ایران در جایگاه پنجم پژوهشگران غیر اروپایی حاضر در شورای پژوهشی اروپا/ حضور ۴۰۰ پژوهشگر ایرانی فعال در این شورا – شریف

ایران در جایگاه پنجم پژوهشگران غیر اروپایی حاضر در شورای پژوهشی اروپا/ حضور ۴۰۰ پژوهشگر ایرانی فعال در این شورا – شریف

به نقل از شریف: ایران در جایگاه پنجم پژوهشگران غیر اروپایی حاضر در شورای پژوهشی اروپا/ حضور ۴۰۰ پژوهشگر ایرانی فعال در این شورا

دست يار مدیر کل کمیسیونر علوم، پژوهش و همچنين نوآوری اتحادیه اروپا از توسعه مشارکت پژوهشگران ایرانی در شورای پژوهشی اروپا خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، کریستینا راسو امروز (چهارشنبه) در سومین نشست کارگروه همکاری های علمی پژوهشی ایران و همچنين اتحادیه اروپایی اظهار داشت: تعداد پژوهشگران ایرانی در شورای پژوهش اروپا به ۴۰۰ فرد يا شخص رسیده است.

به گفته وی، ایران از این نظر در مقایسه با کشورهای غیر اروپایی طرف همکاری با شورای پژوهشی اروپا(ERC) مقام پنجم را دارا می باشد.

سومین نشست کارگروه همکاری های علمی پژوهشی، فناوری و همچنين نوآوری با حضور هیات بلند پایه ایرانی در بروکسل برگزار شد و همچنين دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آیین افتتاحیه این نشست سخنرانی کرد.

دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل، مطابق و يکدست کننده ملی همکاری های علمی، پژوهشی و همچنين فناوری با کمیسیون اروپایی، ریاست مذاکرات تکنیکی کارگروه مشترک را بر عهده دارد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ایران در جایگاه پنجم پژوهشگران غیر اروپایی حاضر در شورای پژوهشی اروپا/ حضور ۴۰۰ پژوهشگر ایرانی فعال در این شورا در تاریخ ۲۶ October 1397 | 7:28 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *