دانشگاهی موفق است که به مسائل و همچنين سرويس ها و خدمات دانشجویان بیشتر بپردازد – شریف

دانشگاهی موفق است که به مسائل و همچنين سرويس ها و خدمات دانشجویان بیشتر بپردازد – شریف

به نقل از شریف: دانشگاهی موفق است که به مسائل و همچنين سرويس ها و خدمات دانشجویان بیشتر بپردازد

دکتر مجتبی صدیقی ، دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان در آیین معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی شیراز با تاکید بر ارائه بهینه سرويس ها و خدمات دانشجویی در دانشگاه ها گفت: دانشگاهی موفق است که به مسائل و همچنين سرويس ها و خدمات دانشجویان بیشتر بپردازد، ما حوزه پشتیبانی هستیم و همچنين در صورت پشتیبانی خوب، قطعاً مسائل آموزشی، پژوهشی و همچنين فرهنگی هم بهتر خواهد بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین دکتر صدیقی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از تجربیات نسل قدیمی تر دانشگاهی، اظهار داشت: نام دکتر مقدسی با این دانشگاه عجین شده است و همچنين طبیعتاً هر زمان آیندگان به این دانشگاه نگاه کنند و همچنين افتخاراتش را ببینند، حتماً نام دکتر مقدسی را در کنار افتخارات این دانشگاه می بینند و همچنين در حکومت هم برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی هایی برای بهره گیری از دانش و همچنين تجربه این اشخاص و همچنين انتقال دانش آنها به نسل های جوون تر پیش بینی و همچنين عملیاتی شده است.
دکتر صدیقی تصریح کرد: این دانشگاه در مدت کوتاه تأسیس افتخارات خوبی کسب کرده و همچنين جایگاه ارزنده ای در میان دانشگاه های کشور دارد.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان با اشاره به شرایط آموزش عالی دانشگاه های کشور افزود: ما به هرحال هرم جمعیتی دانشگاهی مان تغییر کرده، صندلی های خالی در آموزش عالی داریم و همچنين به روش کلی کمیت کاهش پیدا کرده و همچنين این فرصتی کم نظیر برای ارتقای کیفیت است.
دکتر صدیقی گفت: ما فارغ التحصیل هایی می خواهیم که به درد جامعه بخورند، از طرفی دانشگاه های ما هم باید به سمتی بروند که همچنين و علاوه بر اثرگذاری در مجامع علمی، درد کشور را بشناسند و همچنين به درمان آن هم کمک کنند.
وی افزود: توسعه کمی گرفته شده در آموزش عالی کشوردر برخی موارد بی هدف بوده، البته در بسیاری از موارد هم افتخارآمیز و همچنين سودمند بوده است، ولی هم اکنون دیگر نمیتوان دانشگاه های متعدد را به نحو قبل مدیریت کرد.
دست يار وزیر علوم عنوان کرد: آمایش آموزش عالی طرح اصلی وزارت خانه در دوره کنونی وزارت علوم است و همچنين بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال میشود، مأموریت گرایی و همچنين توسعه هدفمند ضرورت جدی برای دانشگاه هایمان است و همچنين دیگر وقت آن هم شده که همه سیستم ها و همچنين تجهیزات دانشگاهی کشور هدفمند و همچنين با هم افزایی به صورت مطابق و يکدست پیش روند.
دکترصدیقی با اشاره به اینکه آمایش آموزش عالی مشکلی برای هیچ کارمند، استاد و همچنين دانشجویی ایجاد نمی کند، اظهار داشت: می خواهیم از امکانات مان بهتر بهره بري و استفاده کنیم، دانشگاه های پراکنده بدون هماهنگی و همچنين انسجام، امروز دیگر پذیرفتنی نیست وهدف از این طرح، بهره بري و استفاده بهتر و همچنين منسجم تر از داشته های مان است.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان بیان کرد: در توسعه رشته ها باید دقت کرده و همچنين در ظرفیت ها باید مراقبت کنیم، کما اینکه در تحصیلات تکمیلی کنترل های مان را شروع کردیم، درست نیست دانشجوی دکتری ما فارغ التحصیل مي شود و همچنين بیکار بماند، طبیعتاً باید ظرفیت های مان را با نیازهای جامعه مطابق و يکدست کنیم، در صورتي که جامعه به این تعداد فوق لیسانس و همچنين دکتری نیاز ندارد ضرورتی ندارد ما به بحران روانی جامعه دامن بزنیم و همچنين کشور را با مشکل مواجه کنیم.
وی با تاکید بر لزوم هماهنگی میان قسمت و بخش های دولتی و همچنين غیر دولتی برای موفقیت این طرح گفت: مد نظر ما کنترل کمیت است و همچنين باید به سمت و همچنين سوی کارآتر شدن دانشجویان برویم و همچنين دانشجویانی تربیت کنیم که در کنار فراگیری معلومات تئوری، کار عملی هم بلد باشند، به گونه ای که به محض فارغ التحصیلی جذب بازار کار شوند.
دکتر صدیقی تصریح کرد: دانشگاه و همچنين آموزش عالی که بی توجه به نیازهای کشور باشد موفق نیست، به خصوص در شرایط و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کنونی کشور، نیاز به دانشگاه ها و همچنين دانشجویانی داریم که بتوانند به حل مسائل و همچنين پیشبرد امورات کمک کنند.
وی با اشاره به موضوع برجام گفت: امروز کشور با معظلات و مسائل و مشکلات خاصی مواجه است، فردی یا کشوری قلدرمابانه یک قرارداد بین المللی را نقض کرده و همچنين دنبال همراه کردن جامعه جهانی با خود است، اینجاست که عِرق ملی و همچنين حمیت ملی ایجاب می کند با همراهی و همچنين همدلی به سمت بهبود و همچنين اصلاح گام برداریم.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان گفت: دانشگاه های ما باید نیازهای جامعه را بررسی کنند، و همچنين راه کارهایی برای بهبود و همچنين ساده تر کردن وضعیت ارائه دهند، از طرفی وظیفه جلب اعتماد و همچنين روشنگری برای شهروندان و مردم شهر هم میتواند توسط دانشگاه ها به مقصد برسد.
دکترصدیقی اظهار داشت: امروز بحث جناح بندی مطرح نیست، همه وظیفه دارند کمک کنند، دانشگاه ها هم در زمینه رفع نیازهای تخصصی در دوران تحریم و همچنين روشنگری و همچنين تبیین مسائل برای شهروندان و مردم شهر می توانند نقش ایفا کنند.
دست يار وزیر علوم افزود: ما در کنار توسعه ظرفیت خوابگاه ها به دنبال ارتقای کیفیت بودیم و همچنين در طرح رتبه بندی دانشگاه ها، کیفیت سرويس ها و خدمات بسیاری از دانشگاه ها ارتقا داشته، ولي بايد توجه داشت هنوز جای کار زیاد است.
دکتر صدیقی از پیگیری بهبود وضعیت خوابگاه ها و همچنين تغذیه دانشجویان خبر داد و همچنين افزود: سلامت، مشاوره و همچنين آسیب های اجتماعی را هم پیگیری می کنیم.
وی گفت: دانشگاهی موفق تر است که مدیریتش ارتباط بهتر و همچنين تنگاتنگ تری با اقشار متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاهی داشته باشد.
دکترصدیقی افزود: از کیان دانشگاه و همچنين استقلال دانشگاه باید دفاع کنید، هماهنگی با دانشگاه پهناور و بزرگ شیراز هم باید مد نظر باشد، از طرفی باید به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن بهبود شرایط استادان، کارکنان و همچنين دانشجویان هم بود.
وی به بودجه سال شمسي ۹۸ هم اشاره کرد و همچنين عنوان داشت: امیدوارم در بودجه ۹۸ حقوق استاد دانشگاه نجومی تلقی نشود، از دست دادن استادان گرانمایه به خاطر معظلات و مسائل و مشکلات مالی جبرانش خیلی سخت است، امیدوارم در بودجه سال شمسي آینده توجه جدی به کارکنان حکومت و همچنين استادان دانشگاهی مي شود.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان در پایان به سرپرست جدید دانشگاه صنعتی شیراز توصیه کرد: مدیریت بر دل ها توفیق تو را رقم می زند، مسئولیت ها می آیند و همچنين می روند ولی آنچه می ماند خدمت صادقانه در ولای این پرچم گرانبهاست.
در پایان این آیین با اهدای لوحی از سرويس ها و خدمات دکتر جلیل مقدسی رئیس سابق دانشگاه صنعتی شیراز تقدیر شد و همچنين دکترمحمد مهدی علویان که با حکم وزیر علوم به سرپرستی دانشگاه صنعتی شیراز منصوب شده بود با دریافت حکم خود از دکتر صدیقی، رسماً مدیریت دانشگاه صنعتی شیراز را به عهده گرفت.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

دانشگاهی موفق است که به مسائل و همچنين سرويس ها و خدمات دانشجویان بیشتر بپردازد در تاریخ ۸ September 1397 | 8:58 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *