دیدار روسای پژوهشگاه های ملی کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی – شریف

دیدار روسای پژوهشگاه های ملی کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی – شریف

به نقل از شریف: دیدار روسای پژوهشگاه های ملی کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی

در آستانه هفته پژوهش، اعضای شورای پژوهشگاه های ملی کشور با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در محل مجلس دیدار و همچنين گفتگو کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار که دکتر سعید باستانی و همچنين دکتر حمید گرمابی از اعضای کمیسیون صنایع و همچنين معادن مجلس نیز حضور داشتند، دکتر نکومنش دبیر شورا و همچنين تعدادی از روسای پژوهشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی به بیان دیدگاه های خود در خصوص توجه ویژه به جایگاه و همچنين واگذاری ماموریت ها و همچنين مسئولیت های متناسب با توانمندی ها، پتانسیل ها و همچنين ظرفیت های پژوهشگاه ها پرداختند.
بهره بري و استفاده از ظرفیت ها و همچنين توانمندی های پژوهشگاه های کشور در کارگروه ها و همچنين کمیسیون های مربوطه در مسائل تقنینی کشور، توجه ویژه به جایگاه این پژوهشگاه ها و همچنين اثربخشی آنها در سیاست گذاری های کلان ملی متناسب با ماموریت های آنها، تقویت بنیان‌های پژوهش و همچنين فناوری کشور با پشتیبانی بیش از پیش از این نهادها در قانون‌گذاری و همچنين سیاست‌گذاری؛ و همچنين توجه به پژوهشگاه ها و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری در کنار دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی از دیگر مواردی بود که در این نشست توسط روسای پژوهشگاه های ملی کشور مطرح شد.
دکتر لاریجانی ضمن خیر مقدم به نمایندگان پژوهشگاه های کشور به حمایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی از برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنين اقدامات پژوهشی این مراکز اشاره و همچنين اظهار داشت: نیاز کشور به خصوص در وضعیت پیش رو به مثابه یک فرصت برای مراکز پژوهشی است.
وی از بهره بري و استفاده بیشتر از پژوهشگاه ها در ارتباط با کمسیون های تخصصی مجلس و همچنين مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی استقبال کرده و همچنين آن هم را در تقویت کار کارشناسی در جهت تصویب قوانین صحیح ضروری دانست.
وی افزود: ما نیز همراه حکومت، حمایت کامل خود را در سیاستگذاری ها و همچنين بهره بري و استفاده از ظرفیت ها و همچنين بودجه مورد نیاز مراکز پژوهشی انجام خواهیم داد و همچنين دقت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را درخصوص دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری به روش توامان خواهیم داشت و همچنين سعی می کنیم در مسائل تقنینی غفلتی از هیچیک صورت نگیرد.
تاکید رئیس مجلس شورای اسلامی بر بهره بري و استفاده از تمام ظرفیت های در اختیار مجلس چه به صورت مستقل و همچنين چه در تعامل با حکومت به منظور تکریم پژوهش، پژوهشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی در جهت خدمت روزافزون به پیشرفت و همچنين تعالی کشور حسن ختام این دیدار بود.
ر.ب ۴۵/ ع. ع ۵۷
 

دیدار روسای پژوهشگاه های ملی کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۹ September 1397 | 6:37 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *