در نظام دانشگاهی جدید، نمی‌قدرت نقش رسانه را نادیده گرفت – شریف

در نظام دانشگاهی جدید، نمی‌قدرت نقش رسانه را نادیده گرفت – شریف

به نقل از شریف: در نظام دانشگاهی جدید، نمی‌قدرت نقش رسانه را نادیده گرفت

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در دوره جدید، دانشگاهی که نسبت به مسائل پیرامون خود حساس‌تر است، جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد، گفت: در نظام دانشگاهی نمی‌قدرت نقش رسانه را نادیده گرفت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در نشست علمی تخصصی پژوهش و همچنين رسانه‌ها که عصر امروز (یکشنبه ۲۵ آذرماه) در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهارداشت: بی‌تردید در صورتي که بخواهیم در مورد جایگاه رسانه در حیات و همچنين مناسبات اجتماعی و همچنين فرهنگی امروز تحقیق کنیم، این پرسش ایجاد می‌مي شود که جایگاه رسانه در مناسبات فرهنگی و همچنين اجتماعی کجاست و همچنين آیا بدون رسانه و همچنين جایگاه آن هم می‌مي شود این تحولات را معنا کرد؟
وی افزود: الزاماً وقتی بخواهیم به جایگاه و همچنين نقش مهم ارتباطات در عصر مدرن رجوع کنیم، با جایگاه رسانه در حیات آکادمیک و همچنين دانشگاه مواجه می‌شویم. در صورتي که تحولات نسلی دانشگاه‌ها را مرور کنیم متوجه می‌شویم نسل‌های دانشگاهی امروزه در رسانه ایفای نقش می‌کنند و همچنين تحقق مأموریت و همچنين رسالت‌های دانشگاه بدون توجه به رسانه و همچنين علم ارتباطات امکان‌پذیر نخواهد بود.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری تصریح کرد: در دوره جدید از علم و همچنين پژوهش و همچنين دانشگاه مردمی بحث می‌مي شود و همچنين دانشگاهی که نسبت به مسائل پیرامون خود حساس است، جایگاه ویژه‌ای دارد لذا در نظام دانشگاهی نمی‌قدرت نقش رسانه را نادیده گرفت.
دکترغفاری ادامه داد: درصورتیکه راهنمایی‌ها و همچنين پیشنهاداتی درخصوص علم و همچنين تکنولوژی وجود نداشته باشد، نمی‌قدرت از آن هم علم رضایت داشت و همچنين اکنون نیز با نسلی مواجه هستیم که ارتباط و همچنين پیوند آن هم با قسمت و بخش رسانه فراگیرتر از نسل‌های قبلی است.
وی عنوان کرد: باید از ترویج و همچنين عمومی‌شدن علم و همچنين پژوهش غافل نشد و همچنين در عرصه چگونگی مصرف و همچنين بهره بري و استفاده از آن هم سهم رسانه‌ها را فراموش نکنیم.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در پایان خاطرنشان کرد: ارتباط و رابطه رسانه و همچنين پژوهش نیازمند بهره بري و استفاده از دانش و همچنين گسترش آن هم است.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

در نظام دانشگاهی جدید، نمی‌قدرت نقش رسانه را نادیده گرفت در تاریخ ۲۵ September 1397 | 5:51 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *