معضلات اجتماعی باید به همت مهندسين و متخصصين و همچنين پژوهشگران علوم انسانی مرتفع ‌مي شود – شریف

معضلات اجتماعی باید به همت مهندسين و متخصصين و همچنين پژوهشگران علوم انسانی مرتفع ‌مي شود – شریف

به نقل از شریف: معضلات اجتماعی باید به همت مهندسين و متخصصين و همچنين پژوهشگران علوم انسانی مرتفع ‌مي شود

دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و همچنين ادب فارسی در آیین بزرگداشت «روز ژوهش، فناوری و همچنين علوم انسانی» اظهار داشت: بسیاری از معضلات اجتماعی کشور باید به همت مهندسين و متخصصين، پژوهشگران و همچنين دانشجویان علوم انسانی مرتفع مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حداد عادل در این آیین که امروز (سه‌شنبه) به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، ضمن قدردانی از نام‌گذاری یکی از روزهای هفته پژوهش و همچنين فناوری به عنوان «پژوهش، فناوری و همچنين علوم انسانی» اظهار داشت: جای پرداختن به مقوله علوم انسانی قطعاً در دانشگاه علامه طباطبایی است؛ دانشگاهی که علوم انسانی در آن هم نيرو گرفته و همچنين ریشه‌دار شده است.
وی درخصوص کاربردی بودن علوم انسانی تصریح کرد: علوم انسانی به مقدار و اندازه علوم پایه، مهندسی و همچنين پزشکی جدی گرفته نمی‌‎مي شود و همچنين بودجه‌هایی که صرف پژوهش در علوم انسانی می‌مي شود در مقایسه با سایر پژوهش‌ها در حوزه‌های دیگری بسیار اندک است و همچنين این کم‌توجهی سبب بی‌رغبتی دانش‌آموزان و همچنين دانشجویان به علوم انسانی شده است.
به گفته عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، تعلیم و همچنين تربیت، آموزش و همچنين پرورش و همچنين گسترش فرهنگ در جامعه کار مهندسين و متخصصين علوم انسانی است و همچنين بسیاری از معضلات اجتماعی شامل بی رغبتی به ازدواج، ازدواج گریزی، دیر ازدواج کردن، طلاق، اعتیاد، مهاجرت، اشتغال و همچنين… باید به همت مهندسين و متخصصين، پژوهشگران و همچنين دانشجویان علوم انسانی مرتفع مي شود.
رئیس فرهنگستان زبان و همچنين ادب فارسی با تأکید بر اینکه اداره جامعه قطعاً و همچنين مسلماً نیازمند تخصص‌های علوم انسانی است، گفت: فهرست بالابلندی از مسائل فردی و همچنين اجتماعی در جامعه وجود دارد که باید به مهندسين و متخصصين علوم انسانی سپرده مي شود، بنابراین علوم انسانی و همچنين دانشگاه‌های آن هم را نمی قدرت فردی انگاشت. وزارت علوم هم باید سهم بسزایی برای علوم انسانی بپردازد و همچنين اصحاب علوم انسانی باید در حوزه‌های مدیریت و همچنين اجرایی کشور وارد شوند. در صورتي که قرار است علوم انسانی تصویرش عوض مي شود، باید پيشامد جديد‌شناسی کنیم و همچنين در تعیین موضوع پایان‌نامه‌ها سراغ مسائل واقعی جامعه برویم.
وی با بیان اینکه امروزه رسانه دنیا را تغییر داده و همچنين سپهر فضای مجازی دنیای جديد و تو و تازه‌ای ایجاد کرده است، تأثیر علوم ارتباطات و همچنين فناوری ارتباطات را شگرف دانست و همچنين پیشنهاد ایجاد یک فضای گفت و همچنين شنود و همچنين برگزاری همایشی در راستای بررسی آثار انسانی و همچنين اجتماعی فضای مجازی در دانشگاه علامه طباطبایی را ارائه کرد.
دکتر حداد عادل خاطرنشان کرد: از شاخص‌های اصلی برای تحول و همچنين ارتقای علوم انسانی همچنين و علاوه بر اسلامی‌سازی و همچنين بومی‌سازی، کارآمدی و همچنين روزآمدی است و همچنين سعی داریم مهندسين و متخصصين علوم انسانی کارآمد و همچنين پيشامد جديد‌شناس شوند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

معضلات اجتماعی باید به همت مهندسين و متخصصين و همچنين پژوهشگران علوم انسانی مرتفع ‌مي شود در تاریخ ۲۷ September 1397 | 4:52 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *