حل چالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور؛ ماموریت اصلی وزارت خانه‌های بهداشت و همچنين علوم – شریف

حل چالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور؛ ماموریت اصلی وزارت خانه‌های بهداشت و همچنين علوم – شریف

به نقل از شریف: حل چالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور؛ ماموریت اصلی وزارت خانه‌های بهداشت و همچنين علوم

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم با اشاره به چالش‌ها و همچنين کمبودهای موجود در قسمت و بخش‌های علمی وزارت خانه‌های علوم و همچنين بهداشت، گفت: باوجود چالش‌های موجود، در این دو وزارت خانه ماموریت اصلی، حل معظلات و مسائل و مشکلات تعریف شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم در نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و همچنين فناوران برگزیده کشور که صبح امروز (یکشنبه ۲۵ آذر) در سالن اجلاس سران برگزار شد، با بیان اینکه هدف از برگزاری هفته پژوهش توسعه فرهنگ پژوهش و همچنين فناوری در کشور، ارائه دستاوردهای پژوهش و همچنين آشنایی جامعه با دستاوردهای پژوهشی و همچنين فناوری است، گفت: امسال در راستای درک و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات پیش رو برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی با محوربت ارائه راهکارهای مشارکت در حوزه علوم انسانی و همچنين هنر برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری سمیناری در حوزه روابط بین‌الملل به عنوان دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هفته پزوهش نام برد و همچنين افزود: این سمینار در دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد. همچنين و علاوه بر آن هم، این هفته نشست دیگری نیز با انجمن‌های علمی برگزار می‌مي شود.
دست يار پژوهشی وزیر علوم، با بیان اینکه امسال برای اولین بار نمایشگاه تقاضای فناوری برگزار می‌مي شود، تصریح کرد: در شرایط فعلی که کشور ما در برابر تحریم‌های یک سویه قرار گرفته است، مهمترین کار پاسخگوبودن به نیازهای فناورانه کشور است که بر همین اساس، ۵۰ نهاد واحد صنعتی و همچنين خدماتی و همچنين اقتصاد نیازهای فناوری خود را در نمایشگاه ارائه می‌کنند.
دکتر برومند یکی از اهداف مهم هفته پژوهش را تقدیر از پژوهشگران و همچنين فناوران دانست اظهار داشت: از میان ۱۶۹ پژوهشگر برتر که توسط دستگاه‌ها، دانشگاه‌ها و همچنين پژوهشگاه‌ها معرفی شده‌اند، ۱۸ فرد يا شخص انتخاب شدند و همچنين پرونده کاندیدها نیز توسط تيم داوران ۵۰ نفره مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در کنار تقدیر از پژوهشگران، با توجه به نقش مهم استانداران در استان‌ها از سه فرد يا شخص از استاندارانی که از قسمت و بخش پژوهش و همچنين فناوری حمایت کردند و همچنين همچنین روسای دانشگاه‌های معین نیز تقدیر می‌مي شود.
دکتر برومند با تاکید بر اینکه کلیه شاخص‌های پژوهش وفناوری در کشور در حال افزایش است، بیان کرد: امروز مجالی برای ارائه تمام این دستاوردها نیست ولي بايد توجه داشت آنچه که می‌قدرت گفت این است که با وجود همه کاستی‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و همچنين مراکز فناوری وزارت خانه‌های بهداشت و همچنين علوم، ماموریت اصلی خود را در جهت حل چالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور تعریف نموده اند.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

حل چالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور؛ ماموریت اصلی وزارت خانه‌های بهداشت و همچنين علوم در تاریخ ۲۵ September 1397 | 12:21 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *