حضور پررنگ قسمت و بخش بین‌الملل در یازدهمین جشنواره ملی حرکت، زمینه‌ساز تعاملات علمی بین‌المللی – شریف

حضور پررنگ قسمت و بخش بین‌الملل در یازدهمین جشنواره ملی حرکت، زمینه‌ساز تعاملات علمی بین‌المللی – شریف

به نقل از شریف: حضور پررنگ قسمت و بخش بین‌الملل در یازدهمین جشنواره ملی حرکت، زمینه‌ساز تعاملات علمی بین‌المللی

دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی حرکت که با حضور بیش از ۸۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه اصفهان برگزار شد، حضور پررنگ قسمت و بخش بین‌الملل در این دوره از جشنواره را، زمینه‌ساز تعامل علمی بیشتر بین دانشگاه‌های ایران و همچنين جهان دانست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، دکتر غفاری در این آیین که به منظور تقدیر و همچنين معرفی برترین‌های حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: امروز شاهد پهناور و بزرگ‌ترین رویداد حوزه دانشجویی هستیم که با فعالیت‌های داوطلبانه، خاصه در حوزه انجمن‌های علمی دانشجویی، موفق به برگزاری چنین رویداد بزرگی در کشور شده‌اند.
وی تصریح کرد: این جشنواره با توجه به ماهیت خود، منحصر به فضاهای دانشگاهی نیست و همچنين در حال حاضر صنعت، جامعه و همچنين حکومت را نیز در بردارد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم ضمن اعلام آمادگی دانشگاه‌ها برای ارتباط با قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف صنایع و همچنين دیگر حوزه‌های فعال جامعه و همچنين حکومت بیان داشت: فلسفه برگزاری این جشنواره به نگاهی که نسبت به تشکیل و همچنين تقویت انجمن‌های علمی و همچنين دانشجویی وجود دارد، معطوف می‌مي شود.
وی دانشگاه را عرصه تولید دانش نظری دانست و همچنين افزود: امروزه باید این دانش نظری به صحنه عمل و همچنين کاربرد نزدیک مي شود و همچنين اثربخشی بیشتر نظام دانشگاهی در حوزه‌های عمومی محسوس‌تر از قبل باشد.
دکتر غفاری انجمن‌های علمی را نقطه اتصالی برای ارائه دانش و همچنين آموخته‌های دانشگاهی به دانشجویان دانست و همچنين گفت: این انجمن‌ها در پی حلقه اتصالی خواهند بود که دستاوردهای دانشگاه را در بدنه جامعه بروز دهند.
وی با تاکید بر تاثیر شگرف خرد جمعی در توسعه علوم و همچنين فناوری در عصر حاضر اظهار داشت: تقویت انجمن‌های علمی می تواند برای پرهیز از فردگرایی و همچنين رسیدن به خرد جمعی، راهگشا باشد.
وی در پایان حضور بیش از ۸۰ دانشجوی خارجی در این جشنواره را از ویژگی های بارز این دوره از جشنواره دانست و همچنين افزود: مشارکت دانشجویان خارجی حرکت میمون و همچنين مبارکی در راستای توسعه همکاری‌های بین المللی است که با استمرار آن هم می‌توانیم در راه پیشرفت و همچنين توسعه اقتصادی گام‌های موثرتری برداریم.

ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

حضور پررنگ قسمت و بخش بین‌الملل در یازدهمین جشنواره ملی حرکت، زمینه‌ساز تعاملات علمی بین‌المللی در تاریخ ۷ September 1397 | 2:21 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *