هدف از طرح سطح بندی دانشگاه‌ها، ایجاد رقابت سالم میان دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی است – شریف

هدف از طرح سطح بندی دانشگاه‌ها، ایجاد رقابت سالم میان دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی است – شریف

به نقل از شریف: هدف از طرح سطح بندی دانشگاه‌ها، ایجاد رقابت سالم میان دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی است

مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی آموزش عالی، هدف از اجرای طرح سطح بندی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی را ایجاد رقابت سالم میان دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی عنوان کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، دکتر محمد رضا آهنچیان در نشست با مسئولان و همچنين استادان این دانشگاه ضرورت‌های اجرایی و همچنين تاکیدات قانونی برای انجام سطح بندی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی را مورد تاکید قرار داد و همچنين اطلاع مدیران دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی از جایگاه خود در آموزش عالی کشور و همچنين ایجاد رقابت سالم میان دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی و همچنين توجه به نقاط ضعف و همچنين قوّت و همچنين تلاش موثر مدیران مراکز آموزش عالی برای ارتقای وضعیت موسسات را شامل اهداف این طرح عنوان کرد.

وی در ادامه، ضمن ارائه گزارشی از سطح بندی دانشگاه‌ها به بیان اهداف و همچنين شاخصه‌های مورد نظر وزارت در سطح بندی دانشگاه‌ها پرداخت و همچنين گفت: نتایج طرح سطح بندی دانشگاه‌ها تا به امروز دوبار اعلام شده است و همچنين این طرح در شرف بازنگری دوباره جهت اعلام دور سوم نقل از خود ازاروند این سطح بندی است.

دکتر آهنچیان در ادامه دانشگاه حکیم سبزواری را جز دانشگاه‌های خوب کشور از نظر کیفیت در بسیاری از شاخص‌های وزارت علوم برشمرد و همچنين افزود: دانشگاه حکیم سبزواری مخصوصاً در حوزه آموزش عملکرد خوبی داشته است، همچنین نسبت اعضای هیات علمی با تعداد دانشجویان در این دانشگاه در تراز ملی قرار دارد.

وی با اشاره به تعداد دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه حکیم سبزواری افزود: عملکرد این دانشگاه در بحث جذب دانشجویان خارجی نیز خوب بوده و همچنين این نشان از پتانسیل بالای این دانشگاه در این قسمت و بخش دارد.

وی در ادامه به بیان شاخص‌هایی جهت بهبود و همچنين ارتقای جایگاه دانشگاه حکیم سبزواری در طرح سطح بندی دانشگاه‌ها پرداخت و همچنين ادامه داد: افزایش تعداد مقالات پراستناد، بهبود فرایندهای منجر به خلق ثروت، افزایش تعداد قراردادهای بین المللی شامل شاخص‌هایی است که موجب بهبود و همچنين ارتقای این جایگاه خواهد شد.

در ادامه این نشست رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در سخنانی با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش وظیفه ذاتی مسئولان دانشگاه ارتقای کیفیت آموزش و همچنين پژوهش است، گفت: توجه به سطح بندی ها و همچنين رتبه بندی ها مهم خواهند بود ولي بايد توجه داشت معتقدیم باید در یک مسیر درست کیفیت آموزش و همچنين پژوهش را در دانشگاه بالا ببریم.

دکتر علی اصغر مولوی افزود: هم اکنون وضعیت آموزشی دانشگاه حکیم سبزواری در تراز خوبی قرار دارد و همچنين کسب سه رتبه نخست کارشناسی ارشد در سال شمسي جاری و همچنين ۴ رتبه برتر المپیاد دانشجویی توسط دانشجویان دانشگاه نشان از کیفیت خوب آموزش دراین دانشگاه است.

وی با اشاره به راه اندازی بورس‌های خیرین ادامه داد: هدف از اعطای این بورس‌های تحصیلی تزریق انگیزه به دانشجویان و همچنين بالا بردن سطح کیفیت آموزش است.

دکتر مولوی افزود: در سال شمسي قبل بیش از ۶۰ عضو هیات علمی این دانشگاه فرصت‌های مطالعاتی و همچنين تحقیقاتی خود را در قسمت و بخش صنعت و همچنين جامعه با دانشگاه‌های معتبر خارج و همچنين داخل از کشور گذرانده‌اند.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

هدف از طرح سطح بندی دانشگاه‌ها، ایجاد رقابت سالم میان دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی است در تاریخ ۵ September 1397 | 2:32 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *