رئیس دانشگاه تهران: استیضاح وزیر علوم در شرایط فعلی ضربه محکمی به آموزش عالی می‌زند – شریف

رئیس دانشگاه تهران: استیضاح وزیر علوم در شرایط فعلی ضربه محکمی به آموزش عالی می‌زند – شریف

به نقل از شریف: رئیس دانشگاه تهران: استیضاح وزیر علوم در شرایط فعلی ضربه محکمی به آموزش عالی می‌زند


رئیس دانشگاه تهران تغییرات مدیریتی را یکی از آفت‌های مهم آموزش عالی عنوان کرد و همچنين گفت: استیضاح وزیر علوم در مدت دو سال شمسي و همچنين نیم باقی مانده به پایان حکومت دوازدهم، معظلات و مسائل و مشکلات آموزش عالی را افزایش خواهد داد؛ چراکه در شرایط فعلی توجیهی برای طرح استیضاح و همچنين تغییر وزیر وجود ندارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از ایسنا، دکتر محمود نیلی در پاسخ به روزنامه نويس و خبرنگار ایسنا، به تبعات تغییرات مدیریتی و همچنين استیضاح وزیر علوم از سوی نمایندگان مجلس در آموزش عالی اشاره کرد و همچنين گفت: ما فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می‌کنیم تغییرات مدیریتی در آموزش عالی آفت است و همچنين این نوع تغییرات ضربه بسیار محکمی به عرصه آموزش عالی خواهد زد. همچنان که آموزش عالی یکی از قسمت و بخش‌هایی است که از تغییرات متعدد وزیر ضربه خورده، لذا در مدت زمان دو سال شمسي و همچنين نیم باقی مانده حکومت دوازدهم تغییر مجدد وزیر علوم، می‌تواند در آموزش عالی معظلات و مسائل و مشکلات بسیار زیادی ایجاد کند.
وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر هیچ توجیهی برای استیضاح وزیر علوم از سوی نمایندگان مجلس وجود ندارد چرا که در صورتي که مقایسه‌ای بین وزارت‌منزل و خانه‌های متنوع و گوناگون و مختلف انجام بدهیم در شرایط امروز کشور هر وزارت‌منزل و خانه‌ای با کاستی‌هایی مواجه است ولي بايد توجه داشت با توجه به همتی که وزیر علوم و همچنين معاونان وی داشته‌اند و همچنين همچنین ارتباط خوبی که با دانشگاه ها برقرار نموده اند، بسیاری از مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات رفع شده و همچنين آموزش عالی مثل سایر مراکز با معظلات و مسائل و مشکلات جدی مواجه نیست. در این شرایط تغییرات مدیریتی می‌تواند آموزش عالی را با مشکلاتی مواجه کند که این معظلات و مسائل و مشکلات در حال حاضر وجود ندارد.
رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه آموزش عالی بیش از هر جای دیگر نیازمند آرامش است، گفت: موضوعاتی نظیر آموزش و همچنين پژوهش به آرامش نیاز دارد چرا که در فضای پرتلاطم هیچ دانشجویی نمی‌تواند به فعالیت آموزشی و همچنين پژوهشی خود بپردازد. بنابراین تاکید ما این است که هر اقدامی که این فضا را ملتهب کند قطعاً به ضرر آموزش عالی است.
دکتر نیلی در پایان از تلاش حکومت، مجلس و همچنين سایر دستگاه های اجرایی برای مشارکت و همچنين وارد شدن دانشگاه ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور قدردانی کرد و همچنين گفت: امیدوار هستیم در سایه این تعاملات و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات، نقش تاثیر گذاری بیشتری در رفع معظلات و مسائل و مشکلات فعلی کشور داشته باشیم و همچنين مسئولان نیز در ایجاد ثبات در آموزش عالی تلاش بیشتری داشته باشند.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

رئیس دانشگاه تهران: استیضاح وزیر علوم در شرایط فعلی ضربه محکمی به آموزش عالی می‌زند در تاریخ ۱۲ September 1397 | 4:22 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *