هدف وزارت علوم سهیم کردن آحاد جامعه در جشنواره ملی حرکت است – شریف

هدف وزارت علوم سهیم کردن آحاد جامعه در جشنواره ملی حرکت است – شریف

به نقل از شریف: هدف وزارت علوم سهیم کردن آحاد جامعه در جشنواره ملی حرکت است

دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: هدف وزارت علوم، سهیم و همچنين درگیر کردن همه آحاد جامعه در جشنواره ملی حرکت، به منظور برقراری ارتباط بهتر و همچنين بیشتر بین دانشگاه، بازار و همچنين قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر غفاری دوشنبه در حاشیه یازدهمین جشنواره ملی حرکت که در دانشگاه اصفهان آغاز به کار کرد، اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی برگزاری این رویداد، نزدیک کردن دانش‌شناختی و همچنين نظری دانشجویان و همچنين انجمن های علمی به قسمت و بخش کاربردی و همچنين تقویت ارتباط و همچنين پیوند دانشگاه با جامعه، بازار و همچنين صنعت است.
وی با اشاره به حضور نهاد‌ها، صنایع و همچنين وزارت خانه‌های متنوع و گوناگون و مختلف در این جشنواره تصریح کرد: تلاش ما این است که همه آحاد جامعه را در این جشنواره سهیم کنیم و همچنين هر سال شمسي هم این حضور نسبت به قبل بیشتر باشد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، جشنواره ملی حرکت را یکی از رویدادهای مهم دانشجویی کشور خواند و همچنين گفت: انجمن‌های علمی، پرشمارترین تشکل‌های دانشجویی در کشورند، هم‌اکنون ۹ هزار و همچنين ۵۰۰ انجمن علمی و همچنين ۴۰ اتحادیه دانشجویی علمی فعال در کشور داریم.
وی با بیان اینکه دستاوردهای علمی و همچنين پژوهشی انجمن‌های علمی یکصد دانشگاه کشور در نمایشگاه یازدهمین جشنواره ملی حرکت ارائه شده است، افزود: دانشجویان خارجی شرکت کننده در جشنواره نیز طرح‌های تحقیقاتی برتر خود را در غرفه بین‌الملل در قالب پوستر ارائه نموده اند.
دکتر غفاری همچنین با تاکید براینکه جشنواره ملی حرکت هر سال شمسي مورد ارزیابی و همچنين رصد کمبودها و همچنين آسیب ها قرار می‌گیرد، تصریح کرد: انتظار جامعه دانشگاهی این است که چنین رویدادهایی، هر سال شمسي پربارتر و همچنين با نشاط و همچنين حضور بیشتر دانشجویان داخلی و همچنين خارجی نسبت به دوره‌های قبل برگزار مي شود.
جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری برگزار می مي شود که یازدهمین دوره آن هم به روش رسمی از روز دوشنبه پنجم آذرماه سال شمسي جاری کسب و کار خود را در دانشگاه اصفهان آغاز کرد.
توسعه هم‌افزایی علمی ملی و همچنين بین‌المللی و همچنين تقویت حوزه‌های رقابتی و همچنين داوری جشنواره براساس استانداردهای علمی از راهبردهای اصلی اداره کل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در این دوره از جشنواره حرکت است.

یازدهمین جشنواره ملی حرکت با حضور حدود ۵۴۰ مهمان از کشورمان و همچنين ۸۵ مهمان از ۴۶ کشور دیگر تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان ادامه دارد. ارتباط با صنعت، قسمت و بخش بین‌الملل و همچنين دیپلماسی علمی از ویژگی های برتر و همچنين خاص این دوره از جشنواره ملی حرکت است.
یکهزار و همچنين ۳۵۵ اثر از ۱۰۶ دانشگاه کشور به دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی حرکت ارسال شد که از میان آنها ۱۰۶ اثر برتر در اختتامیه جشنواره معرفی و همچنين تجلیل می‌شوند. برپایی نمایشگاه، ایجاد تالارهای گفت‌وگو، برپایی غرفه‌های مرتبط به صنایع و همچنين تشکیل کارگروه‌های گوناگون از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های این جشنواره است.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

هدف وزارت علوم سهیم کردن آحاد جامعه در جشنواره ملی حرکت است در تاریخ ۶ September 1397 | 8:20 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *