خبرهاي جديد علمی برای نشر رسانه ای باید ساده و همچنين سرگرم کننده باشد – شریف

خبرهاي جديد علمی برای نشر رسانه ای باید ساده و همچنين سرگرم کننده باشد – شریف

به نقل از شریف: خبرهاي جديد علمی برای نشر رسانه ای باید ساده و همچنين سرگرم کننده باشد

سر دبیر تيم علم و همچنين فناوری شبکه خبرسیما گفت: خبرهاي جديد علمی برای نشر رسانه ای باید ساده و همچنين سرگرم کننده بوده و همچنين همراه با متن ، تصویر و همچنين صدا باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حمید رضا مدقق، درنشست علمی تخصصی “پژوهش و همچنين رسانه” که عصر امروز در دومین روز از هفته پژوهش و همچنين فناوری در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: فناوری دیجیتال این امکان را فراهم کرده است که برای انعکاس رسانه ای فعالیت های علمی، وابسته به رسانه خاصی نباشیم.
وی افزود: فناوری دیجیتال به ما این امکان را داده است تا پنجره های توزیع متعددی داشته باشیم و همچنين خبر دستاوردهای پژوهشی را به شکل متن، فیلم کوتاه، صدا، پادکست و همچنين قالب های دیگر و همچنين از طریق ابزارهای مختلفی مانند روزنامه، وب سایت و همچنين فضای مجازی منتشر کنیم.
دکتر مدقق تاکید کرد: تمرکز گرایی و همچنين توجه کم به شهرستان ها، توجه بیش از حد به عنصر شناخته شدن و شهرت، ارائه خبرهاي جديد تحقیقات در مرحله آزمایشی، تبلیغی بودن و همچنين دوری برخی از محققان از رسانه ها، مشکلاتی خواهند بود که امروزه در زمینه روزنامه نگاری علم با آنها روبه رو هستیم.
وی از شرایط امروز رسانه ای به عنوان همپوشانی« CONVERGENC E» یاد کرد که دو یا سه رسانه با هم پیوند نزدیک دارند مانند آنچه که در تلفن همراه ديدن می کنیم ، فیلم و همچنين متن و همچنين صدا را با هم در اختیار داریم.
سر دبیر تيم علم و همچنين فناوری شبکه خبرسیما تصریح کرد: وضعیت همپوشانی این امکان را فراهم کرده است که یک فرد يا شخص بتواند کل فرآیند یک محصول رسانه ای را به تنهایی انجام دهد که این شرایط اطلاع رسانی را آسان کرده است.
وی خطاب به مدیران روابط عمومی دانشگاه ها و همچنين موسسات پژوهشی گفت: هنگام ارسال خبرهاي جديد پژوهشی به رسانه به نوع آن هم رسانه دقت مي شود؛ برای مثال خبرهاي جديد ارسالی به تلویزیون حتماً تصویر و همچنين یا فیلم کوتاهی از دستاورد را هم همراه داشته باشد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

خبرهاي جديد علمی برای نشر رسانه ای باید ساده و همچنين سرگرم کننده باشد در تاریخ ۲۵ September 1397 | 7:05 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *