غلامی یکی از وزرای سالم، توانمند و همچنين پیگیر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های قانونی است – شریف

غلامی یکی از وزرای سالم، توانمند و همچنين پیگیر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های قانونی است – شریف

به نقل از شریف: غلامی یکی از وزرای سالم، توانمند و همچنين پیگیر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های قانونی است

عضو کمیسیون برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه مجلس گفت: در حوزه آموزش عالی بعد از روی کار آمدن جناب آقای دکتر منصور غلامی، وزیر محترم علوم، تحقیقات و همچنين فناوری اقدامات خوبی را در این وزارت خانه شاهد هستیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، محمد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا بیان داشت: این روزها مباحثی در شرایط ناکارآمدی بخشی از مسائل سیاسی و همچنين به خصوص اقتصادی کشور مطرح است؛ چراکه بخشی از انتظارات شهروندان و مردم شهر به خوبی برآورده نمی‌مي شود و همچنين تعدادی از نمایندگان بر اساس اختیارات قانونی خودشان، مباحث استیضاح تعدادی از وزرا را در دستور کار قرار دادند.

نماینده شهروندان و مردم شهر تفرش، آشتیان و همچنين فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه آموزش عالی بعد از روی کار آمدن جناب آقای دکتر منصور غلامی، وزیر محترم علوم، تحقیقات و همچنين فناوری اقدامات خوبی را در این وزارت خانه شاهد هستیم و همچنين امروز جایگاهی که بر اساس پیش‌بینی‌ها برای علم در چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام انجام گرفته بود و همچنين همچنین اهدافی که در قانون برنامه جذاب و جالب و خوب پنجم و همچنين ششم برای وزارت علوم پیش‌بینی شده، تقریباً بررسي کننده و پروهشگر گردیده و همچنين به نوعی یکی از وزارت خانه‌هایی که مطابق با آن هم عمل و همچنين حرکت کردند. این وزارت خانه بوده که امروز ما از لحاظ جایگاه علمی به آن هم نقطه‌ای که مد نظر چشم‌انداز بوده است، نزدیک شدیم و همچنين این در حالی است که در قسمت‌های دیگر از این شرایط مطلوب برخوردار نیستیم.

وی افزود: در ارتباط و رابطه با بحث نظام آموزشی و همچنين اجتماعی و همچنين افزایش کیفیت برای نظام آموزشی و همچنين همچنین بهره بري و استفاده بهینه از نیروهای متخصص در حوزه علم، اعضای هیات علمی و همچنين به نوعی ساماندهی دانشگاه‌های مختلفی که در کشور در حوزه علم فعالیت می‌کنند به علت کاهش میزان تقاضا، نیازمند به ساماندهی بهتر و همچنين از طرفی برای افزایش کیفیت، اقدامات موثرتری باید انجام می‌شد که بحث طرح آمایش را در دستور کار قرار دادند.

حسینی اضافه کرد: از سوی دیگر سند جامع علمی کشور به عنوان یک سند مادر، هم در حال نهایی شدن و همچنين هم در حال اجرایی شدن است و همچنين قسمت و بخش‌هایی از آن هم در حوزه وزارت علوم در حال اجراست لذا مباحثی را که امروز به عنوان کم‌کاری وزارت علوم مطرح نموده اند، سیاست‌هایی بوده که در قبل بر اساس شرایط موجود کشور تدوین شده است.

عضو کمیسیون برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه مجلس گفت: ما امروز نمی‌خواهیم که در بعد کمیت آموزش عالی کاهش داشته باشیم و همچنين حتی به دنبال افزایش آن هم هستیم و همچنين از سوی دیگر، این کمیت، در اقصی نقاط کشور موجب کاهش کیفیت شده است. بعضی از دوستان این کوچک‌سازی یا اجرای طرح آمایش را از نقاط ضعف وزارت علوم می‌دانند که باید در پاسخ به ایشان گفت که ما چاره‌ای به جز اجرای اسناد بالادستی نداریم که با این سیاست‌ها اقدامات موثرتری را انجام دهیم.

نماینده شهروندان و مردم شهر تفرش، آشتیان و همچنين فراهان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: انسجامی که امروز در وزارت علوم هست و همچنين از آن هم طرف افزایش اعتبارات هزینه‌ای و همچنين همچنین اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در مدت این دو سال شمسي در وزارت علوم می‌تواند یکی از شاخص‌های ارزیابی وزیر محترم باشد که در این زمینه هم اقدامات موثری انجام شده تا وضعیت مالی دانشگاه‌ها باتوجه به حجم هزینه‌هایی که وجود دارد و همچنين علیرغم شرایط انقباضی که در بودجه‌های جاری در این یکی، دو سال شمسي ديدن می‌کنیم، بهتر مي شود.

محمد حسینی در پایان اشاره کرد: ما جناب آقای دکتر غلامی را به عنوان یکی از وزرای سالم، توانمند و همچنين پیگیر اجرای اهداف و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های قانونی قبول داریم که امیدواریم در کارشان موفق باشند و همچنين قطعاً این حق همگان هست که آینده بهتری را نسبت به قبل متصور باشند و همچنين ان‌شاءالله در وزارت علوم هم با انسجام بیشتر و همچنين نگاه بهتر نسبت به قبل، شاهد این توفیقات باشیم.

‌‌ر. ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

 

 

غلامی یکی از وزرای سالم، توانمند و همچنين پیگیر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های قانونی است در تاریخ ۱۷ September 1397 | 12:08 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *