لزوم ترغیب و همچنين توجه بیشتر اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها جهت شناسایی و همچنين حل چالش‌های زیست محیطی – شریف

لزوم ترغیب و همچنين توجه بیشتر اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها جهت شناسایی و همچنين حل چالش‌های زیست محیطی – شریف

به نقل از شریف: لزوم ترغیب و همچنين توجه بیشتر اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها جهت شناسایی و همچنين حل چالش‌های زیست محیطی

دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نشست هم‌اندیشی معاونان پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی منطقه شش کشور که به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، بر لزوم ترغیب و همچنين توجه بیشتر اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها جهت شناسایی و همچنين حل چالش‌های زیست محیطی تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر برومند در این نشست با بیان اینکه افزایش نرخ ارز، موضوع فرصت مطالعاتی را به یکی از چالش‌های حال حاضر دانشگاه‌های کشور تبدیل کرده است، گفت: کاهش حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در همایش‌ها و همچنين کنفرانس‌های بین‌المللی، آسیب رسیدن به دیپلماسی علمی کشور را در پی دارد.
وی با تأکید بر لزوم ترغیب و همچنين توجه بیشتر اعضای هیئت علمی جهت شناسایی و همچنين حل چالش‌های حوزه‌های زیست محیطی و همچنين هر آنچه که به زندگی شهروندان و مردم شهر متصل است، افزود: دانشگاه‌ها دارای اختیار و همچنين اقتدار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای کار پژوهشی در زمینه‌هایی که احساس می‌کنند باید وارد شدن پیدا کنند، خواهند بود.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، همچنین بر ترغیب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز تحقیقاتی برای مشارکت در طرح‌هایی در قالب همکاری با صنایع تأکید کرد.
دکتر محمد جواد امیدی دست يار پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان نیز ضمن ارائه گزارشی از توانمندی‌های علمی و همچنين پژوهشی ۱۵ دانشگاه و همچنين پارک علم و همچنين فناوری استان‌های اصفهان، یزد و همچنين چهارمحال و همچنين بختیاری، گفت: نزدیک به ۶۵ هزار دانشجو در دانشگاه‌های این منطقه در حال تحصیل بوده و همچنين دو هزار و همچنين ۵۵۰ عضو هیئت علمی نیز مشغول فعالیت آموزشی و همچنين پژوهشی خواهند بود.
وی با اشاره به حجم قراردادهای دانشگاه‌های منطقه شش کشور از ابتدای سال شمسي ۱۳۹۶ به تا حال، افزود: حجم این قراردادها با مراکز متنوع و گوناگون و مختلف در حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده که دانشگاه صنعتی اصفهان با بیشترین حجم قرارداد، ۳۴ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.
برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هفته پژوهش و همچنين فناوری، یافتن بهترین سازوکارها جهت بهره بري و استفاده از بودجه پژوهشی نهاد‌ها که در تبصره ط بند ۹ قانون بودجه قید شده است، شامل مهم‌ترین مباحث طرح شده در این نشست بود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

لزوم ترغیب و همچنين توجه بیشتر اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها جهت شناسایی و همچنين حل چالش‌های زیست محیطی در تاریخ ۳ September 1397 | 9:37 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *