نمایندگان مجلس دعواهای سیاسی را از وزارت علوم دور نگه‌دارند – شریف

نمایندگان مجلس دعواهای سیاسی را از وزارت علوم دور نگه‌دارند – شریف

به نقل از شریف: نمایندگان مجلس دعواهای سیاسی را از وزارت علوم دور نگه‌دارند

دکتر یعقوب محمدی‌فر در مراسم سالروز تأسیس خبرگزاری ایسنا، با بیان اینکه دانشگاهیان باید در محیطی آرام فعالیت کنند، تصریح کرد: از نمایندگان و همچنين اشخاص تأثیرگذار می‌خواهیم محافل و همچنين دعواهای سیاسی را از وزارت علوم دور نگه‌ دارند تا دانشگاه‌ها بتوانند در فضایی آرام و همچنين با نشاط فعالیت کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایسنا، دکتر یعقوبی فر در ادامه گفت: به روش قطع تغییرات پیوسته‌ای که طی سالیان اخیر در وزارت علوم اتفاق افتاد، ضربات جبران‌ناپذیری به بدنه آموزش عالی کشور وارد کرده و همچنين همه ما هزینه این اتفاق را می‌دهیم و همچنين امیدواریم بیش از این هزینه‌ای ندهیم.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با تأکید بر ضرورت حفظ آرامش ایجاد شده در وزارت علوم و همچنين به تبع آن هم بدنه آموزشی کشور، تصریح کرد: به روش یقین خواسته رؤسای دانشگاه‌ها، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و همچنين تمامی دانشگاهیان این است که آرامش در دانشگاه‌ها ادامه پیدا کند چرا که با سیاسی‌کاری‌های چند سال شمسي اخیر وزارت علوم و همچنين جامعه دانشگاهی بسیار آسیب دیده است و همچنين جبران این آسیب‌دیدگی‌ها سالیان سال شمسي طول خواهد کشید.

دکترمحمدی‌فر با ابرازتأسف از برخوردهای سیاسی و همچنين وارد شدن دعواهای محافل سیاسی به داخل وزارت علوم تأکید کرد: امیدواریم آرامش حاکم بر وزارت علوم تداوم داشته باشد و همچنين دانشگاه‌ها بتوانند به مسائلی که برای آن هم ساخته شده‌اند و همچنين وظایفی شامل آموزش، پژوهش، تربیت نسل جوون متعهد برای وارد شدن به جامعه که بر دوش آنها گذاشته شده است، بپردازند.

وی بیان کرد: در طول تاریخ رشد و همچنين شکوفایی تمام جوامع در سایه آرامش اتفاق افتاده و همچنين همه ما در قبال جامعه مسئول هستیم و همچنين نخستین مسئولیت ما حفظ آرامش است.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به تأثیر و همچنين نقش دانشجویان و همچنين جوانان در جامعه، بیان کرد: در حال حاضر باید بتوانیم از علم، ثروت ایجاد کنیم و همچنين این به جز اعتماد و همچنين فرصت دادن به دانشجویان بررسي کننده و پروهشگر نمی‌مي شود.

وی با بیان اینکه ایسنا بهترین مکان برای به‌کارگیری ایده و همچنين خلاقیت جوانان است، گفت: هر دانشجویی می‌تواند روزنامه نويس و خبرنگار و همچنين هر ایده‌ای می‌تواند خبر باشد به طوری که خبرگزاری ایسنا توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین خبرگزاری‌های پهناور و بزرگ داشته باشد.

دکترمحمدی‌فر عنوان کرد: دانشجویان بدون هر گونه چشمداشت مادی با بهره بري و استفاده از خلاقیت بالای خود کارهای بزرگی را انجام می‌دهد و همچنين خوشحالیم که ایسنا شرایط مطلوبی را برای کسب تجربه جوانان فراهم کرده است.

وی خبرنگاری را یکی از مشاغل سخت و همچنين پراسترس دانست و همچنين اظهار کرد: استرسی که به یک روزنامه نويس و خبرنگار وارد می‌مي شود، بسیار سخت و همچنين حساس است؛ در دنیای امروز این رسانه‌ها خواهند بود که به جامعه خط فکری می‌دهند و همچنين در تغییرات اجتماعی تأثیرگذار خواهند بود.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا در خصوص راه‌اندازی خبرگزاری بسنا گفت: سال شمسي‌قبل دانشگاه های علامه طباطبایی و همچنين بوعلی‌سینای همدان اقدام به تأسیس خبرگزاری تخصصی کردند که خبرگزاری بسنا در دانشگاه بوعلی آغاز به کار کرده است و همچنين امیدواریم تا این خبرگزاری با ایسنا همکاری خوبی داشته باشند.

دکترمحمدی‌فر با بیان اینکه دانشگاه‌ها بهترین فضا برای گردهمایی تمامی انظار و افکار گوناگون در قالب قوانین کشور است، مطرح کرد: وظیفه کارآفرینی نیز به تازگی به دانشگاه‌ها واگذار شده است و همچنين این جز با داشتن برنامه جذاب و جالب و خوب‌های بلند و همچنين کوتاه‌مدت حاصل نمی‌گردد.

ر. ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

نمایندگان مجلس دعواهای سیاسی را از وزارت علوم دور نگه‌دارند در تاریخ ۲۱ September 1397 | 1:12 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *