انعقاد ۸۵ تفاهم‌نامه در نمایشگاه تستا/ضرورت تامین اعتبارات تجهیزات آزمایشگاهی – شریف

انعقاد ۸۵ تفاهم‌نامه در نمایشگاه تستا/ضرورت تامین اعتبارات تجهیزات آزمایشگاهی – شریف

به نقل از شریف: انعقاد ۸۵ تفاهم‌نامه در نمایشگاه تستا/ضرورت تامین اعتبارات تجهیزات آزمایشگاهی

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از انعقاد ۸۵ تفاهم‌نامه به مبلغ ۱۲۳ میلیارد تومان در نمایشگاه تستا خبر داد و همچنين گفت:‌ از سوی دبیرخانه شورای “عتف” پی گیری‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای تبدیل شدن این تفاهم‌نامه‌ها به قرارداد در دستور کار قرار دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود برومند در حاشیه یکصد و همچنين هفتاد و همچنين چهارمین کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل افزود: در این نمایشگاه ۷۰ شرکت با حدود ۹۰۰ نیازمندی فناوری حضور داشتند.
وی افزود: در این دوره از نمایشگاه ۸۵ تفاهم‌نامه با مبلغ ۱۲۳ میلیارد تومان میان دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌های تولید کننده و همچنين عرضه کنندگان سرويس ها و خدمات پژوهش و همچنين فناوری منعقد شد.
دکتربرومند با تاکید بر اینکه در حال حاضر در دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و همچنين فناوری پیگیری نهایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه‌ها در مدت زمان یک ماه آینده باید به قرارداد تبدیل شوند تا از این طریق نیازمندی‌های فناورانه کشور در قالب شرکت‌های فناور داخلی تامین مي شود.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم با اشاره به راه‌اندازی سامانه تستا خاطرنشان کرد: این سامانه یک سامانه آنلاین است که در آن هم نیازمندی‌های فناورانه شرکت‌ها بارگذاری شده است و همچنين دراین جلسه کمیسیون دائمی شورای عتف پیشنهاد شد که این سامانه یک سامانه فعال باقی بماند و همچنين در آن هم فناوری‌های مورد تقاضا بارگذاری مي شود تا از این طریق بتوان نمایشگاه مجازی از دستاوردهای فناورانه ایجاد کرد.
دکتربرومند، پیگیری طرح‌های کلان را از دیگر دستورات جلسه این کمیسیون نام برد و همچنين گفت: در جلسه امروز همچنین پیگیری طرح‌های کلان ملی مطرح شد.
وی اجرایی شدن ۲۰ طرح کلان ملی را شامل محورهای گفت‌وگوهای این جلسه نام برد و همچنين ابراز امیدواری کرد که با عملیاتی شدن این طرح‌ها اعتبارات مورد نیاز که دستگاه‌های اجرایی متعهد شده‌اند، بررسي کننده و پروهشگر مي شود.
دکتربرومند همچنین به بودجه سال شمسي ۹۸ اشاره کرد و همچنين گفت: تلاش ما بر این است که بودجه‌های پژوهش و همچنين فناوری سال شمسي ۹۸ افزایش یابد و همچنين در صورتي که قرار است که حقوق و همچنين مزایا نیز افزایش یابد، بودجه‌های پژوهشی صرف این امر نشود.
دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با تاکید بر اینکه تا کنون برای تجهیزات آزمایشگاهی هیچ ردیف بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است، گفت: دانشگاه‌ها باید اعتبارات مورد نیاز برای این امر را تامین کنند تا به فعالیت‌های پژوهش و همچنين فناوری خللی وارد نشود.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

انعقاد ۸۵ تفاهم‌نامه در نمایشگاه تستا/ضرورت تامین اعتبارات تجهیزات آزمایشگاهی در تاریخ ۱۳ October 1397 | 5:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *