اهتمام ویژه حکومت برای بهره بري و استفاده بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌ ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور – شریف

اهتمام ویژه حکومت برای بهره بري و استفاده بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌ ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور – شریف

به نقل از شریف: اهتمام ویژه حکومت برای بهره بري و استفاده بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌ ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری اعلام کرد: حکومت اهتمام ویژه‌ای نسبت به بهره بري و استفاده و همچنين بهره‌گیری از ظرفیت و همچنين پتاتسیل دانشگاه‌های کشور دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی درخصوص جلسه خوشه‌های مشورتی دانشگاه‌های کشور که با حضور دست يار اول رییس جمهور برگزار شد، عنوان کرد: وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در حکومت دوازدهم برنامه جذاب و جالب و خوب های مشخصی برای وارد شدن گسترده تر نخبگان دانشگاهی و همچنين استادان و همچنين پژوهشگزان در حل معضلات متنوع و گوناگون و مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و همچنين… در دستور کار قرار داده که مورد استقبال مسئولان ارشد کشور قرار گرفته است.

وزیر علوم افزود: موارد بسیار خوب و همچنين رویکرد مثبتی از سوی دکتر اسحاق جهانگیری، دست يار اول محترم رییس جمهور در این جلسه مطرح شد که نشان دهنده برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين حمایت ویژه حکومت از وارد شدن جدی‌تر دانشگاهیان در فضای تصمیم گیری به منظور حل معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين معضلات صنعت و همچنين جامعه است.

وی گفت: بسیار خوشحالیم که رویکرد حکومت تدبیر و همچنين امید، همواره اعتلای جایگاه دانشگاهیان بوده و همچنين هست و همچنين اعتمادی که شخص رییس جمهور و همچنين دست يار اول محترم ایشان به دانشگاهیان دارند، بسیار ارزشمند، مفید و همچنين اثربخش است و همچنين به جرأت می‌قدرت گفت که ایده گفت‌وگوی حکومت و همچنين دانشگاه، امروز به یک اقدام جدی و همچنين عملیاتی تبدیل شده است و همچنين ظرفیت‌ها و همچنين پتانسیل دانشگاهی برای حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور، بر هیچکس پوشیده نیست.

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری تاکید کرد: موضوع دیگری که دغدغه مقام معظم رهبری و همچنين حکومت محترم نیز می‌باشد، بحث اعتمادسازی و همچنين افزایش سرمایه اجتماعی است که در این خصوص نیز دانشگاهیان، نقشی مهم و همچنين حیاتی ایفا خواهند کرد و همچنين بدون شک دانشگاه‌ها می‌توانند در مسائل اجتماعی، بعنوان یک شتاب‌دهنده، ایفای نقش کنند.

دکتر منصور غلامی خاطرنشان کرد: خروجی جلساتی که با حضور دانشگاهیان در سطح کشور برگزار می‌مي شود، بویژه همین طرح خوشه‌های مشورتی دانشگاه‌های کشور، در بسیاری از موارد راهگشاست و همچنين قطعاً باید وسعت این طرح را به سراسر کشور گسترش دهیم که برای این موضوع هم طرح‌های بسیارخوبی در دست اقدام داریم.

دکتر غلامی همچنین با تاکید بر حمایت همه جانبه وزارت علوم از وارد شدن جدی دانشگاهیان و همچنين نخبگان علمی در کمک به حکومت برای ارائه راه حل های علمی، کاربردی و همچنين بومی در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف خاطرنشان کرد: برگزاری نشست های متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاهیان با ریاست محترم جمهوری و همچنين دست يار اول محترم و همچنين شکل گیری گفت و همچنين گوها و همچنين جلسات مشورتی میان دولتمردان و همچنين دانشگاهیان در چارچوب برنامه جذاب و جالب و خوب های مشخص و همچنين تدوین شده در وزارت علوم صورت می گیرد و همچنين با نيرو تداوم خواهد یافت.

وزیر علوم، تدوین و همچنين ابلاغ طرح انجام فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و همچنين موسسات آموزش عالی در صنعت و همچنين جامعه و همچنين نیز بودجه و همچنين مشوق هایی که وزارت علوم در این زمینه در نظر گرفته است، را به عنوان نمونه ای از طرح های در دستور کار این وزارت خانه عنوان کرد.

به گفته دکتر غلامی، تفاهم نامه های متنوع و گوناگون و مختلف با دستگاه های اجرایی و همچنين نهادهای متنوع و گوناگون و مختلف در این زمینه شامل نهاد حفاظت از محیط زیست از دیگر اقدامات انجام شده برای فعال کردن بیشتر دانشگاهیان در کمک به حل چالش های کشور به شمار می رود.

اهتمام ویژه حکومت برای بهره بري و استفاده بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌ ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور در تاریخ ۵ October 1397 | 9:37 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *