کشور باید ازعملکردها و همچنين پیشنهادات شورای عالی عتف بهره مند مي شود – شریف

کشور باید ازعملکردها و همچنين پیشنهادات شورای عالی عتف بهره مند مي شود – شریف

به نقل از شریف: کشور باید ازعملکردها و همچنين پیشنهادات شورای عالی عتف بهره مند مي شود

زیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با ابراز امیدواری از اینکه از نتایج عملکرد کمیسیون‌های شورای عتف در کشور بهره بري و استفاده مي شود، گفت: ما باید با فرض اینکه شرایط اعتباری سال شمسي آینده بهتر است، یشنهادات خود را در این زمینه ارائه دهیم تا با این نیت از نتایج این عملکرد، کشور منتفع مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در جلسه صد و همچنين هفتاد و همچنين سه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف با اشاره به وضعیت بودجه قسمت و بخش‌های پژوهشی در لایحه بودجه ۹۸ اظهار داشت: باید تا هفته آینده آیین نامه‌های عملیاتی و همچنين اجرایی در این حوزه تهیه مي شود تا قبل از آنکه تبصره‌های این لایحه به صحن حکومت بیاید، این آیین نامه‌ها ارائه شوند.
دکتر غلامی با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی ها و همچنين تلاش های وزارت علوم برای تامین بودجه مورد نیاز مجموعه آموزش عالی کشور تاکید کرد: در این خصوص و همچنين با توجه به فعال شدن دانشگاه ها و همچنين پژوهشگاه ها و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری در حل معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين معضلات کشور، ضروری است بودجه مناسب تخصیص یابد تا این اقدامات دچار اختلال و همچنين مشکل نشود.
وزیر علوم در ادامه با اشاره به اقدامات مناسب کمیسیون‌های دائمی شورای عتف ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات بتوان منابع کافی برای قسمت و بخش پژوهش تامین مي شود تا بتوان برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اساسی در این حوزه اجرایی مي شود.
دکتر غلامی با تاکید بر ارائه پیشنهادات برای لایحه بودجه ۹۸ در حوزه پژوهش، خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ما در این حوزه کمبود بودجه و همچنين اعتبارات دولتی برای سال شمسي آینده است و همچنين با توجه به شرایط فعلی نمی‌قدرت انتظار داشت که شرایط بودجه‌های پژوهشی در سال شمسي آینده بهتر از سال شمسي جاری باشد. هر چند در این شرایط با حفظ روحیه امیدواری تمامی تلاش ها را برای تخصیص های مناسب تر به کار می گیریم.
وی با بیان اینکه در سال شمسي جاری شرایط مناسبی برای دانشگاه‌ها در زمینه حمایت از فعالیت‌های پژوهشی فراهم نشد، تاکید کرد: دلیل آن هم نوسانات نرخ ارز بوده، هر چند در سال شمسي جاری تلاش شد با ارز چهار هزار تومانی به این مقوله پرداخت مي شود. ولی برای شش ماه دوم سال شمسي با مشکلاتی مواجه هستیم که باید بانک مرکزی و همچنين نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه همچون قبل و همچنين با همت و همچنين حمایتی مضاعف تر به کمک مجموعه آموزش عالی بیایند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

کشور باید ازعملکردها و همچنين پیشنهادات شورای عالی عتف بهره مند مي شود در تاریخ ۱ September 1397 | 12:50 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *