دیداررئیس نهاد مسائل دانشجویان و همچنين سفیر اندونزی در تهران – شریف

دیداررئیس نهاد مسائل دانشجویان و همچنين سفیر اندونزی در تهران – شریف

به نقل از شریف: دیداررئیس نهاد مسائل دانشجویان و همچنين سفیر اندونزی در تهران

دکتر مجتبی صدیقی، دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان و همچنين سفیر اندونزی در تهران به منظور گسترش ارتباطات علمی ، فناوری بین ایران و همچنين اندونزی دیدار و همچنين گفت و همچنين گو کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از نهاد مسائل دانشجویان، در این دیدارکه صبح امروز (پنج شنبه) در محل این نهاد صورت گرفت، دکتر صدیقی با اشاره به موضوعات مطرح شده در این نشست اظهار داشت: راه اندازی مراکز ویژه برای معرفی فضاها و همچنين ظرفیت های تحصیل در دانشگاه های ایران و همچنين اندونزی، اعطای بورسیه به دانشجویان دو کشور و همچنين امکان انجام فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت برای دانشجویان دکترا، محور های عمده مورد بحث در این نشست بود.
دکتر علیزاده، مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی نهاد مسائل دانشجویان نیز در این دیدار گفت: با توجه به اینکه افزایش تعداد دانشجویان خارجی از اولویت های وزارت علوم در برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه است، ما نیز در راستای همین سیاست و همچنين به منظور افزایش جذب دانشجوی خارجی و همچنين زمینه سازی تحصیل دانشجویان علاقه مند ایرانی در اندونزی، از ایجاد بستری برای معرفی دانشگاه های ایران در اندونزی و همچنين همچنین معرفی دانشگاه های اندونزی در ایران استقبال کردیم.
وی تصریح کرد: در خصوص تفاهم نامه منعقد شده سال شمسي ۲۰۰۶ با اندونزی و همچنين اینکه در سال شمسي ۲۰۱۷ این توافق نامه نيرو مجدد بگیرد، تبادل نظر صورت گرفت و همچنين پیشنهاد شد برای بهبود اجرای مفاد این توافق نامه، نظارت ها به صورت سالانه صورت گیرد.
مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی نهاد مسائل دانشجویان افزود: در این دیدار همچنین نحوه همکاری مراکز پژوهشی اندونزی با پارک های علم و همچنين فناوری ایران مورد بررسی قرار گرفت و همچنين در این زمینه با توجه به ظرفیت خوب ایران، به نیابت از حوزه آموزش عالی اعلام آمادگی شد در صورتی که اندونزی و همچنين سایر کشورها آمادگی داشته باشند، گسترش و همچنين توسعه این مراکز علمی را به این کشورها واگذار کنیم.
دکتر علیزاده گفت: همچنین مقرر شد در قالب بورس متقابل، بورس کامل از طرف وزارت علوم به دانشجویان اندونزی و همچنين بورس کامل به دانشجویان ایرانی معرفی شده از طرف وزارت علوم توسط اندونزی اجرا مي شود و همچنين در وهله نخست ۵ بورس کامل از طرف ایران و همچنين ۵ بورس کامل از طرف اندونزی نهایی شد که به زودی ساز و همچنين کار عملیاتی شدن آن هم اطلاع رسانی می مي شود.
وی افزود: در خصوص فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت برای دانشجویان دکترا نیز هماهنگی های مناسبی صورت گرفت و همچنين طرف اندونزیایی برای پذیرش اعلام آمادگی کرد و همچنين نهاد دانشجویان ایران نیز آمادگی خود را برای معرفی متقاضیان فرصت مطالعاتی در این کشور اعلام کرد.
در این دیدار سفیر اندونزی در تهران نیزبا توجه به اینکه در حال حاضر ۱۷۵ دانشجوی اندونزیایی در ۸ دانشگاه در منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف کشور مشغول به تحصیل خواهند بود، خواستار توسعه تعداد دانشگاه های ایرانی که می توانند پذیرای دانشجویان اندونزی باشند، شد که نهاد مسائل دانشجویان در این زمینه اعلام آمادگی کرد.
این دیدار در پی تقاضای ملاقات سفیر اندونزی در تهران با رئیس نهاد مسائل دانشجویان در راستای ارتقای تعاملات علمی، دانشگاهی و همچنين دانشجویی در چند محور برگزار شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

دیداررئیس نهاد مسائل دانشجویان و همچنين سفیر اندونزی در تهران در تاریخ ۱۵ September 1397 | 2:28 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *