لزوم گسترش همکاری های علمی و همچنين فنی با اتحادیه اروپا و همچنين هماهنگی مراجع ملی – شریف

لزوم گسترش همکاری های علمی و همچنين فنی با اتحادیه اروپا و همچنين هماهنگی مراجع ملی – شریف

به نقل از شریف: لزوم گسترش همکاری های علمی و همچنين فنی با اتحادیه اروپا و همچنين هماهنگی مراجع ملی

در دیداردکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی و همچنين مطابق و يکدست کننده ملی همکاری های علمی، آموزشی و همچنين پژوهشی با کمیسیون اروپایی با۱۶ مرجع ملی (NCPs) همکاری های علمی، آموزشی و همچنين پژوهشی با اتحادیه اروپا، بر لزوم گسترش این حوزه از همکاری ها با اتحادیه اروپا و همچنين همچنین هماهنگی مراجع ملی در این زمینه تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که صبح امروز (چهارشنبه) در محل وزارت علوم برگزار شد، مراجع ملی، گزارشی از فعالیت های خود طی دو سال شمسي قبل در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف ارایه کردند و همچنين ضمن راهکارهای ارتقای همکاری با اتحادیه اروپا، چالش های موجود دراین زمینه بررسی شد.
دکترحسین سلیمی رییس دانشگاه علامه طباطبایی، اتحادیه اروپا را نمونه ایده آل همگرایی در میان نهاد های منطقه توصیف کرد و همچنين مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه علامه طباطبایی نیز گزارشی از فعالیت های این دانشگاه در حوزه همکاری در حوزه «علم و همچنين جامعه» و همچنين همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب اراسموس پلاس ارایه کرد.
دکتر کرمی ثابت دست يار نهاد انرژی اتمی و همچنين رییس پژوهشگاه علوم و همچنين فنون هسته ای نیز ضمن برشمردن دستاورهای نهاد انرژی اتمی در در حوزه همکاری با اتحادیه اروپا طی دو سال شمسي قبل، از حمایت ۲۵ میلیون یورویی اتحادیه اروپا از ایران برای ارتقای ایمنی هسته ای خبر داد.
در ادامه نشست، نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و همچنين آموزشی پزشکی، دانشگاه های تهران، اصفهان و همچنين نهاد حفاظت محیط زیست، گزارشی از عملکرد همکاری های علمی، آموزشی و همچنين پژوهشی با کمیسیون اروپایی ارایه کردند.
دکتر عطاء الله کوهیان دست يار مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم نیز ضمن برشمردن کارکردهای مراجع ملی، نقش مطابق و يکدست کننده آنها در ارتقای مناسبات را با اهمیت خواند.
همکاری های علمی آموزشی و همچنين پژوهشی ایران و همچنين اتحادیه اروپا بعد از توافق هسته ای ایران و همچنين ۱+۵، در چارچوب بیانیه همکاری های علمی، آموزشی و همچنين پژوهشی ایران و همچنين اتحادیه اروپا گسترش یافته و همچنين طرفین همکاری های خود را در دو چارچوب آموزشی (برنامه جذاب و جالب و خوب ارسموس پلاس) و همچنين پژوهشی (برنامه جذاب و جالب و خوب چشن انداز ۲۰۲۰) دنبال می کنند.
کارگروه مشترکی برای همکاری در این حوزه میان طرفین تشکیل شده که تا کنون سه جلسه از این کارگروه در تهران و همچنين بروکسل تشکیل شده و همچنين نشست چهارم این کارگروه نیز طی ماه های آینده در بروکسل، پایتخت بلژیک برگزار خواهد شد.
وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری هماهنگی کننده ملی (National Coordinator) همکاری های علمی، اموزشی و همچنين پژوهشی با کمیسبون اروپایی است که همکاری های طرفین را از طریق ۱۶ مرجع ملی در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف شامل انرژی های نو و همچنين تجدید پذیر، یورواتم، علم برای جامعه، امنیت غذایی، کشاورزی، فناوری های زیستی، اقدامات اقلیمی، بیوتکنولوژی و همچنين سایر حوزه ها عملیاتی می کند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

لزوم گسترش همکاری های علمی و همچنين فنی با اتحادیه اروپا و همچنين هماهنگی مراجع ملی در تاریخ ۱۴ September 1397 | 4:57 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *