۶۲ رتبه برتر المپیاد علمی دانشجویی، امسال بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می‌شوند – شریف

۶۲ رتبه برتر المپیاد علمی دانشجویی، امسال بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می‌شوند – شریف

به نقل از شریف: ۶۲ رتبه برتر المپیاد علمی دانشجویی، امسال بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می‌شوند

دست يار فنی و همچنين آماری نهاد سنجش اعلام کرد: براساس تسهیلات وزارت علوم رتبه‌های اول تا ۱۵ المپیاد علمی دانشجویی کشور بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند که برهمین اساس اکنون ۶۲ فرد يا شخص از آنها در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه‌ها معرفی شده‌اند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، جمالی دست يار فنی و همچنين آماری نهاد سنجش در بیست و همچنين سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور که امروز (دوشنبه ۲۶ آذرماه) در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، ضمن قدردانی از همکاری مراکز آموزش عالی در هر چه بهتر برگزار شدن المپیادهای دانشجویی و همچنين منطقه ها و مناطق ۱۰ گانه المپیاد غیرمتمرکز سال شمسي ۹۷، گفت: اولین دوره المپیاد دانشجویی کشور در سال شمسي ۱۳۷۵ برگزار شد و همچنين بدون وقفه در ۲۳ دوره ادامه پیدا کرد که در اولین دوره با ۶ رشته برگزار شد ولي بايد توجه داشت امروزه رشته‌های متنوع و گوناگون و مختلف دیگری به آن هم اضافه شده است.
وی در خصوص اهداف کلی این المپیاد افزود: شناسایی و همچنين معرفی استعدادها، ایجاد انگیزه جهت یادگیری بهتر دانشجویان، تشویق دانشجویان برتر برای ادامه تحصیل شامل اهداف اصلی برگزاری المپیاد دانشجویی کشور است.
دکتر جمالی در ارتباط و رابطه با المپیاد دانشجویی امسال اظهار داشت: این المپیاد امسال در ۲۳ رشته برگزار شد که ۳ رشته روانشناسی و همچنين مهندسی صنایع و همچنين علوم و همچنين فناوری و همچنين مهندسی بافت نیز به مجموعه رشته‌ها اضافه شد.
دکتر جمالی در ارتباط و رابطه با نحوه برگزاری المپیاد دانشجویی کشور گفت: این المپیاد به دو صورت در کشور برگزار می‌مي شود. یکی به‌صورت هم‌زمان با آزمون کارشناسی ارشد است که بر اساس آن هم در سال شمسي ۹۷ از ۳۰۷ هزار و همچنين ۳۰۵ شرکت‌کننده ۳۷۷ فرد يا شخص به مرحله نهایی راه یافتند و همچنين روش دوم نیز برگزاری این المپیاد به‌صورت نیمه‌متمرکز در دانشگاه‌های کشور و همچنين در منطقه ها و مناطق ده‌گانه است که در این روش نیر سه هزار و همچنين ۳۱۵ فرد يا شخص شرکت کردند که ۸۰۰ فرد يا شخص به مرحله نهایی راه یافتند و همچنين درنهایت درمجموع ۹۷۹ فرد يا شخص در مرحله نهایی با یکدیگر رقابت کردند.
وی ادامه داد: از ۹۵ دانشگاه دولتی، هفت دانشگاه آزاد اسلامی، شش دانشگاه پیام نور و همچنين چهار دانشگاه غیرانتفاعی حداقل یک دانشجوی برتر در مرحله نهایی حضور داشتند.
وی اعلام کرد: درنهایت ۷۹ فرد يا شخص به‌عنوان نفرات اول تا سوم هر رشته انتخاب شدند که این تعداد ۲۷ مدال طلا، ۲۸ مدال نقره و همچنين ۳۴ مدال برنز کسب کردند.
دست يار فنی و همچنين آماری نهاد سنجش عنوان کرد: از ۹۵ دانشگاهی که در مرحله اخر المپیاد شرکت کردند ۲۵ دانشگاه حداقل ۱ مدال دریافت کردند که دانشگاه دانشگاه شریف با کسب ۱۴ مدال رتبه اول، دانشگاه تهران با ۱۲ مدال رتبه دوم، دانشگاه فردوسی مشهد با ۷ مدال رتبه سوم را کسب کردند.
وی در خصوص تسهیلات در نظر گرفته شده برای برگزیدگان المپیاد اظهار داشت: برای برگزیدگان دو نوع تسهیلات وجود دارد که یکی مرتبط به بنیاد ملی نخبگان و همچنين دیگری مرتبط به وزارت علوم است. براساس تسهیلات وزارت علوم رتبه‌های اول تا ۱۵ می‌توانند بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها پذیرفته شوند که از ۷۲ فرد يا شخص برگزیده نهایی بیست‌وسومین المپیاد علمی دانشجویی ۶۲ فرد يا شخص در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه‌ها معرفی شده‌اند.
دکتر جمالی همچنین در مورد بیست‌وچهارمین المپیاد علمی دانشجویی گفت: این المپیاد سال شمسي آینده برگزار خواهد شد و همچنين اکنون ثبت‌نام آزمون متمرکز هم‌زمان با آزمون کارشناسی ارشد گرفته شده است. مرحله نهایی این المپیاد تیز قسمتهاي آخر تیرماه سال شمسي آینده برگزار می‌مي شود.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

۶۲ رتبه برتر المپیاد علمی دانشجویی، امسال بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می‌شوند در تاریخ ۲۶ September 1397 | 5:46 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *