پژوهشگران به جای توجه به رتبه بندی نمایه ها به حل معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر تمرکز کنند – شریف

پژوهشگران  به جای  توجه به رتبه بندی نمایه ها به حل معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر تمرکز کنند – شریف

به نقل از شریف: پژوهشگران به جای توجه به رتبه بندی نمایه ها به حل معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر تمرکز کنند

وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی گفت: پژوهشگران به جای اینکه تمرکز خودرا به قرار گرفتن فهرست دانشمندان برتر در نمایه ها معطوف کنند بر حل معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر تمرکز کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی در نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و همچنين فناوران برگزیده کشور که امروز یکشنبه ۲۵ آذر با حضور دست يار اول رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد گفت: ایران توانسته است ۱۰ سال شمسي زودتر از پیش بینی سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ به رتبه اول تولید علم در منطقه برسد و همچنين امیدواریم در آینده نزدیک که رتبه برتر در حوزه‌های فناوری را نیز کسب کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی گفت: هرچند که سهم این وزارت خانه از بودجه، نیروی انسانی و همچنين مراکز تحقیقاتی کمتر است ولی توانسته‌ایم در تولید علم و همچنين شاخص‌های علم و همچنين فناوری سهم بزرگتری را کسب کنیم به گونه‌ای که در ابتدای حکومت تعداد دانشمندان یک قسمت و بخش پراستناد تعداد هشت فرد يا شخص بوده ولی در سال شمسي ۲۰۱۶ این عدد به ۵۵ فرد يا شخص رسیده است.
وی ایجاد ۱۱۵۲ شرکت دانش‌بنیان را از دیگر اقدامات این وزارت خانه نام برد و همچنين گفت: از این تعداد ۵۲ شرکت موفق به صادرات محصولات خود شده‌اند.
قاضی‌زاده تاکید کرد: اصلاً مطلوب نیست که تنها و فقط سه دهم قسمت و بخش از بودجه کل کشور به حوزه تحقیقات اختصاص داده می‌مي شود.
وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی تاکید کرد: در صورتي که قرار باشد انقلاب صادر مي شود با مغز، قلم و همچنين علم و همچنين دانایی صادر می‌مي شود. این آن هم کاری است که چین انجام داده و همچنين امروز شاهد هستیم این کشور توانسته است از طریق علم انقلاب خود را صادر کند.
وی با بیان این‌که در سال شمسي‌های اخیر فشارهای زیادی بر وزارت خانه‌های بهداشت و همچنين علوم برای تاسیس دانشگاه جدید وارد شده است، ادامه داد: چنین وضعیتی محدود به این حکومت نمی‌مي شود، بلکه وزرای سابق نیز با چنین چالش‌هایی مواجه بوده‌اند.

م. ع ۶۰/‏ ر. ب ۴۵

پژوهشگران به جای توجه به رتبه بندی نمایه ها به حل معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر تمرکز کنند در تاریخ ۲۵ September 1397 | 12:47 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *