مسئولان نماینده واقعیت امروز جامعه و همچنين دانشجویان نماینده آینده مطلوب تر و همچنين ایران آزادتر و همچنين آبادتر خواهند بود – شریف

مسئولان نماینده واقعیت امروز جامعه و همچنين دانشجویان نماینده آینده مطلوب تر و همچنين ایران آزادتر و همچنين آبادتر خواهند بود – شریف

به نقل از شریف: مسئولان نماینده واقعیت امروز جامعه و همچنين دانشجویان نماینده آینده مطلوب تر و همچنين ایران آزادتر و همچنين آبادتر خواهند بود

رئیس جمهور، پویایی جنبش دانشجویی را ثمره فداکاری سه دانشجوی آرمانخواه دانست و همچنين با بیان اینکه دانشگاه مبارز در کنار حوزه مبارز، هدف بزرگی را به رهبری امام و پيشوا بررسي کننده و پروهشگر کردند، تصریح کرد: مسوولان نماینده واقعیت امروز جامعه و همچنين دانشجویان نماینده آینده مطلوب تر و همچنين ایران آزادتر و همچنين آبادتر خواهند بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر حسن روحانی عصر سه شنبه در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی سمنان، با اشاره به اینکه نقد و همچنين نظر آزادانه دانشجویان در این جلسه، نشانه توفیق جنبش دانشجویی است، اظهارداشت: نقد سازنده و همچنين دلسوزانه به نفع حال و همچنين آینده کشور است.

دکتر روحانی گفت: در سال شمسي‌های ۳۲ و همچنين ۴۲ و همچنين سال شمسي‌های بعد، دانشگاه مبارز در کنار حوزه مبارز با رهبری و همچنين هدایت امام و پيشوا (ره) هدف بسیار بلندی را به ثمر رساندند. افتخار دارم در دوره نهضت اسلامی طلبه حوزه علمیه و همچنين همچنین دانشجوی دانشگاه تهران بودم و همچنين فضای ایستادگی و همچنين مبارزه را در دو محیط، با همه وجودم درک کردم.

رئیس جمهور خطاب به دانشجویان خاطرنشان کرد: آنچه امروز در این جمع می‌بینم به معنای پیروزی دانشگاه و همچنين جنبش دانشجویی است که در سال شمسي ۳۲ آغاز شد و همچنين در سال شمسي ۵۷ به کمال رسید.

دکتر روحانی در واکنش به سخنان مطرح شده از سوی نمایندگان و همچنين قشرهای متنوع و گوناگون و مختلف دانشجویی و همچنين تشکل‌های دانشجویی، گفت: چه زمانی ما چنین فضایی داشتیم که دانشجوی عزیز ما با آزادی کامل و همچنين با لحن دلخواه خود حکومت را نقد کند. نقد حتماً حق شماست و همچنين نقد دلسوزانه و همچنين درست به نفع آینده کشور خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه اداره کشور و همچنين جامعه حتی زمانی که دشمن غدار و همچنين ستمگری زيرا و به درستي که آمریکا و همچنين صهیونیسم و همچنين هیچ دشمن و همچنين مشکلی نداشته باشیم، کار پیچیده و همچنين سختی است، گفت: به ثمر رساندن طرح تحول سلامت، کار آسانی نبود، اینکه در ۵ سال شمسي قبل حقوق کارکنان و همچنين کارمندان بیش از تورم بوده، کار آسانی نیست و همچنين اینکه دریافتی‌ها و همچنين مستمری‌ها نسبت به ۵ سال شمسي قبل ۵ برابر شده، کار آسانی نبوده است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه روند تورمی از ۴۰ قسمت و بخش سال شمسي ۹۲ به ۸ قسمت و بخش در سال شمسي ۹۶ رسید، اظهارداشت: در صورتي که قرار است جلوی آمریکا بایستیم؛ معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين زخمی شدن و همچنين زخمی کردن هم جزو این رویارویی است و همچنين اینطور نیست که برای ما همیشه پیروزی بدون هزینه باشد. هم بدر داریم و همچنين هم احد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه میدان جنگ فشار و همچنين سختی دارد، گفت: در سنگر ماندن مانند در منزل و خانه ماندن نیست در جنگ باید خود را آماده کنیم. میدان جنگ فشار و همچنين سختی دارد و همچنين باید سختی‌های فراوان را هم تحمل کنیم.

دکتر روحانی تأکید کرد: به اعتراف همه مهندسين و متخصصين اقتصاد ما در بین سال شمسي های ۹۲ و همچنين ۹۶ از تورم ۴۰ قسمت و بخش به ۷ یا ۸ قسمت و بخش رسیدیم. حال سوال اینجاست که چه شد که در سال شمسي ۹۶ با مشکل تورمی جدید مواجه شدیم. اولین عامل بیماری‌های مزمن قبل در اقتصاد بود که در یک مقطع آثار آن هم روشن‌تر و همچنين آشکارتر شد.

رئیس جمهور با طرح این سوال که چه کسانی مجوز مؤسسات اعتباری و همچنين بانک‌های خصوصی و همچنين خصولتی را صادر کردند، گفت: در چه زمانی بود که مالباختگان این مؤسسات اعتباری به خیابان آمدند. چه کسی باعث شد که شهروندان و مردم شهر آن هم همه زجر ببینند و همچنين چه کسانی مال شهروندان و مردم شهر را تاراج کردند و همچنين ظلم کردند. وقتی حکومت یازدهم خواست مقابل آنها بایستد، در مقابل حکومت قرار گرفتند و همچنين نامه نود امضایی فرستادند که به اینها دست نزنید.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: یکسری بیماری‌های مزمن اقتصادی کنار هم جمع شد و همچنين متأسفانه مجبور شدیم ۳۰ هزار میلیارد تومان از خزانه به مالباختگان این موسسات پرداخت کنیم که این مبلغ به معنای ۲۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی است. همچنین چه کسانی و همچنين با چه مجوزی در سال شمسي ۹۶ به خیابان آمدند و همچنين شعار دادند و همچنين ناآرامی‌های مضر برای منافع ملی ایجاد کردند که البته همه اینها آشکار است.

رئیس جمهور تصریح کرد: در کنار این عوامل، دشمن‌ترین اشخاص با ایران در آمریکا اقتدار و قدرت را به دست گرفتند. البته ما هیچ زمانی اعتماد صد در صد به آمریکا و همچنين دیگران نداشته و همچنين نداریم. اعتماد ما همیشه نسبی بوده است. پیغمبر اسلام (ص) هم در مکه با کفار قرارداد (صلح حدیبیه) امضاء کرد ولی اعتماد هم به آنها نداشت. فتح‌المبیین مرتبط به همین قرارداد است. ولي بايد توجه داشت آن هم‌هایی که با پیغمبر (ص) قرار داد امضاء کردند نقض عهد کردند. ما هم در صورتي که طرفمان نقض عهد کرده تکلیف و همچنين وظیفه دیگری داریم.

دکتر روحانی در پاسخ به انتقادات دانشجویان که بحث اعتماد به آمریکا را مطرح می‌کردند، گفت: تو می‌گویید چرا به آمریکا اعتماد کردید. چه کسی اعتماد کرده است؟ مگر ما در برابر کسی که مذاکره می‌کند حتماً باید اعتماد داشته باشیم؟ مگر به صدام اعتماد داشتیم که بعد جنگ با او مذاکره کردیم؟ در دوران امام و پيشوا راحل وزیر خارجه وقت دو سال شمسي تمام با عراق مذاکره کرد. مگر ما در آن هم دوره به صدام اعتماد داشتیم که مذاکره کردیم؟

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مذاکره ما درست بوده است، گفت: این مذاکرات به اتفاق همه مسئولین، اعم از حکومت، رهبری، مجلس و همچنين شورای نگهبان انجام شد و همچنين همه با هم این کار را کردیم و همچنين بسیار هم کار درستی بوده است.

دکتر روحانی با بیان اینکه” قبل از برجام دنیا ایران را محکوم می کرد و همچنين امروز آمریکا را”، گفت: برجام راه را برای نفت، تجار و همچنين بانکها باز کرد و همچنين سرمایه زیادی وارد کشور شد. آیا این پیروزی نیست و همچنين نباید به این پیروزی افتخار کنیم؟

رئیس جمهور در مورد انعقاد قراردادهای نفتی با شرکت توتال و همچنين خروج این شرکت از کشور بعد از خروج آمریکا از برجام، گفت: وزیر نفت بلد بود چگونه با توتال قرارداد ببندد. یک شرکت چینی هم در کنار توتال بود که امروز با خروج توتال کار را به دست گرفته است.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: همه ما اعضای یک جامعه و همچنين ملت هستیم و همچنين دلسوز انقلاب و همچنين کشوریم. ما امروز پیروزیم و همچنين در صورتي که کسی فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می‌کند آمریکا پیروز است، اشتباه می‌کند. امروز ایران در عرصه بین‌المللی، پیروز است و همچنين ترامپ شکست خورده و همچنين آمریکا در شورای امنیت تنها مانده است.

رئیس جمهور در ادامه در مورد تورم در سال شمسي جاری گفت: ما دو راه بیشتر نداریم، یا باید در برابر آمریکا تسلیم شویم و همچنين ادعای نادرست و همچنين صحیح آنها را قبول کنیم تا تحریم‌ها برداشته مي شود و همچنين یا باید بایستیم و همچنين مقاومت کنیم. سال شمسي قبل آمریکا ۸ بار مستقیم و همچنين امسال ۳ بار غیر مستقیم درخواست مذاکره داشت، بر مبنای عزت شهروندان و مردم شهر نپذیرفتم.

دکتر روحانی تأکید کرد: ایران به دنبال استقلال و همچنين آزادی است و همچنين از تحریم‌ها نهراسیده و همچنين در مقابل دشمن می‌ایستیم.

رئیس جمهور در پاسخ یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه حکومت چه کار کرده است، گفت: تو هم باید بگویید دانشگاه برای کشور چه کار کرده است. زيرا و به درستي که همه ما در نفع و همچنين ضرر جامعه با هم هستیم. امروز روز آزمایش همه ماست.

دکتر روحانی تأکید کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و همچنين در برابر تورم، معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و همچنين توطئه‌های خارجی بایستیم. اینطور نیست که حکومت، شهروندان و مردم شهر و همچنين مجلس به تنهایی اقدام کنند. همه باید در کنار هم باشیم و همچنين دست به دست هم دهیم.

رئیس جمهور در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اف ای تی اف اشاره کرد و همچنين اظهارداشت: البته فعلاً در این مرحله بحث اف‌ای‌تی‌اف نداریم. آنچه امروز داریم ۴ لایحه در مورد پولشویی و همچنين تروریسم مالی است. روسای قوا به اتفاق لوایح ۴ گانه مرتبط را تایید کرده اند؛ راه حل معظلات و مسائل و مشکلات شفافیت است نه جنجال و همچنين اف ای تی اف خوب باشد یا بد، زیرساخت و همچنين لازمه ارتباط مالی با بانکهای جهانی است.

دکتر روحانی افزود: نباید اجازه دهیم جنجال بیهوده در مورد این لوایح راه بیفتد ما به تصویب این لوایح ۴ گانه نیاز داریم. باید با پولشویی مبارزه کنیم و همچنين راه آن هم شفافیت است.

رئیس جمهور با طرح این سوال که می‌خواهیم با بانک‌های دنیا همکاری کنیم یا نه؟ گفت: در حال حاضر که آمریکا این همه فشار آورده است، ده‌ها بانک دنیا از کشورهای دوست که با آنها تعامل داریم، به ما اعلام کردند که در صورتي که در اف‌ای‌تی‌اف عضو نباشید، نمی‌توانیم همکاری کنیم.

دکتر روحانی در ادامه سخنان خود، یادآور شد: شرایط امروز کشور بحرانی نیست، ولي بايد توجه داشت بسیار سخت و همچنين مشکل است. معضلات و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات فراوانی داریم. تو هم عنوان می‌کنید که در دانشگاه‌ها معظلات و مسائل و مشکلات وجود دارد و همچنين این درست است. من به دکتر غلامی وزیر علوم که اینجا حضور دارند، بارها گفته‌ام روبروی زندانی کردن دانشجو به بهانه های سیاسی بایستد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه من امروز اینجا هستم تا سخنان تو دانشجویان را بشنوم، گفت: این جمع برای این بود که تو آزادانه مباحث و مطالب خود را بیان کنید و همچنين من هم خواسته‌های تو را بشنوم. نمی‌گوییم همه معظلات و مسائل و مشکلات حل شده و همچنين حکومت در همه زمینه‌ها موفق بوده است.

دکتر روحانی خطاب به دانشجویان تأکید کرد: تو البته باید حکومت و همچنين اقتدار و قدرت را در کشور نقد کنید زیرا اقتدار و قدرت در صورتي که نقد نشود، فسادآفرین است. همه باید انتقاد و همچنين نقد را بپذیریم.

رئیس جمهور در عین حال تصریح کرد: بهتر است نقدتان بدون پیشنهاد نباشد. راه‌حل پیشنهاد بدهید. تو دانشجو هستید و همچنين اینجا مرکز تحقیقات و همچنين علم است. در انتقاد از معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی که مطرح می‌کنید راه‌حل هم ارایه دهید.

دکتر روحانی به دستاوردهای حکومت در قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف کشور شامل در استان سمنان اشاره کرد و همچنين گفت: در همین استان سمنان در قسمت و بخش کشاورزی از ابتدای انقلاب تا آغاز حکومت یازدهم، ۱۶ هزار و همچنين ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی به صورت قطره‌ای آبیاری می‌شد ولي بايد توجه داشت تنها و فقط در ۵ سال شمسي قبل ۱۶ هزار و همچنين ۷۰۰ هزار هکتار زمین‌های کشاورزی زیر کشت با شیوه های نوین آبیاری رفتند.

رئیس جمهور با بیان اینکه آیا قبول دارید که در تولید گندم خودکفا شده‌ایم یا نه؟ گفت: هر جا دست به دست هم داده‌ایم موفق شده‌ایم. در سال شمسي ۲۰۱۷ در میان ۲۵ کشور پیشرفته دنیا از نظر سرعت رشد علمی مقام اول را کسب کرده‌ایم و همچنين این موفقیت دانشگاه است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه حمایت از شرکت دانش بنیان، یعنی حمایت از دانشگاه و همچنين نخبگان، افزود: مقالات تو امروز مورد استناد است. پزشکی و همچنين جراحی ما در دنیا عرض اندام می‌کند و همچنين این موفقیت دانشگاه است. آیا ما نباید افتخار کنیم. این افتخار برای دانشگاه و همچنين جوون‌های این کشور است.

رئیس جمهور در ادامه خاطر نشان کرد: در این حکومت برای اولین بار در برداشت گاز از پارس جنوبی از قطری‌ها پیشی گرفته‌ایم و همچنين این افتخار دانشگاه، صنعت و همچنين مهندسین ایرانی است.

دکتر روحانی همچنین به مخازن مشترک نفتی ایران و همچنين عراق اشاره کرد و همچنين گفت: برداشت ما از این مخازن مشترک ۷۰ هزار بشکه بود، ولي بايد توجه داشت امروز ۳۰۰ هزار بشکه برداشت می‌کنیم و همچنين این افتخار برای همه ما است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما به دنبال شفافیت بوده‌ایم، اظهارداشت: فضای مجازی در اختیار شهروندان و مردم شهر، نتیجه ایستادگی حکومت بر شفافیت است.

دکتر روحانی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: قانون اساسی دستاورد پهناور و بزرگ انقلاب است، در صورتي که به همه آن هم عمل مي شود معظلات و مسائل و مشکلات هم حل می مي شود و همچنين رئیس جمهور باید بتواند در برابر تخلف از قانون اساسی تذکر دهد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تو پای صندوق‌های رأی رفته‌اید و همچنين رأی داده‌اید ۴۰ میلیون فرد يا شخص رأی دادند که رئیس جمهور بتواند به تخلف قانون اساسی تذکر دهد، گفت: در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی و همچنين اجتماعی؛ قانون اساسی مسیر همه پرسی از شهروندان و مردم شهر رابه عنوان یک ظرفیت پیش رو گذاشته است و همچنين اشاره دارد در اینگونه مسایل اختلافی موضوع را به رأی عمومی بگذارید. البته باید مجلس تصویب و همچنين شورای نگهبان نیز آن هم را تأیید کند.

دکتر روحانی تأکید کرد: برای ما هیچ بن بستی وجود ندارد، قانون اساسی برای ما راه را گشوده است. من نقد تو را دنبال خواهم کرد تو هم به تذکر خود ادامه دهید و همچنين مطمئناً با وحدت، اتحاد و همچنين یگانگی قطعاً آمریکا را شکست خواهیم داد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، شماری از دانشجویان به نمایندگی از تشکل‌های دانشجویی در سخنانی صمیمی و همچنين صریح، به طرح معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين موضوعاتی شامل تورم، بیکاری، تحقق وعده‌های رئیس جمهور و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات صنفی و همچنين دانشجویی پرداختند.

ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

مسئولان نماینده واقعیت امروز جامعه و همچنين دانشجویان نماینده آینده مطلوب تر و همچنين ایران آزادتر و همچنين آبادتر خواهند بود در تاریخ ۱۳ September 1397 | 6:32 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *