سفرای شرکت کننده بر انجام طرح های مشترک همکاری در حوزه فناوری تاکید کردند – شریف

سفرای شرکت کننده بر انجام طرح های مشترک همکاری در حوزه فناوری تاکید کردند – شریف

به نقل از شریف: سفرای شرکت کننده بر انجام طرح های مشترک همکاری در حوزه فناوری تاکید کردند

سفرای شرکت کننده در پانزدهمین نشست معاونان و همچنين مدیران بین الملل دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی منتخب کشور در دانشگاه کاشان، بر انجام طرح های مشترک همکاری در حوزه فناوری و همچنين برگزاری دوره های کوتاه مدت تاکید کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست مارکوس لایتنر سفیر سوییس در ایران با اشاره به سابقه همکاری علمی ایران و همچنين سوئیس از سال شمسي ۱۹۴۹ گفت: در آن هم سال شمسي ها دانشگاه فردوسی مشهد و همچنين دانشگاه زوریخ، همکاری های مشترک را شروع کردند و همچنين این همکاری به مسیر همکاری دانشگاه زوریخ و همچنين دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان متولیان کارگروه ملی همکاری در کشور می پیوندد.

لایتنر همکاری مناسب علمی و همچنين فن آوری دو کشور ایران و همچنين سوئیس در حوزه تامین منابع مالی طرح های تحقیقاتی مشترک را موفقیت آمیز خواند و همچنين گفت: انجام طرح های مشترک همکاری در حوزه فناوری وبرگزاری دوره های کوتاه مدت، محورهایی خواهند بود که می توانند در آینده تعاملات علمی برای آنها برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کرد.

 

وی افزود: در پروژه های مشترک که ۱۵ مورد آن هم به تایید رسیده است دو سوم هزینه ها را دانشگاه های طرف سوئیسی و همچنين یک سوم آن هم را دانشگاه های طرف ایران می پردازند.

سفیر سوئیس به همکاری خوب علمی دو کشور در سال شمسي های اخیر اشاره کرد و همچنين گفت: همکاری ها باید در مسیر درست قرار گیرد و همچنين مشارکت دانشجویان و همچنين استادان در این همکاری که جریان پایین به بالا را رقم می زند فاکتور مهمی است.

اکتاوینو علیمودین سفیر اندونزی در ایران در پانزدهمین نشست مدیران و همچنين معاونان بین الملل دانشگاه ها در دانشگاه کاشان گفت: همکاری موفق ایران و همچنين اندونزی در زمینه زیست فناوری، می تواند الگویی برای همکاری در سایر حوزه ها باشد.

وی افزود: نانو تکنولوژی، آموزش های فنی و همچنين حرفه ای با هدف اشتغال زایی و همچنين همچنین پزشکی از دیگر حوزه هایی خواهند بود که اندونزی آمادگی همکاری با ایران در این حوزه ها را دارد.

اکتاوینو علیمودین در ادامه آمادگی کشورش برای همکاری با وزارت علوم ایران در اعطای بورس تحصیلی، فرصت های مطالعاتی و همچنين انجام طرح های مشترک تحقیقاتی را اعلام کرد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

سفرای شرکت کننده بر انجام طرح های مشترک همکاری در حوزه فناوری تاکید کردند در تاریخ ۲۹ September 1397 | 9:56 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *