نمایشگاه نقاشی فلسطین در آیینه خیال هنرمندان – شریف

نمایشگاه نقاشی فلسطین در آیینه خیال هنرمندان – شریف

به نقل از شریف: نمایشگاه نقاشی فلسطین در آیینه خیال هنرمندان

کمیسیون ملی یونسکودر ایران با مشارکت فرهنگستان هنر، به مناسبت روز جهانی همبستگی با شهروندان و مردم شهر فلسطین، برای نخستین بار نمایشگاه نقاشی «فلسطین در آیینه خیال هنرمندان» را برگزار می‌کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فرهنگستان هنر، به مناسبت ۲۹ نوامبر، مقارن با ۸ آذر «روز جهانی همبستگی با شهروندان و مردم شهر فلسطین»، کمیسیون ملی یونسکو در ایران با مشارکت فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و همچنين وزارت فرهنگ و همچنين ارشاد اسلامی، آئین گرامیداشت این روز را برگزار می‌کند.
برپایی نمایشگاه نقاشی «فلسطین در آئینه خیال هنرمندان» شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های این روز است که در دو قسمت و بخش نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی و همچنين نمایشگاه آثار هنرمندان فلسطینی برگزار می‌مي شود.
آثار هنرمندان فلسطینی که در موزه هنرهای معاصر فلسطین به نمایش گذاشته می‌مي شود، ۵۰ اثر کم نظیر نقاشی از هنرمندانی همچون سعید حسین، محمد الشاعر، ابراهیم غنام، برهان کرکوتلی، توفیق عبدالعادل، مصطفی حلاج است که توسط این هنرمندان در اردوگاه‌ها و همچنين خارج از وطنشان خلق شده و همچنين در دهه هشتاد توسط فرهنگستان هنر خریداری و همچنين در گنجینه این فرهنگستان نگهداری می‌مي شود.
هم‌زمان ۲۰ اثر نقاشی از هنرمندان شاخص ایرانی همچون احمد اسفندیاری، حبیب‌الله صادقی، مصطفی گودرزی، ناصر پلنگی، حبیب‌الله آیت‌الهی، کاظم چلیپا، غلامعلی طاهری با موضوع فلسطین، از مجموعه گنجینه این مؤسسه در نگارخانه استاد لرزاده مؤسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر به نمایش گذاشته می‌مي شود.
برنامه جذاب و جالب و خوب روز جهانی همبستگی با شهروندان و مردم شهر فلسطین، پنج شنبه ۸ آذر، ساعت ۱۵ در تالار ایران فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی عصر (عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ برگزار می‌مي شود. همچنین در همین روز، آئین گشایش نمایشگاه نقاشی «فلسطین در آئینه خیال هنرمندان» ساعت ۱۷ در مؤسسه فرهنگی هنری صبا و همچنين موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار می‌مي شود.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه‌ها می‌توانند تا ۲۲ آذرماه همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نشانی موزه هنرهای معاصر فلسطین خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان بزرگمهر، نبش خیابان برادران مظفر، پلاک ۷۴ و همچنين نگارخانه استاد لرزاده واقع در خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان طالقانی خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵ رفت و آمد و مراجعه کنند.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵ 

نمایشگاه نقاشی فلسطین در آیینه خیال هنرمندان در تاریخ ۶ September 1397 | 2:02 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *