دانشگاه باید مستقل و همچنين خودکفا مي شود تا بتواند قوی‌تر و همچنين مؤثرتر به کشور و همچنين جامعه خدمت کند – شریف

دانشگاه باید مستقل و همچنين خودکفا مي شود تا بتواند قوی‌تر و همچنين مؤثرتر به کشور و همچنين جامعه خدمت کند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه باید مستقل و همچنين خودکفا مي شود تا بتواند قوی‌تر و همچنين مؤثرتر به کشور و همچنين جامعه خدمت کند

دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم در آیین معارفه سرپرست دانشگاه اردکان گفت: دانشگاه باید مستقل و همچنين خودکفا مي شود تا بتواند قوی‌تر و همچنين مؤثرتر به کشور و همچنين جامعه خدمت کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اردکان، در این آیین دکتر حسین سیمایی صراف دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه به‌عنوان پهناور و بزرگ‌ترین نهاد آموزش در کشور ما با تأخیر نسبت به سایر کشورهای دنیا تأسیس شد، اظهار داشت: از ابتدای شکل‌گیری مراکز آموزش عالی در کشور تازمان حاضرکه دوره توسعه دانشگاه است، این مقوله با فراز و همچنين نشیب‌های فراوانی روبرو بوده است.
وی افزود: یکی از دلایل این فراز و همچنين نشیب‌ها این بوده است که دانشگاه در کشور ما توسط حکومت‌ها تأسیس‌شده‌اند و همچنين مجبور خواهند بود که در چارچوب سیاست‌های حکومت حرکت کنند، درحالی‌که نهاد دانشگاه در کشورهای دیگر از دل حکومت بیرون نیامده است.
دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری اظهار داشت: دانشگاه سه مأموریت آموزش، پژوهش و همچنين پرورش را بر عهده دارد که دانشگاه‌های ما در بعد آموزش سابقه خوبی دارند ولی در دو دهه اخیر با رشد نا گسیخته و همچنين ناموزونی روبرو بوده‌اند که نیاز به ساماندهی دارد.
دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم گفت: در سال شمسي ۱۳۸۴ تعداد ۷۵ مؤسسه غیردولتی آموزشی وجود داشت که در سال شمسي ۱۳۹۲ علیرغم فراهم نبودن زیرساخت‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري با رشد پنج برابری به ۳۵۲ مؤسسه افزایش یافت.
دکتر سیمایی صراف افزود: کشور ایران هم‌اکنون در مقایسه با کشور چین با آن هم وسعت و همچنين جمعیت فراوان ازنظر تعداد دانشگاه برابری می‌کند و همچنين ۲۸۰۰ واحد دانشگاهی در ایران وجود داشت که با مصوبه حکومت حدود ۳۰۰ واحد کاهش‌یافته است و همچنين ما در انجام مأموریت اول به لحاظ کمی رشد کافی داشته‌ایم و همچنين باید به مرحله کیفیت وارد شویم.
دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم در ادامه با برشمردن پتانسیل های عظیم منطقه یزد و همچنين اردکان اظهار امیدواری کرد مجموعه آموزش عالی استان یزد در حل چالش ها و همچنين برآورده کردن موانع توسعه، الگویی برای سایر دانشگاه های کشور باشد.
دکتر سیمایی صراف، در پایان از سرويس ها و خدمات دکتر علی نصیری طوسی رئیس سابق دانشگاه اردکان قدردانی کرد و همچنين برای دکتر فاطمه بهجتی اردکانی، سرپرست این دانشگاه آرزوی موفقیت نمود و همچنين حکم وزیر علوم را به سرپرست جدید دانشگاه اردکان ابلاغ کرد.
در ابتدای این آیین دکتر علی نصیری طوسی، رئیس سابق دانشگاه اردکان گزارشی از فعالیت های گرفته شده در حوزه های علمی، آموزشی، پژوهشی و همچنين عمرانی در طول مدت مسئولیت خود در دانشگاه اردکان را ارائه کرد.
دکتر بهجتی اردکانی سرپرست این دانشگاه نیز با تشکر از سرويس ها و خدمات دکتر علی نصیری طوسی در دوران ریاست دانشگاه اردکان اظهار امیدواری کرد جهت دستیابی به چشم اندار بلندمدت دانشگاه، کلیه دانشگاهیان اعم از اعضای هیات علمی، کارکنان و همچنين دانشجویان دانشگاه اردکان تعامل و همچنين همکاری همه جانبه داشته باشند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

دانشگاه باید مستقل و همچنين خودکفا مي شود تا بتواند قوی‌تر و همچنين مؤثرتر به کشور و همچنين جامعه خدمت کند در تاریخ ۸ September 1397 | 7:41 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *