حرکت کشور در مرزهای علم و همچنين دانش جهان/ دانشگاه‌های کشور به سمت کارآفرین‌شدن پیش‌می‌روند – شریف

حرکت کشور در مرزهای علم و همچنين دانش جهان/ دانشگاه‌های کشور به سمت کارآفرین‌شدن پیش‌می‌روند – شریف

به نقل از شریف: حرکت کشور در مرزهای علم و همچنين دانش جهان/ دانشگاه‌های کشور به سمت کارآفرین‌شدن پیش‌می‌روند

دکتر غلامی با اشاره به رتبه ۱۶ تولید علم در ایران، گفت: اکنون به همت محققان و همچنين اساتید، کشور در مرزهای علم و همچنين دانش جهان حرکت می‌کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در بیست و همچنين سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور که عصرامروز (دوشنبه ۲۶ آذرماه) در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، با بیان اینکه در طول این‌سال شمسي‌ها، با تلاش محققان و همچنين اساتید کشور، جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و همچنين فناوری دنیا صاحب نام بوده است، گفت: خوشبختانه امروزه علی رغم محدودیت‌ها و همچنين عدم دسترسی به بسیاری از امکانات، کشورمان در عرصه بین‌المللی جایگاه خود را حفظ کرده است.
وی افزود: اکنون جایگاه علمی کشورمان در ارزیابی‌های بین‌المللی مطلوب است بطوریکه در حال حاضر جامعه جهانی مجبور به اعتراف توانمندی‌های محققان و همچنين اساتید ایران است.
دکتر غلامی با اشاره به رتبه ۱۶ تولید علم کشور، ادامه داد: اکنون به همت محققان و همچنين اساتید، کشور در مرزهای علم و همچنين دانش جهان حرکت می‌کند.
وی اظهار داشت: ما در بین جامعه علمی خود، دانشمندان بزرگی داریم که در کنار خود اساتید و همچنين دانشمندان جوانی را هدایت می‌کنند که عهده‌دار جایگاه علمی کشور در آینده خواهند شد و همچنين امیدها و همچنين آرزوهایی که قرار است به دست اساتید بررسي کننده و پروهشگر مي شود توسط این عزیزان بررسي کننده و پروهشگر خواهد شد.
دکتر غلامی بیان کرد: جامعه علمی ما را در زمینه بهره بري و استفاده از مقالات در جامعه نقد می‌کند ولي بايد توجه داشت باید توجه داشت که در حال حاضر در برخی از رشته‌ها مانند تحقیقات هسته‌ای، فیزیک بنیادی و همچنين… حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد و همچنين دانشمندان در این زمینه فعالیت‌های مطلوبی را انجام می‌دهند.
وزیر علوم با اشاره به وظایف دانشگاه‌ها از آغاز انقلاب به تا حال گفت: وظیفه دانشگاه‌ها از بدو تشکیل تربیت نیروی متخصص بود بطوریکه از قسمتهاي آخر دهه ۶۰ و همچنين بعد از شکل‌گیری تحصیلات تکمیلی حرکت به سمت توسعه دانش آغاز شد و همچنين برهمین اساس اساتید با بهره بري و استفاده از پشتکار جوانان حرکتی قوی در حوزه پژوهشی را آغاز کردند.
دکتر غلامی ادامه داد: همچنین در قسمتهاي آخر دهه ۷۰ بحث فناوری در دانشگاه‌ها مطرح شد تا با بهره بري و استفاده از آن هم مسائل و همچنين چالش‌های متنوع و گوناگون و مختلف کشور حل مي شود. امروز این مراحل طی شده و همچنين اکنون دانشگاه‌های ما به سمت کارآفرین‌شدن در حرکت خواهند بود.
وی تاکید کرد: اکنون حرکت‌های گسترده علمی رو به جلو است و همچنين ما منتظر ایده‌های جدید دانشجویان در سایه دانش اساتید هستیم.
وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در ارتباط و رابطه با حمایت پارک‌های علم و همچنين فناوری از محققان کشور، اظهار داشت: اکنون ۴۳ پارک علم و همچنين فناوری در کشور وجود دارد که تمامی آن هم‌ها از ایده‌های جدید حمایت می‌کنند. در وزارت علوم و همچنين وزارت بهداشت نیز حدود ۶ هزار شرکت دانش‌بنیان وجود دارد که ۱۲۰۰ عدد از آنها، اطراف دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی فعالیت می‌کنند.
دکتر غلامی با تاکید بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های دانشجویان و همچنين محققان کشور گفت: شرایط فعلی و همچنين محدودیت‌های جهانی فرصت مناسبی است تا با تکیه بر به ظرفیت‌های داخلی کشور در رفع چالش‌ها تلاش کنیم.
وی در پایان مطرح کرد: از این زمان می‌قدرت در گسترش علم بهره بري و استفاده کرد و همچنين قطعاً ماموریت علمی دانشگاه‌ها در این شرایط با جدیت بیشتری دنبال می‌مي شود. در این مراسم، نفرات برتربیست و همچنين سومین المپیاد علمی – دانشجویی کشور مورد تقدیر قرار گرفتند. زهرا هدایتی متین، احمدعلی دیناروند، محمد دائمی، حانیه هفته‌خانکی در رشته زبان و همچنين ادبیات فارسی؛ فاطمه نجارزادگان، سیدرضا میرهاشمی و همچنين حسین قدرتی در رشته الهیات و همچنين معارف اسلامی؛ وحید دهقانی، کیانوش سعیدی، یونس عباسی، هانیه حسن‌شاهی و همچنين جلیل جوزایی در رشته علوم اقتصادی؛ محدثه ربْانی، زهراالسادات میریعقوبی، حافظ مالحی‌پور، زهرا شاه‌مرادی و همچنين مرضیه خواجه کریمی در رشته علوم تربیتی؛ سهیل کوکبی، امیرکیا عمری ثانی، زینب بابایی، فاطمه فاضلی نیک در رشته حقوق؛ علی مؤمنی، اسلام گله‌بان، آیدا رمضانی در رشته علوم جغرافیا؛ نجمه کی‌نژاد، مینا خیری‌آباد، ساهره وارستگان و همچنين شهرزاد حق‌شناس در رشته روانشناسی؛ محمدپارسا جباری، مهدی عصاری و همچنين احسان شیردل در رشته شیمی؛ امیر شریعت گنابادی، مهران جلالی فراهانی در رشته فیزیک؛ یوسف الهایی، مریم هادیان نجف‌آبادی و همچنين الهام عطار حاجی در رشته زیست‌شناسی؛ کیوان میرزایی، سیدابوالفضل نجفیان، حمید علیزاده و همچنين شایان غلامی در رشته ریاضی مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین از آفرین بیات در رشته آمار؛ رضا ملکی حسن‌آباد، کیمیا عسکری، سمیه رحمان‌نسب، محدثه‌السادات احمدی در رشته علوم زمین؛ علی شیرآلی، علیرضا مدیر شانه‌چی، ایمان مسروری در رشته مهندسی برق؛ سعید محمدی، محمدعلی نقدی نسب، علیرضا مؤذنی در رشته مهندسی شیمی؛ محمدعلی بهبودی، محمدعلی عامری‌فرد، محمدحسین یاری در رشته مهندسی عمران؛ سپهر هومانی‌راد و همچنين علی رحیمی در رشته مهندسی مکانیک؛ بنیامین بشری، امیرکیوان محتشمی، امیرحسین بهشتی قادری و همچنين محمدرضا رضایی در رشته مهندسی کامپیوتر؛ رضا گلی، محسن دره، سارا السادات یوسفی و همچنين محمدجواد سهرابی در رشته مهندسی مواد و همچنين متالوژی؛ حدیثه رحیمی‌نژاد، عرفان آهار، علیرضا مردانه، آیلار پرتوی‌زاده، پرهام رضایی در رشته مهندسی صنایع؛ فاطمه سلطانی، محمد زارع، محمدسجاد جعفری، سیاوش کاوسی در رشته زراعت و همچنين اصلاح نباتات؛ کوثرالسادات معصومی، سامان قاسملو، سمیه مرتضایی، محمدحسین طیبی در رشته طراحی صنعتی؛ فاطمه زارعین و همچنين محمد همایون‌فر در رشته سلول‌های بنیادی و همچنين مهندسی بافت نیز تقدیرشد.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

حرکت کشور در مرزهای علم و همچنين دانش جهان/ دانشگاه‌های کشور به سمت کارآفرین‌شدن پیش‌می‌روند در تاریخ ۲۶ September 1397 | 4:51 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *