وظیفه ما در وزارت علوم بالا بردن سطح رفاه و همچنين ارتقای معیشت نخبگان و همچنين اعضای هیات علمی است – شریف

وظیفه ما در وزارت علوم بالا بردن سطح رفاه و همچنين ارتقای معیشت نخبگان و همچنين اعضای هیات علمی است – شریف

به نقل از شریف: وظیفه ما در وزارت علوم بالا بردن سطح رفاه و همچنين ارتقای معیشت نخبگان و همچنين اعضای هیات علمی است

مهندس جهانگیر حسن زاده لاهیجی، دبیر ستاد مسائل رفاهی اعضای هیات علمی وزارت علوم در مراسم رونمایی از طرح بیمه عمر و همچنين مستمری ویژه اعضای هیات علمی و همچنين استادان دانشگاه های سراسرکشور ، ایجاد رفاه و همچنين ارتقای سطح کیفیت زندگی و همچنين معیشت نخبگان و همچنين اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور را از اهداف برجسته این ستاد برشمرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که امروز دوشنبه در محل وزارت علوم برگزار شد، مهندس حسن زاده با اشاره به مأموریت ستاد مسائل رفاهی اعضای هیأت علمی در دوره جدید گفت: یکی از اهدافی که ستاد مسائل رفاهی جهت رفاه بیشتر اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها دنبال می‌کند بحث بیمه عمر و همچنين زندگی است که این ستاد با حداقل هشت شرکت بیمه در این خصوص گفتگو و همچنين نهایتاً بهترین پیشنهاد از شرکت بیمه عمر و همچنين زندگی خاورمیانه دریافت شده است.
وی در ادامه افزود: امیدوارم استادان و همچنين اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری از این پس بتوانند از مزایای زندگی و همچنين عمر بیمه خاورمیانه بهره مند شوند و همچنين بخشی از دغدغه‌های این قشر فرهیخته در زمان بازنشستگی برطرف مي شود.
در ادامه این مراسم خلیل حسن زاده کمند، مدیر عامل بیمه عمر و همچنين زندگی خاورمیانه با تشریح نحوه کار این بیمه گفت: طرح مستمری تکمیلی اعضای هیأت علمی تحت پوشش وزارت علوم اولین طرح مستمری تکمیلی در کشور است و همچنين ویژگی اصلی آن هم این است که اختیاری است و همچنين شرکت بیمه خاورمیانه با توجه به عزم ستاد مسائل رفاهی اعضای هیأت علمی این وزارت خانه بر آن هم شد تا طرح بیمه عمر به شرط فوت، به شرط حیات خود را در وزارت علوم به اجرا در آورد.
مدیر عامل بیمه زندگی خاورمیانه با اشاره به وضعیت بازنشستگان کشور گفت: مستمری‌های اجباری بازنشستگان در اغلب موارد کفاف زندگی فرد را نمی‌دهد لذا ما بر آن هم شدیم این طرح را برای اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها به عنوان یک مستمری تکمیلی اجرا کنیم به طوری که در این طرح هر یک از اعضای هیأت علمی با حدود سنی ۳۵ سال شمسي به بالا با پرداخت سالیانه ۳ میلیون تومان حق بیمه و همچنين بعد از گذشت ۱۵ سال شمسي می‌تواند از ماهی ۵ میلیون تومان مستمری به بالا با توجه به مدت زمان خدمت برخوردار مي شود.
وی با اشاره به جزئیات این طرح گفت: در صورتي که کسی دردوره بازنشستگی یا در دوره‌ای که حق بیمه خود را پرداخت می‌کند خدای ناکرده فوت کند خانواده او تا مدت ده سال شمسي به نسبت سال شمسي‌هایی که حق بیمه پرداخت شده می‌توانند از مزایای مستمری تکمیلی سرپرست خانواده بهره مند شوند و همچنين این طرح دارای مزایای حین دوره نیز هست که انشالله در کارگروه‌هایی که بدین منظور در آینده برگزار خواهد شد کلیه این مزایا به اطلاع دوستان خواهد رسید.
در پایان این نشست قرار داد بیمه عمر و همچنين زندگی، بین مدیر عامل شرکت بیمه خاورمیانه و همچنين دبیر ستاد مسائل رفاهی اعضای هیأت علمی وزارت علوم به امضا رسید.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵ 

وظیفه ما در وزارت علوم بالا بردن سطح رفاه و همچنين ارتقای معیشت نخبگان و همچنين اعضای هیات علمی است در تاریخ ۵ September 1397 | 2:56 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *