ماموریت اصلی انجمن‌های علمی ، گفت‌وگو و همچنين ترویج فرهنگ‌ مدارا است – شریف

ماموریت اصلی انجمن‌های علمی ، گفت‌وگو و همچنين ترویج فرهنگ‌ مدارا است – شریف

به نقل از شریف: ماموریت اصلی انجمن‌های علمی ، گفت‌وگو و همچنين ترویج فرهنگ‌ مدارا است

دکتر حسین سیمایی صراف ،دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در همایش “پژوهش، فناوری و همچنين مسئولیت اجتماعی” گفت: ماموریت اصلی انجمن‌های علمی ، گفت‌وگو و همچنين ترویج فرهنگ‌ مدارا است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در همایش “پژوهش، فناوری و همچنين مسئولیت اجتماعی” که با حضور روسای انجمن های علمی عصر امروز (چهارشنبه) در دانشگاه تربیت مدرس برگزارشد، دکتر سیمایی صراف با اشاره به اقدامات سایر کشورها در راه‌اندازی انجمن‌های علمی، اظهار داشت: انجمن های علمی به شکل مدرن از قرن هفدهم ایجاد شده اند و همچنين انجمن‌های علمی در ایران به صورت رسمی با دخالت حکومت در سال شمسي ۱۳۴۰ راه‌اندازی شد و همچنين حمایت مادی و همچنين معنوی حکومت باعث شد این انجمن‌ها رو به رشد باشند.
دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم با بیان اینکه در سال شمسي‌های اخیر تقاضاهایی از سوی انجمن‌های علمی برای دخالت حکومت جهت رفع معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين حل اختلافات آنها ارائه شده است، گفت: این درحالی است که رونق انجمن‌های علمی در جایی صورت می‌گیرد که دخالت‌های حکومت درآن نباشد، زیرا زمانی که پای حکومت ها در مسائل انجمن‌های علمی باز مي شود، از کارکرد این نهادها کاسته می‌مي شود.
دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم با انتقاد نسبت به بعضی گفته‌ها در زمینه کمبود قوانین در مسائل انجمن‌های علمی تاکید کرد: مسئولان انجمن‌های علمی نباید پای نهادهای دولتی را در امورانجمن ها بازکنند و همچنين در صورتی که انجمن‌های علمی فعالیت در چارچوپ قوانین را خواستار خواهند بود، باید از قوانین موجود در کشور بهره‌برداری کنند.
دکتر سیمایی صرافی همچنین با اشاره به آیین‌نامه انجمن‌های علمی گفت: بر اساس این آیین‌نامه قرار است هیاتی برای حل اختلافات و همچنين رسیدگی به تخلفات انجمن‌های علمی شکل بگیرد که به تا حال این هیات شکل نگرفته است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

ماموریت اصلی انجمن‌های علمی ، گفت‌وگو و همچنين ترویج فرهنگ‌ مدارا است در تاریخ ۲۸ September 1397 | 5:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *