ضرورت پیوستگی مقوله هنر با مسائل اجتماعی در جامعه و همچنين دانشگاه – شریف

ضرورت پیوستگی مقوله هنر با مسائل اجتماعی در جامعه و همچنين دانشگاه – شریف

به نقل از شریف: ضرورت پیوستگی مقوله هنر با مسائل اجتماعی در جامعه و همچنين دانشگاه

دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، در نشست شورای سیاستگذاری جشنواره هنر دیجیتال ضمن تاکید بر ضرورت پیوستگی مقوله هنر با مسائل اجتماعی در جامعه و همچنين دانشگاه از آمادگی این معاونت در جهت دستیابی به این اهداف و همچنين حمایت از ارتقای جایگاه علمی جشنواره خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری در این نشست که با حضور رئیس دانشگاه هنر و همچنين سایر اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره در دفتر معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم برگزار شد، موضوع جشنواره را برای قشر جوون خصوصاً دانشجویان دوست داشتني و جذاب ارزیابی کرد و همچنين گفت: به دلیل پیوند هنر دیجیتال با مقوله فناوری، این جشنواره در بین قشر جوون جامعه اقبال خوبی خواهد داشت.
رئیس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره هنر دیجیتال، بر ضرورت ارزش آفرینی مقوله هنر تاکید کرد و همچنين گفت: این جشنواره می تواند قابلیت الگوسازی برای برگزاری و همچنين انجام جشنواره های مشابه را داشته باشد.
دکتر غفاری همچنین بر بهره بري و استفاده از ظرفیت های سایر دستگاه ها در برگزاری این جشنواره تاکید کرد.
دبیر نخستین جشنواره هنر دیجیتال نیز با اشاره با ضرورت نگاه فرابخشی به جشنواره هنر دیجیتال اظهار داشت: بایستی از ظرفیت نهادهایی همچون شهرداری، قوه قضاییه، وزارت فرهنگ و همچنين ارشاد اسلامی و همچنين دیگر نهادهای ذیربط بهره بري و استفاده مي شود.
مهندس محمد هادی عسکری اظهار کرد: بر اساس تفاهم به عمل آمده با نهاد مسائل اجتماعی کشور، مقرر شد وزارت کشور از برنامه جذاب و جالب و خوب هایی که معاونت فرهنگی بتواند امکان انجام آن هم را در دانشگاه ها فراهم کند، حمایت نماید. جشنواره هنر دیجیتال یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب هایی است که به منظور اجرا مطرح شد.
وی افزود: برگزاری این جشنواره می تواند شور و همچنين نشاط علمی و همچنين اجتماعی در دانشگاه ها را به دنبال داشته و همچنين به دانشگاه هنر در انجام ماموریت های تخصصی خود کمک کند بر این اساس و همچنين باتوجه به جایگاه تخصصی دانشگاه هنر به عنوان میزبان انتخاب شد. بنابراین از رئیس محترم دانشگاه تقاضا داریم که در زمینه اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه ودستورات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را صادر کنند.
مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری فرهنگ با فناوری گره خورده است و همچنين ما امروز شاهد هستیم که فناوری های دیجیتال به ابزار تولید و همچنين اشاعه هنر تبدیل شده اند.
وی افزود: همچنين و علاوه بر جلب مشارکت دانشگاهیان، عبور از کلیشه ها و همچنين حمایت از ایده های خلاقانه دانشجویان و همچنين تقویت تشکیل تيم های دانشجویی برای انجام پروژه ها و همچنين تولیدات تیمی باید از اهداف محوری جشنواره باشد.
در ادامه رئیس دانشگاه هنر نیز ضمن تاکید بر اهمیت این جشنواره، از آمادگی این دانشگاه و همچنين به کارگیری تمام قدرت مجموعه به منظور برگزاری مطلوب و همچنين با کیفیت این برنامه جذاب و جالب و خوب خبر داد.
وی تاکید کرد: باید بسترهای علمی و همچنين تئوریک در برگزاری جشنواره هرچه سریع تر ایجاد گردیده تا بتواند دور نخست آن هم زمینه ساز ادوار آینده باشد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت پیوستگی مقوله هنر با مسائل اجتماعی در جامعه و همچنين دانشگاه در تاریخ ۲۷ September 1397 | 1:04 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *