نیازهای فناوری کشور با نمایشگاه تستا برطرف می مي شود – شریف

نیازهای فناوری کشور با نمایشگاه تستا برطرف می مي شود – شریف

به نقل از شریف: نیازهای فناوری کشور با نمایشگاه تستا برطرف می مي شود

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به برگزاری نمایشگاه تقاضای ساخت و همچنين تولید ایرانی، اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه‌ در کاهش معظلات و مسائل و مشکلات ناشی از تحریم‌ تاثیرگذار است و همچنين هدف‌گذاری‌های موجود برای این نمایشگاه‌، رفع نیازهای داخلی با شرکت های فناور است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، بر اساس اعلام روز سه شنبه شورای عالی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری (عتف)، نمایشگاه ‘معرفی تقاضای ساخت و همچنين تولید تجهیزات، قطعات، مواد و همچنين سیستم‌های مورد نیاز صنایع’ در حوزه‌های سلامت، بهداشت، انرژی، فناوری اطلاعات، ارتباطات، صنایع ریلی، دریایی، خودرو و همچنين معدنی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در روزهای سوم تا ششم دی ماه امسال در نمایشگاه بین المللی تهران، برگزار می مي شود.
منصور غلامی در مورد اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های تقاضا محور، تاکید کرد: مزیت نمایشگاه‌های یاد شده تقاضامحور کردن علم و همچنين فناوری است. ما به این نتیجه رسیده‌ایم در صورتي که متقاضی و همچنين مشتریانی برای ایده‌های فناوری محور نداشته باشیم، نیمه‌کار رها خواهند شد یا ضرورت شان به روش جدی احساس نمی مي شود.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه، مجموعه‌های دولتی و همچنين خصوصی مسائل، معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين نیازهای فناورانه خود را عرضه خواهند کرد. در طرف مقابل، اساتید، دانشگاه‌ها و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه تولید فناوری با عقد قرارداد و همچنين تفاهم‌نامه‌های همکاری به نیازهای آنها پاسخ می‌دهند.
وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، اظهار کرد: گاهی محققان ایده‌های فناوری محور خود را عملی می‌کنند ولی به دلیل عدم تقاضا، حمایتی دریافت نکرده و همچنين متضرر می‌شوند.
یادآور می مي شود: در نمایشگاه تستا، علي رغم مدل‌های رایج نمایشگاهی، دستگاه‌های دولتی و همچنين خصوصی، نیازهای فناورانه خود را عرضه خواهند کرد. در طرف مقابل، اساتید، دانشگاه‌ها و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه تولید فناوری به آن هم نیازها پاسخ خواهند داد.

ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

نیازهای فناوری کشور با نمایشگاه تستا برطرف می مي شود در تاریخ ۲۸ September 1397 | 9:09 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *