شناسایی چالش ها،فرصت ها و همچنين بهره بري و استفاده بهینه از منابع انسانی از مهم ترین اهداف نشست – شریف

شناسایی چالش ها،فرصت ها و همچنين بهره بري و استفاده بهینه از منابع انسانی  از مهم ترین اهداف نشست – شریف

به نقل از شریف: شناسایی چالش ها،فرصت ها و همچنين بهره بري و استفاده بهینه از منابع انسانی از مهم ترین اهداف نشست

دکتر اباصلت خراسانی، مدیر کل مسائل اداری و همچنين پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری درنشست هم اندیشی مشترک شورای سیاست گذاری اداری و همچنين پشتیبانی منطقه ها و مناطق ۱۰ گانه آموزش عالی ومسئولان نهاد مسائل اداری و همچنين استخدامی کشور گفت: هدف از این نشست، شناسایی چالش ها ،فرصت ها و همچنين بهره بري و استفاده بهینه از منابع انسانی است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم, در این نشست که صبح امروزدر سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، دکتر خراسانی با قدردانی از مسئولان نهاد مسائل اداری و همچنين استخدامی کشور، برپایی چنین جلساتی را گام مهمی در شناسایی چالش ها و همچنين فرصت ها دانست و همچنين اظهار امیدواری کرد که با همکاری اعضای شرکت کننده، نتیجه جلسه رضایت قسمت و بخش باشد.
مدیر کل مسائل اداری وزارت علوم گفت: حدود ۲۰۰ دانشگاه و همچنين موسسه آموزش عالی زیر مجموعه وزارت علوم خواهند بود که به منظور مدیریت بهینه به دانشگاه های سطح یک و همچنين دو رتبه بندی شده اند.
وی با اشاره به تشکیل ۱۰ منطقه آموزش عالی برای انجام مسائل اداری و همچنين پشتیبانی دانشگاه های کشورگفت: تا کنون ۴ جلسه با نمایندگان منطقه ها و مناطق ۱۰ گانه مسائل اداری و همچنين پشتیبانی آموزش عالی برگزار شده ودرجریان این نشست ها با دوستان به موارد و نکات مثبتی هم رسیدیم که یکی از این موارد، بحث استخدام اعضای غیر هیات علمی و همچنين موضوع مهم دیگر، بررسی مستندات برای تهیه آیین نامه ای به صورت کتاب و همچنين ابلاغ آن هم به دانشگاه ها بود.
وی افزود: قسمتهاي آخر بهمن ماه سال شمسي جاری نیز همه مدیران مسائل اداری کلیه دانشگاه ها و همچنين موسسه آموزش عالی منطقه ها و مناطق ده گانه آموزش عالی به منظور برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی در این زمینه برای اولین بار در کنفرانسی که به همین منظور برگزار خواهد شد گرد هم می آیند.
دکتر خراسانی در پایان با اشاره به موارد و نکات مهم مطرح شده در این نشست مانند گردآوری آمار صحیح از منابع معتبر، استخراج سند نیروی انسانی و همچنين تهیه کتابی در این خصوص و همچنين بحث اعطای مجوز استخدامی برای مشاغل خاص در دانشگاه ها، خاطر نشان: در آینده چنین جلساتی را با نهاد بازنشستگی کشور و همچنين نهاد بازرسی کل کشور نیز خواهیم داشت.
ر.ا ۵۱/ ر.ب ۴۵

شناسایی چالش ها،فرصت ها و همچنين بهره بري و استفاده بهینه از منابع انسانی از مهم ترین اهداف نشست در تاریخ ۱۸ September 1397 | 5:15 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *