پویایی امروز دانشگاه ها در نتیجه مبارزات ضد استکباری دانشجویان است – شریف

پویایی امروز دانشگاه ها در نتیجه مبارزات ضد استکباری دانشجویان است – شریف

به نقل از شریف: پویایی امروز دانشگاه ها در نتیجه مبارزات ضد استکباری دانشجویان است

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: پویایی امروز دانشگاه ها در نتیجه مبارزات ضد استکباری و همچنين ضد استبدادی دانشجویان در دفاع از استقلال کشور است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در آیین ادای احترام به مقام شهدای ۱۶ آذر که ظهر امروز (شنبه) در امامزاده عبدالله شهرری برگزار شد؛ اظهار داشت: حرکتی که ۶۵ سال شمسي پیش در دانشگاه تهران و همچنين در مسیر عدالت طلبی و همچنين استکبار ستیزی آغاز شد در طول تاریخ تداوم یافت و همچنين متوقف نشد.
وی افزود: ۶۵ سال شمسي قبل و همچنين در زمانی که ۴ ماه بعد از کودتا، فضای اختناق و همچنين التهاب جامعه و همچنين دانشگاه را فراگرفته بود، در آستانه سفر دست يار رئیس جمهور آمریکا، سه تن ازدانشجویان شجاع دانشگاه تهران به شهادت رسیدند که این شهادت در اثر وحشت عوامل استکبار از تاثیرگذاری دانشگاه اتفاق افتاد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم با گرامیداشت یاد و همچنين خاطره سه شهید روز دانشجو و همچنين سایر شهدای انقلاب اسلامی و همچنين دفاع مقدس گفت: وظیفه ما دانشگاهیان است که در تداوم راه شهدای دانشجو، برای استقلال و همچنين اعتلای ایران اسلامی تلاش کنیم.
دست يار استاندار تهران و همچنين فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در این آیین گفت: دانشجویان همواره پیشتاز مبارزات ضد استکباری و همچنين ضد استعماری در کشور بودند و همچنين این آرمان ها همواره در محور مبارزات دانشجویی قرار داشته است.
وی افزود: فداکاری دانشجویان برای کشور در انقلاب اسلامی و همچنين دفاع مقدس نیز تداوم یافت و همچنين امروز دانشجویان به عنوان سرمایه های انسانی آینده ساز کشور خواهند بود و همچنين باید به آنها توجه کنیم.
در ادامه این آیین، مسئولان و همچنين دانشجویان حاضر، با نثار شاخه گل و همچنين خواندن و قرائت فاتحه به مقام والای شهدای ۱۶ آذر ادای احترام کردند.
در ۱۶ ماه آذر ۱۳۳۲ سه دانشجو به نام های احمد قندچی، آذر (مهدی) شریعت‌رضوی و همچنين مصطفی پهناور و بزرگ‌نیا که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون دست يار رئیس جمهور آمریکا و همچنين همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، دراین تاریخ (حدود چهار ماه بعد از کودتای ۲۸ مرداد آن هم سال شمسي) درمقابل دانشکده فنی دانشگاه تهران شهید شدند و همچنين از آن هم روز شانزدهم آذر به عنوان روز دانشجو نامیده شد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

پویایی امروز دانشگاه ها در نتیجه مبارزات ضد استکباری دانشجویان است در تاریخ ۱۷ September 1397 | 4:33 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *