هم‌افزایی مراکز پژوهشی و همچنين توسعه کیفی پژوهش‌ها، سیاست اصلی وزارت علوم است – شریف

هم‌افزایی مراکز پژوهشی و همچنين توسعه کیفی پژوهش‌ها، سیاست اصلی وزارت علوم است – شریف

به نقل از شریف: هم‌افزایی مراکز پژوهشی و همچنين توسعه کیفی پژوهش‌ها، سیاست اصلی وزارت علوم است

دکتر محسن شریفی، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در بازدید از مراکز پژوهشی استان قم گفت: هم‌افزایی مراکز پژوهشی و همچنين توسعه کیفی پژوهش‌ها، سیاست اصلی وزارت علوم است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریفی در ادامه برنامه جذاب و جالب و خوب های خود در قم، در نشستی با مسئولان پژوهشی این استان که در پژوهشگاه علوم اسلامی امام و پيشوا صادق ع برگزار شد، از انتظارات وزارت علوم از مراکز پژوهشی در انجام پژوهش‌های نو در حیطه‌های بنیادی، توسعه‌ای و همچنين کاربردی نام برد و همچنين گفت: تلاش برای کشف مرزهای ناشناخته دانش از وظایف اصلی مراکز پژوهشی است.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل پژوهشی وزارت علوم در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به سیاست های پژوهشی وزارت علوم، بر ضرورت عمق بخشی به فعالیت‌های پژوهشی با توجه به سیاست اقتصاد مقاومتی، بر لزوم بهره بري و استفاده پژوهشگاه امام و پيشوا صادق علیه‌السلام از ظرفیت های علمی سایر مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی تأکید کرد.
در پایان این نشست دکتر شریفی و همچنين همراهان از بانک اطلاعات علمی پژوهشگاه علوم اسلامی امام و پيشوا صادق علیه‌السلام بازدید کردند.
وی همچنین در ادامه و همچنين به منظور ارزیابی عملکرد چند واحد پژوهشی دیگر از ۴ مرکز پژوهشی شهرستان قم اعم از: مرکز تحقیقات استراتژیک توسعه رشد (خصوصی)، مرکز پژوهشی روش علوم و همچنين تحقیقات اسلامی منیر (خصوصی)، پژوهشگاه علوم و همچنين فرهنگ اسلامی (نهاد عمومی)، پژوهشکده بیماری های مشترک انسان و همچنين دام (خصوصی- در حال تاسیس) بازدید کرد.
در این بازدیدها که با حضور مدیران و همچنين پژوهشگران واحدهای پژوهشی فوق برگزار شد، ضمن ارزیابی عملکرد آنها، راهکارهای ارتقای توانمندی های علمی و همچنين پژوهشی به آنها ارائه شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

هم‌افزایی مراکز پژوهشی و همچنين توسعه کیفی پژوهش‌ها، سیاست اصلی وزارت علوم است در تاریخ ۵ September 1397 | 1:44 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *