ضرورت راه‌اندازی اکوسیستم تعاملات بین‌المللی در راستای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه – شریف

ضرورت راه‌اندازی اکوسیستم تعاملات بین‌المللی در راستای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه – شریف

به نقل از شریف: ضرورت راه‌اندازی اکوسیستم تعاملات بین‌المللی در راستای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه

دکتر عبدالساده نیسی مدیر کل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهشی و همچنين فناوری وزارت علوم، در پانزدهمین نشست مشورتی معاونان و همچنين مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی منتخب کشور، راه‌اندازی اکوسیستم تعاملات بین‌المللی را برای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه ضروری دانست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکتر نیسی در این نشست که به میزبانی دانشگاه کاشان برگزار شد، بر اجرای پروژه‌های همکاری مشترک تاکید کرد و همچنين گفت: باید اولویت‌ها تعریف شده و همچنين بر اساس آن هم پروژه‌ها تعریف مي شود.
مدیر کل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهشی و همچنين فناوری وزارت علوم بر لزوم ایجاد اکوسیستم تعاملات بین المللی در کنار اکوسیستم نوآوری و همچنين کارآفرینی در کشور تاکید کرد.
دکتر نیسی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و همچنين فناوری در هفته آینده اظهار داشت: در نمایشگاه امسال در کنار عرضه فناوری، تقاضای فناوری نیز وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه که شرکت‌های متنوع و گوناگون و مختلف حضور خواهند داشت، شرکت‌ها نیازهای خود را ارائه خواهند کرد و همچنين سایر شرکت‌های دانش بنیان و همچنين شرکت‌های مستقر در پارک علم و همچنين فناوری به حل مساله آنها خواهند پرداخت.
مدیر کل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهشی و همچنين فناوری وزارت علوم، با اشاره به لطمه‌ای که استادان و همچنين پژوهشگران به دلیل نوسانات نرخ ارزی به آنها وارد شده است، افزود: در ارتباطات بین‌المللی می‌قدرت هم فناوری را عرضه کرد و همچنين هم تقاضا کرد.
وی با اشاره به اینکه برخی مسائل همچون ریزگردها خاص خود کشور است افزود: آزمایشگاه بزرگی در مرکز تحقیقات دانشگاه شهید چمران راه اندازی شده است تا بتوان با کمک محققان این پيشامد جديد را در کشور مرتفع سازیم و همچنين با این کار می‌توانیم در این مساله همچنین صادرکننده نیز باشیم.
دکتر نیسی پژوهش در زمینه حل چالش‌های زیست محیطی کشور را مهم توصیف کرد و همچنين افزود: پروژه‌های همکاری مشترک، روش خوبی برای رفع معضلات کشور است؛ این پروژه‌های مشترک باید به کمک وزارت علوم، دانشگاه‌ها و همچنين تعاملات خارجی تعریف مي شود.
وی خاطر نشان کرد: در شرایط خاص تحریم‌ها، در صورتي که دانشگاه‌ها با کمک شرکت‌های دانش بنیان بتوانند با نوآوری و همچنين فناوری مسائل را حل کنند، خیلی در معرض خطر قرار نخواهیم گرفت.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت راه‌اندازی اکوسیستم تعاملات بین‌المللی در راستای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه در تاریخ ۲۸ September 1397 | 4:18 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *