امکان طرح پژوهش های مرکز تحقیقات سیاست علمی در کمیسیون علمی حکومت – شریف

امکان طرح پژوهش های مرکز تحقیقات سیاست علمی در کمیسیون علمی حکومت – شریف

به نقل از شریف: امکان طرح پژوهش های مرکز تحقیقات سیاست علمی در کمیسیون علمی حکومت

دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و همچنين فناوری هیأت حکومت گفت: برخی فعالیت‌های مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور قابلیت این را دارند که در کمیسیون مطرح و همچنين با حضور وزرا به بحث گذاشته شوند و همچنين به این ترتیب تصمیم‌گیران سطح عالی به اهمیت مسائل پی می‌برند، ضمن آنکه مطرح کردن این مسائل در تصمیم‌گیری‌های بعدی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فلاح‌زاده در دیدار با دکتر وحید احمدی، مشاور وزیرعلوم و همچنين رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با بیان اینکه نهادهایی که فعالیت‌های تحقیقاتی و همچنين سیاست‌گذاری دارند باید در تصمیم‌گیری مدیران به عنوان راهنما حضور داشته باشند، اظهار داشت:: مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور می‌تواند وظیفه این مغز متفکر بودن را بر عهده گیرد مانند مرکز پژوهش‌های مجلس که به نمایندگان نقل از می‌دهد و همچنين در قانون‌گذاری تاثیرگذار است، در حکومت هم چنین نهادی باید وجود داشته باشد.
دکتر فلاح‌زاده با اشاره به آمادگی کامل کمیسیون علمی حکومت برای همکاری‌های بیشتر با مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور خاطرنشان کرد: در این مرکز کارهای بسیار ارزنده‌ای انجام شده و همچنين استانداردهای آن هم به استانداردهای بین‌المللی نزدیک است که این پيشامد جديد هم برای حکومت و همچنين هم مجلس شورای اسلامی قابل توجه می‌باشد.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که کمیسیون علمی، تحقیقاتی و همچنين فناوری هیأت حکومت با فعال شدن بیشتر در متن قرار گیرد تا بتواند با حضور وزرا در سیاست‌گذاری نقش داشته باشد و همچنين در این مسیر به کمک مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور نیاز دارد.
در ادامه این دیداردکتر احمدی مشاور وزیر علوم ورئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور نیز گفت: مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در کنار دیگر دستگاه‌های اجرایی علم و همچنين فناوری کشور، مانند وزارت علوم و همچنين مجموعه آموزش و همچنين پرورش به عنوان یک مجموعه فکری، سیاست‌پژوهی و همچنين سیاست‌گذاری، حضور و همچنين نقش اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کل کشور را بر عهده دارد.
مشاور وزیرعلوم در ادامه به برخی از مأموریت‌ها مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور اشاره کرد و همچنين گفت: نقل از و همچنين آئین‌نامه سند آمایش، تنظیم و همچنين در ستاد نقشه جامع علمی کشور و همچنين شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده است. تدوین سند توسعه STI برای آینده توسعه علم و همچنين فناوری مرتبط به ۱۳ استان با همکاری نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب نیز یکی دیگر از کارهای ملی پهناور و بزرگ است که توسط این مرکز انجام گرفته است. همچنین سند راهبردی STI مرتبط به وزارت نفت به مرکز سپرده شده و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی توسعه ICT نیز در حال تنظیم شدن است.
وی همچنین در خصوص همکاری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و همچنين کمیسیون علمی حکومت بیان کرد: کمیسیون می‌تواند ارتباط حکومت با بدنه دانشگاه باشد و همچنين در این ارتباط فضاسازی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را انجام دهد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

امکان طرح پژوهش های مرکز تحقیقات سیاست علمی در کمیسیون علمی حکومت در تاریخ ۲ October 1397 | 9:41 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *