نجمن‌های علمی بر اساس ۸۶ شاخص ارزیابی می شوند – شریف

نجمن‌های علمی بر اساس ۸۶ شاخص ارزیابی می شوند – شریف

به نقل از شریف: نجمن‌های علمی بر اساس ۸۶ شاخص ارزیابی می شوند

دکتر محمد جلالی ،رئیس کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در همایش” پژوهش، فناوری و همچنين مسئولیت اجتماعی” گفت: ۸۶ شاخص در قالب ۶ دسته تعیین شده و همچنين بر اساس آن هم انجمن‌های علمی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در همایش “پژوهش، فناوری و همچنين مسئولیت اجتماعی”که عصر امروز (چهارشنبه) با حضور روسای انجمن‌های علمی در محل دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، دکتر جلالی با بیان اینکه در دو دهه اخیر بر حمایت از انجمن‌های علمی تاکید شده است، اظهار داشت: در جلسه اخیری که با دست يار پژوهش‌وفناوری وزارت علوم داشتیم، تاکید شد تا از حضور نمایندگان انجمن‌های علمی در کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی عتف بهره بري و استفاده مي شود.
وی با بیان اینکه رویکرد فعلی برای برون‌رفت از معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين موانع کشور، تکیه بر قدرت داخلی است، افزود: در این مسیر بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی مغفول مانده است.
دکترجلالی، ایجاد زمینه برای حضور انجمن‌های علمی در محافل بین‌المللی را شامل اقدامات کمیسیون انجمن‌های علمی نام برد و همچنين گفت: همچنين و علاوه بر آن هم سامانه مدیریت پژوهش و همچنين فناوری کمیسیون و همچنين انجمن‌های علمی راه‌اندازی شده است و همچنين از سال شمسي آینده این سامانه فعال می‌مي شود و همچنين به این ترتیب تعاملات میان کمیسیون و همچنين انجمن‌های علمی به صورت الکترونیکی ایجاد می‌مي شود.
وی همچنین از بازنگری آیین‌نامه نشریات علمی در انجمن‌های علمی خبر داد وگفت: در این زمینه نقش ویژه‌ای برای انجمن‌های علمی در نظر گرفته شده است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

نجمن‌های علمی بر اساس ۸۶ شاخص ارزیابی می شوند در تاریخ ۲۸ September 1397 | 5:16 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *