حمایت وزارت علوم از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پژوهشی و همچنين گسترش اشتغال‌زایی/ بودجه پارک‌های علم و همچنين فناوری افزایش پیدا می‌کند – شریف

حمایت وزارت علوم از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پژوهشی و همچنين گسترش اشتغال‌زایی/ بودجه پارک‌های علم و همچنين فناوری افزایش پیدا می‌کند – شریف

به نقل از شریف: حمایت وزارت علوم از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پژوهشی و همچنين گسترش اشتغال‌زایی/ بودجه پارک‌های علم و همچنين فناوری افزایش پیدا می‌کند

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در حاشیه بازدید از باشگاه خبرنگاران جوون در گفت‌وگو با خبرنگاران این باشگاه گفت: در راستای افزایش اشتغالزایی جوانان برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حمایتی وزارت علوم گسترش پیدا می‌کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوون، دکتر غلامی با اشاره به همکاری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری، اظهار کرد: پارک‌های علم و همچنين فناوری تحت نظارت معاونت علمی نیستند؛ حوزه معاونت در کنار وزارت علوم است.

وی با اشاره به وظیفه معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری، گفت: این نهاد در قسمت و بخش‌هایی وارد می‌مي شود که وزارت علوم وارد شدن نداشته است و همچنين جزو وظایفش نیست، در واقع ما و همچنين معاونت علمی خانواده‌ای هستیم که در یک محیط با یکدیگر کار می‌کنیم.

وزیر علوم ادامه داد: هر اتفاق خوبی که در معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری اتفاق بیفتد سبب خوشحالی همکاران ما در وزارت خانه و همچنين هر اتفاق رخ داده در وزارت خانه به خرسندی مسئولان معاونت علمی منجر خواهد شد.

دکتر غلامی در مورد پارک‌های علم و همچنين فناوری، اظهار کرد: این پارک‌ها با نقشی مؤثر در توسعه اشتغال و همچنين کارآفرینی قطعاً می‌توانند سبب ایجاد اشتغال مبتنی بر دانش و همچنين فناوری شوند و همچنين از این رو برای ما بسیار اهمیت دارند.

وی با اشاره به توجه ویژه به پارک‌های علم و همچنين فناوری، گفت: در یک سال شمسي قبل برای توسعه و همچنين تقویت پارک‌های علم و همچنين فناوری برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی متعدد داشته‌ایم.

 

*پیش برد اهداف کلان پژوهشی هدف وزارت علوم است

دکتر غلامی با اشاره به راه‌های کمک به پارک‌های علم و همچنين فناوری، گفت: یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ما برای حمایت از این پارک‌ها، افزایش بودجه به‌منظور پوشش هزینه‌ها و همچنين پیش‌برد اهداف کلان بوده است.

وی در مورد هزینه‌های پارک‌های علم و همچنين فناوری، اظهار کرد: این هزینه‌ها نوعاً به شکل حمایت از شرکت‌های جدید‌التأسیس جوانان و همچنين صاحبان ایده است؛ در این برنامه جذاب و جالب و خوب دفاتر کار در اختیار جوانانی که ایده‌هایی ناب دارند، قرار داده می‌مي شود و همچنين حمایت از آنها به صورت کامل انجام می‌مي شود.

وزیر علوم با بیان اینکه هرچه میزان اعتبارات افزایش یابد، عملکرد جوانان بهبود پیدا می‌کند، گفت: در صورتي که حمایت‌ها افزایش یابد، اشخاص تحت پوشش پارک‌های علم و همچنين فناوری بیشتر شده و همچنين تعداد بیشتری ایده و همچنين فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن جدید حمایت می‌شوند و همچنين به سمت تولید و همچنين صنعتی شدن پیش می‌روند.

دکتر غلامی ادامه داد: ایده‌های جدید پارک‌های علم و همچنين فناوری سبب افزایش اشتغال جوانان و همچنين کارآفرینی آنها خواهد شد و همچنين به روش کل با پیش‌برد این اهداف در پارک‌های علم و همچنين فناوری به دنبال حمایت از جوانان هستیم.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

حمایت وزارت علوم از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پژوهشی و همچنين گسترش اشتغال‌زایی/ بودجه پارک‌های علم و همچنين فناوری افزایش پیدا می‌کند در تاریخ ۲۰ September 1397 | 3:39 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *