جهان امروز توسط صاحبان اندیشه در علوم انسانی سیاست گذاری و همچنين مدیریت می مي شود – شریف

جهان امروز توسط صاحبان اندیشه در علوم انسانی سیاست گذاری و همچنين مدیریت می مي شود – شریف

به نقل از شریف: جهان امروز توسط صاحبان اندیشه در علوم انسانی سیاست گذاری و همچنين مدیریت می مي شود

دکتر منصور غلامی،وزیر علوم ، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه جهان امروز توسط صاحبان اندیشه در علوم انسانی سیاست گذاری و همچنين مدیریت می مي شود، گفت: امید است بتوانیم استعدادهای توانمند را به سمت تحصیل در علوم انسانی و همچنين تامین پشتوانه علمی آینده کشور سوق دهیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در آیین گرامیداشت هفته پژوهش و همچنين تجلیل از پژوهشگران نهاد مطالعه و همچنين تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) که عصر امروز (سه شنبه) در محل این نهاد برگزار شد، دکتر غلامی با اشاره به فعالیت های مرحوم دکتر احمدی، بنیانگذار نهاد سمت، اظهار داشت: من از دوران قبل که خدمت آن هم مرحوم می رسیدم احساس شاگردی به ایشان داشتم و همچنين روزهای آخر هم که نزد او بودیم، همواره نگران مجموعه سمت و همچنين توسعه و همچنين پیشرفت آن هم بود. وزیرعلوم با بیان اینکه نهاد سمت از ابتدای تأسیس و همچنين در حین رشد و همچنين توسعه، از مراکز مورد اعتماد در چاپ و همچنين نشر کتب دانشگاهی بوده است، گفت: از ضمانت هایی که دانشگاه ها در مورد نهاد سمت به آن هم توجه داشتند، حضور مرحوم احمدی در راس این نهاد بود چراکه آن هم مرحوم همه آثارمنتشره شده توسط این نهاد را می خواند تا ایرادی نداشته باشد و همچنين از این نظر کتاب های سمت همواره با اعتبار خوبی در دانشگاه ها پذیرفته شده است.
وی با بیان اینکه باید در قسمت و بخش های اجرایی و همچنين سیاست گذاری، جوانان را به سمت تحصیل در رشته های علوم انسانی علاقه مند کنیم، گفت: گاهی مسیر یک کاری را نگاه می کنیم و همچنين می گوییم چه زمانی به مقصد می رسیم، ولي بايد توجه داشت واقعیت این است که راه طی شده هم کم نیست، شاید در دانشگاه ها نتوانستیم به حدی که مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است علوم انسانی را در جایگاه راستین خود بنشانیم و همچنين دلیلش هم این است که نتوانستیم جوانان را به این سمت و همچنين سو علاقه مند کنیم و همچنين ما باید رقابت مراکز علمی را برای وارد شدن به علوم انسانی ایجاد و همچنين تشدید می کردیم.
وزیر علوم افزود: باید در قسمت و بخش های اجرایی و همچنين سیاست گذاری، این موارد مورد توجه قرار گیرند، در حوزه اجرایی ستاد وزارت علوم شاید انگیزه های کوچکی را بتوانیم فراهم و همچنين بهره بري و استفاده کنیم، ولي بايد توجه داشت چاره کار نیست و همچنين تقاضا دارم روی این موضوع کار مي شود و همچنين می قدرت با داشتن مجموعه ای از استادان، این رغبت را در صورتي که نه در میان همه علاقه مندان بلکه قسمت و بخش متناسبی از دانشجویان ایجاد کرد زیرا جهان امروز توسط صاحبان اندیشه در علوم انسانی سیاست گذاری و همچنين مدیریت می مي شود.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تلاش های اساتید این زمینه فراهم مي شود که بتوانیم استعدادهای توانمند را به سمت تحصیل در علوم انسانی و همچنين تامین پشتوانه علمی آینده کشور سوق دهیم.
در پایان این آیین وبا حضور وزیر علوم، از مرحوم دکتر احمدی، موسس نهاد سمت با اهدای لوح سپاس تقدیر شد و همچنين پژوهشگران برتر نهاد سمت و همچنين شورای تحول و همچنين ارتقای علوم انسانی لوح تقدیر گرفتند.
همچنین از دو عنوان کتاب که با همکاری مشترک نهاد مطالعه و همچنين تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) و همچنين شورای تحول و همچنين ارتقای علوم انسانی منتشر شده بود، رونمایی شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

جهان امروز توسط صاحبان اندیشه در علوم انسانی سیاست گذاری و همچنين مدیریت می مي شود در تاریخ ۲۷ September 1397 | 6:20 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *