علوم با بیان اینکه شروع هر حرکت خوبی از یک جمع کوچک آغاز می مي شود، تصریح کرد: در صورتي که این مسیر خوب باشد و همچنين ادامه کار به نحو مطلوب صورت گیرد تاثيرات و همچنين اثرات موثرتری خواهد داشت.

وی تشکیل انجمن های علمی در دانشگاه های کشور را با وجود همه مسائل و همچنين مسئولیت ها از اقدام های خوب وزارت علوم دانست و همچنين اظهار داشت: در هفته پژوهش امسال نیزبخش صنعت و همچنين قسمت و بخش خصوصی که طالب ایده های نو خواهند بود حضور پررنگ تری خواهند داشت.

دکتر غلامی افزود: استقبال چشمگیر دانشجویان، نخبگان و همچنين محققان خارجی از یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت نشان دهنده این است که ایران به عنوان کشوری فعال در حوزه علم و همچنين فناوری مورد توجه دنیا به خصوص دانشجویان خارجی است.

وی تاکید کرد: همچنین استقبال محققان خارجی از این جشنواره نشان می دهد که آنها به این قبیل رویدادها اطمینان و همچنين اعتماد دارند و همچنين حاضرند با حضور در آن هم در کنار دانشجویان ایرانی دستاوردهای علمی خود را ارائه کنند و همچنين کشور ما را امن و همچنين مطمئن می دانند.

وی افزود: اقبال و همچنين حضور تعداد زیاد انجمن های علمی از کشورمان و همچنين حضور تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی در این دوره از جشنواره از قسمت و بخش های امیدوار کننده و همچنين ویژه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سال شمسي های قبل در هفته پژوهش قراردادهای خوبی از دستاوردهای علمی و همچنين پژوهشی دانشجویان با صنعت و همچنين قسمت و بخش خصوصی داشتیم.

دکترغلامی انجمن های علمی را نمایندگان دانشجویان فعال علمی خواند و همچنين تاکید کرد: این جریان انجمن های علمی در جشنواره حرکت ختم نمی مي شود بلکه آغاز مهمی برای اتصال با جامعه و همچنين کاربردی کردن آموخته ها در جهت رفع نیازهای کشور است.

وی نمونه ای از این کاربردها را شکل گیری شرکت های دانش بنیان در کشور دانست و همچنين افزود: در زمان حاضر حدود پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشوروجود دارد که حدود ۲ هزار شرکت از آنها در حوزه وزارت علوم و همچنين در کنار دانشگاه ها و همچنين موسسه های آموزشی و همچنين پژوهشی فعال خواهند بود.

وزیرعلوم تاکید کرد: بسیاری از این شرکت های دانش بنیان با وجود سابقه اندک، کارهای بسیار مهمی از لحاظ اثرگذاری، اشتغال و همچنين سرمایه گذاری انجام داده اند.

وزیر علوم همچنین با تاکید بر اینکه دانشگاه های ما بسیار دیر وارد بحث کاربردی کردن نتایج فعالیت های علمی شدند، گفت: دانشگاه های پهناور و بزرگ دنیا از نیم قرن قبل به این قسمت و بخش وارد شدند ولي بايد توجه داشت دانشگاه های ما از ۲۰ سال شمسي قبل این رویکرد را دنبال کردند که البته آثار و همچنين نمود آن هم در این مدت کم قابل توجه است.

دکترغلامی با تاکید بر اینکه فعالیت های پژوهشی از قسمتهاي آخر دهه ۷۰ به شکل نشر مقاله، اجرای طرح های پژوهشی و همچنين ایجاد موسسه های تحقیقاتی در دانشگاه های کشورمان شکل گرفت، افزود: از قسمتهاي آخر دهه ۸۰ نیز به سمت کاربست دانش، تولید فناوری و همچنين تشکیل دانش های بنیان وارد شدیم.

وزیر علوم با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی در فعالیت این شرکت ها تاثیر دارد، تصریح کرد: با وجود برخی محدودیت ها و همچنين مشکلاتی که در مقابل قسمت و بخش تولیدی و همچنين صنعتی وجود دارد توجه و همچنين بهره بري و استفاده از فناوری در بین آنها افزایش یافته، و همچنين این فرصتی برای دانشگاه ها و همچنين جامعه علمی کشورمان برای خدمت و همچنين حل مسائل کشور است.

رئیس دانشگاه اصفهان نیز در این آیین گفت: جشنواره ملی حرکت پهناور و بزرگ ترین رویداد دانشجویی در کشور است و همچنين امسال میزبان حدود ۶۰۰ فرد يا شخص در این رویداد هستیم که حدود ۴۰۰ تن از آنها دانشجویان داخلی و همچنين خارجی خواهند بود.

دکترهوشنگ طالبی این جشنواره را بستری برای تمرین بهره بري و استفاده از فرصت های اجتماعی در فضای دانشگاه ها خواند و همچنين افزود: ۱۰۶ دانشگاه در قسمت و بخش رقابتی در قالب انجمن ها و همچنين اتحادیه های دانشجویی در این جشنواره شرکت کردند و همچنين سه وزارت خانه راه و همچنين شهرسازی، ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات و همچنين ورزش و همچنين جوانان نیز با جشنواره همکاری دارند.

یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با پذیرش و همچنين اسکان مهمانان و همچنين مدعوین آغازبه کار کرد.

این جشنواره با حضور حدود ۵۴۰ تن از ایران و همچنين ۸۵ میهمان از ۳۹ کشور دیگر تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان ادامه دارد.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

‌‌‌‌‌‌

جشنواره ملی حرکت، حلقه اتصال ایده های نو با قسمت و بخش صنعت است در تاریخ ۵ September 1397 | 12:03 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *