امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش‌ جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشور هستیم – شریف

امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش‌ جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشور هستیم – شریف

به نقل از شریف: امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش‌ جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشور هستیم

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم،‌ تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به عزم جوانان در بکارگیری فناوری‌های علمی کشور گفت: امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش‌ جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشورمان هستیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران ضمن تشکر از محققان، واحدهای دانشگاهی و همچنين نهاد‌های پژوهشی جهت ایجاد و همچنين تقویت همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌ها و همچنين دستگاه‌های اجرایی و همچنين ایجاد فرصت هم‌افزایی بین دانشجویان و همچنين اساتید اظهار داشت: آنچه امروز در حوزه‌های علمی و همچنين پژوهشی انجام می‌گیرد یکی از مصادیق بارز خواستن توانستن است.
وی افزود: در جریان شکل‌گیری محدودیت‌ها و همچنين عدم همکاری برخی کشورها در بکارگیری فناوری‌های علمی کشور، اراده جوانان و همچنين محققان کشور بر آن هم شد تا با تکیه بر توانایی‌های خود، تکنولوژی‌های مورد نیاز را به ثمر برسانند.
وزیر علوم با بیان اینکه امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشورمان هستیم، به ساخت ماهواره‌ها اشاره کرد و همچنين ادامه داد: این ماهواره‌ها در پایش و همچنين سنجش بسیاری از اطلاعات مورد نیاز جامعه و همچنين در اختیار قراردادن آن هم به دستگاه‌های اجرایی بسیار مؤثر خواهند بود که در نوع خود اقدام پیشرفته و همچنين مهمی است.
دکتر غلامی تصریح کرد: تلاش محققان و همچنين پیشرفت‌های علمی امروزه جمهوری اسلامی ایران را در رده‌های برتر منطقه و همچنين جهان قرار داده و همچنين به دلیل بومی‌شدن و همچنين شکل‌گیری این دانش در بین اساتید کشور، در آینده شاهد دستاوردهای بیشتر و همچنين قوی‌تری خواهیم بود.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش‌ جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشور هستیم در تاریخ ۱۱ October 1397 | 5:31 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *